Things I Can’t Forget

ThingsICantForget_bookAutor: Miranda Kenneally
Originální název: Things I Can’t Forget
Knižní série: Hundred Oaks
Díl: třetí
Žánr: young adult, romance
Hodnocení: 3 hvězdičky

Kate se vždycky snažila být hodnou holkou, neporušovat pravidla, chodit do kostela, pomáhat těm, co to potřebují a jít vždy příkladem. Jenže ve chvíli, kdy ji její nejlepší kamarádka poprosí o pomoc v nouzi, jako správná kamarádka tak učiní, ačkoliv s tím nesouhlasí. Netušila ovšem, že ji tahle pomoc významně pošramotí na duši a rozbije její přátelství.

Teď ji čeká léto před vysokou, které měla původně strávit se svou nejlepší kamarádkou na kostelem zřízeném dětském táboře jako vedoucí, ale najednou je tam sama a musí se vyrovnat s tím, že je úplně jiná než její vrstevníci. Jenže jak by mohla porušovat pravidla, jimiž se celý život řídila, aby šla všem příkladem a byla tak blíže Bohu?

Nakladatel: Sourcebooks Fire (EN)
Počet stran: 308 (EN)
Vazba: Brožovaná i ebook (EN)
Vydání v USA: 1.3.2013
Vydání v ČR: nevyšlo

Datum četby: 1 den, červenec 2015, v angličtině

Reakce po dočtení knihy: Líbí se mi, že se autorka v celé sérii zaměřila na situace, do nichž se může věřící dospívající odstat. Rozhodně dobře zvládnutá témata, ale na mě, jakožto nevěřící, jsou někdy možná až moc přes čáru a těžko uchopitelná.

Oficiální stránky autora
Oficiální blog autora

Můj názor: Už v předchozím díle se autorka rozhodla načnout dosti citlivé téma církve a náboženství ve Státech a v této knize pokračuje. Tentokrát se na vše ale podíváme očima silně věřícího života, který se nedokáže vyrovnat s činem, který silně zasáhl do života několika lidí.

Abych pravdu řekla, i když jsem vnitřní rozbroj hlavní hrdinky chápala, většinou jsem si přistihla u myšlenky, že by jí už někdo měl pořádně profackovat, protože tohle prostě už moc přehání. Ačkoliv si dokážu představit, že pokud je člověk vychováván v určité víře, je pro něj vělice těžké pochopit naléhavou situaci ostatních, nebo třeba to, že některé věci jsou prostě normální.

Naopak mi ale na knize hodně vadilo to, že když Kate konečně přestala být tak strašně upjatá, skočila do všeho až moc rychle a až moc unáhleně svolila k věcem, které vyšokovaly i mě. Celá linka romance byla sice moc hezká, ale ke konci na mě už byla moc, až jsem nestačila koulet očima nad tím, co se to proboha děje.

Sečteno a podrtženo to není zrovna kniha, ke které bych se opakovaně a ráda vracela, ale svým způsobem je rozhodně zajímavá.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

Taky by se vám mohlo líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..