Stealing Parker

StealingParker_bookAutor: Miranda Kenneally
Originální název: Stealing Parker
Knižní série: Hundred Oaks
Díl: druhý
Žánr: young adult, romance
Hodnocení: 3 hvězdičky

Parker měla vše, co si holka v jejím věku může přát – skvělou rodinu, ve škole se jí jenom daří, má spoustu kamarádů a i její softballová kariéra stoupá výš a výš. Jenže pak se její rodina najednou rozpadne díky její matce, která najednou prohlásila, že už takhle nemůže žít a odstěhovala se ke své přítelkyni. Teď nechce Parker nic jiného než nový život.

Kamarádi se jí odcizili, zbytek rodiny drží pospolu jen zázrakem, skončila se softballem a aby komunitě ukázala, že rozhodně není „nemocná“ jako její matka, začne se více stýkat s kluky. Chce zapomenout, chce být zase šťastná. Pak ji její nejlepší kamarád vmanévruje do práce, při níž potká někoho, kdo jí pořádně zamotá hlavu. Problém ovšem je, že jde o staršího baseballového kouče, s nímž by si rozhodně nic začít neměla. Pokušení je ale obrovské…

Nakladatel: Sourcebooks Fire (EN)
Počet stran: 242 (EN)
Vazba: Brožovaná i ebook (EN)
Vydání v USA: 1.10.2012
Vydání v ČR: nevyšlo

Datum četby: 1 den, červenec 2015, v angličtině

Reakce po dočtení knihy: Nebylo by to špatní, kdyby se to všechno nemotalo částečně i okolo Boha a křesťanství. Chápu, o co autorce šlo, ale toho božství na mě prostě bylo příliš.

Oficiální stránky autora
Oficiální blog autora

Můj názor: Už je to zatraceně dávno, co jsem se nechala nalákat na první díl série Hundred Oaks. Pokud jste četli mou recenzi, víte, že mi Catching Jordan vůbec nesedlo a tak nějak jsem nechápala to velké haló okolo. Protože jsem se ale v poslední době rozhodla dokončit rozečtené série, abych věděla, jak co skončí, nebo jak to bylo dál, nebo prostě abych si to mohla odškrtnout, pustila jsem se do dalších dílů.

Jak sama autorka vždycky na konci knihy píše, příběhy jejích knih jsou založené na něčem, co se jí v životě stalo a prostřednictvím knih se snaží svým čtenářům nějaký životní problém přiblížit, aby z něj ke konci zbylo nějaké to poučení. Nutno podotknout, že minimálně dvě knihy ze série se hodně zaobírají náboženskou tématikou, Stealing Parker je právě jedna z nich.

Jelikož nejsem věřící, dívám se na podobnou problematiku s jistým odstupem a možná nechápu všechno tak úplně do hloubky, jako někdo, kdo v boha věří. I přesto jsem se ale snažila si knihu alespoň krapet užít a neškubat s sebou pokaždé, když se Parker sešla se svým tajným přítelem, který po ní chtěl hlavně to jediné. Náboženská otázka je v příběhu hodně silná, stejně jako otázka homosexuality a přátelství.

Myslím, že celkově se to autorce podařilo uchopit docela hezky a správně, možná některé fanatiky krapet odsuzuje, ale upřímně, ty snad bude odsuzovat každý, kdo je alespoň trochu rozumný. Kniha mě taky většinu času štvala, ale přežila jsem to lépe než u Jordan. I tak ale nepatří mezi to nejlepší, co jsem kdy četla.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

Taky by se vám mohlo líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..