Suma sumárum za červenec, srpen 2015

Další dva měsíce za námi a i když už je půlka září, přicházím se soupiskou teprve teď. Takže se podívejme na to, co jsem si pořídila, co jsem dostala a co jsem zrecenzovala.

Knihy, které jsem si koupila:

Sumarum_CS_03

Sama jsem překvapená, že jsem si Hřebce pořídila až po takové době, protože první díl série, Nabíječe, naprosto žeru, což jste určitě mohli pochopit už z mých recenzí. Jsem moc ráda, že se k nám tahle série dostala v češtině, protože minimálně první dva díly byly boží. Už se těším, až se vrhnu na třetí… možná z toho udělám zářijové Čteme s KD.

Magie ničivá je dalším kouskem oblíbené série Kate Daniels. Pokud jste o téhle sérii ještě neslyšeli, mazejte si přečíst recenze a rovnou do obchodu koupit první díl, pokud ho tedy ještě mají. Jedna z nejlepších urban fantasy sérií, která u nás na českém knižním trhu je a překlad je taky skvělý.

Poslední díl Sukuby, Odhalená, jsem si koupila vlastně za necelou stovku, když jsem si šla do Neoluxoru vyzvednout recenzák. Říkala jsem si totiž, že když si koupím poslední díl, konečně se třeba rozhoupu k dočtení celé série. Skončila jsem totiž u prvního dílu, který mě docela otrávil a nechtěla jsem zbytečně hejtovat Richell, kterou mám moc ráda.

Knihy, které jsem dostala:

Sumarum_CS_02

Nefertiti jsem si odvezla ze srazu v Liberci, kam jsem si v půlce srpna zajela podívat se hlavně za Rachel-Roo. Ano, ještě pořád jsem nenapsala report ze srazu, stejně jako jsem nenapsala report z Brna. Jsem jaksi pozadu a nevím, jestli to ještě má cenu sepisovat, i když fotek a zážitků mám dost 😀

K Divotání jsem se dostala díky tomu, že jsem trotl, co si jako fakt nepamatuje jednu z tisíce postav ze Šepotání a nemůže si zažádat o recenzák. No ale díky Terce z CooBoo jsem ke svátku dostala druhý dííííl a nemůůůůžu uvěřit, že jsem ho ještě neměla čas přečíst!

Knihy, které jsem dostala na recenzi:

Sumarum_CS_01

Druhou stříbrnou knihu jsem recenzovala už dříve, ale domů mi dorazila po dlouhatánské době až během léta. Jsem dost zvědavá na třetí díl, protože tak nějak nevím, co si o sérii mám myslet. Každopádně mě baví daleko víc než Drahokamy.

Na Islu a šťastně konce jsem se hodně načekala, když si uvědomím, že jsem byla jedna z prvních, kdo první díl série v angličtině vůbec četl a že díky tomu se jaksi vybudovala i má cesta ke CooBoo, které tehdy bylo ještě docela v plenkách. Páni, to už je doba.

Kniha Všem klukům, které jsem milovala byla dost očekávaná a já si až do poslední chvíle říkala, že ji raději vynechám, protože mě Jenny Han jako autorka dříve moc nepřesvědčila. Nakonec jsem podlehla a jsem tomu moc ráda, protože byla naprosto skvěle gilmorovská a přesně to jsem potřebovala.

Fanfictionový Polibek pro mě byla jedna velká výzva, což jste se mohli dočíst i přes Čteme s Knižním doupětem. Ještě teď nedokážu uvěřit, že jsem tu knihu přečetla a nezcvokla se, protože to bylo přííííšernéééé, ale tak neskutečně návykové, že jsem prostě musela dočíst až do konce a pak jsem si sbírala bradu z podlahy, protože konec byl naprosto mindblown.

Všemi dvaceti rozhodně doporučuju Lásku jako z filmu, protože pokud jste stejní milovníci romantických filmů jako já, padne vám tahle série krásně do noty. Je úžasnou kombinací všeho, co zbožňuju a užívala jsem si četbu od začátku do konce. Určitě ji zkuste!

~ Uveřejněné recenze ~

Kody Keplinger – LOL (Lying Out Loud)

Douglas Preston, Lincoln Child – Kód smrti

Douglas Preston, Lincoln Child – Falešná hra

Sarah Dessen – Ukolébavka

Douglas Preston, Lincoln Child – Ztracený ostrov

Victoria Van Tiem – Láska jako z filmu

Miranda Kenneally – Stealing Parker

Miranda Kenneally – Things I Can’t Forget

Jenny Han – Všem klukům, které jsem milovala

Rick Riordan – Krev polobohů

Jenny Han – P.S. I Still Love You

Sarina Bowen, Elle Kennedy – HIM

K.A. Tucker – Deset malých nadechnutí

Kristy Bromberg – Rychle a smyslně

Anna Todd – Polibek

K.A. Tucker – Jedna malá lež

Sarah J. Maas – Skleněný trůn

Kristen Simmons – Article 5

Karina Halle – The Pact

Stephanie Perkins – Isla a šťastné konce

Kristen Simmons – Breaking Point

Karina Halle – The Offer

Kristen Simmons – Three

Na začátku léta přišel Letní knižní HOP, v srpnu pak proběhl třetí ročník Srpna, měsíce blogových komentářů. Snad se vám líbil také speciální Romantický srpen s K. A. Tucker. No a na konci měsíce další ročník Dne nepřečtených knih. Nevím, jak jste na tom vy, ale mně přijde, že ty dva měsíce nějak šíleně rychle utekly.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

1 Response

  1. Charmedka napsal:

    Na Kate Daniels jsem nedavno koukala a premyslela, zda ji chci precist, nebo ne. Ted uz mam jasno 😀
    Charmedka recently posted..Francis Scott Fitzgerald – Velký GatsbyMy Profile

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..