Suma sumárum za říjen 2012

Jelikož se opětovně blíží konec měsíce a já jsem vám ještě neukázala svou knižní nadílku z toho předešlého, jde se to napravit. Podívejme se tedy na to, co se za minulý měsíc na Knižním doupěti událo nového…

Knihy, které jsem si koupila:

Touch of Power by Maria V. Snyder (Recenze) – v angličtině
Whispers at Moonrise by C.C.Hunter – v angličtině
Jméno hvězdy by Maureen Johnson – v češtině
Maximum Ride Vol. 1 a Vol.2 by James Patterson, Narae Lee – v češtině

Lepší pohled na obálky:

Při výletě do Ostravy jsem si zašla do Levných knih a koupila si Jméno hvězdy. Když jsem tam ovšem uviděla i Maximum Ride, každý díl tak 70 kaček (myslím), musely být moje. Mám ráda mangu a komiksy a na tyhle jsem byla už dlouho zvědavá. Whispers at Moonrise je čtvrtý díl série, která vychází i u nás. Zvláštní je, že jsem dosud četla snad jen první díl, nevím, proč jsem se ještě nedostala k dalším dílům. No a Touch of Power je moje srdcovka. A když byla konečně za rozumnější cenu, nemohla jsem odolat a prostě musela být KONEČNĚ moje. Chápete.

Knihy, které jsem si vyžádala k recenzi:

Lži otců by Tom Egeland (Recenze) – v češtině
BEST(ie) of Česko by Petr Holec (Recenze) – v češtině
Nadpozemská by Cynthia Hand (Recenze) – v češtině
Rezistence by Veronica Roth (Recenze) – v češtině
Soužení, Nářek by Maggie Stiefvater – v češtině
Hněv bohů by Rick Riordan (Recenze) – v češtině
Neptunův syn by Rick Riordan (Recenze) – v češtině
Prokletí ohně by Martina Wolfová – v češtině
Summer by Eden Mäguire – v češtině
Speciálové, Kompars by Scott Westerfeld – v češtině
Krásní by Scott Wetsrfeld (Recenze) – v češtině
Druhák by Douglas Rees (Recenze) – v češtině
Pasti ze záhrobí by Charlaine Harris – v češtině
Bílý kůň by Alex Adams (Recenze) – v češtině
Magie krve by Ilona Andrews (Recenze) – v češtině

Lepší pohled na obálky:

Knihy nakladatelství FRAGMENT si můžete koupit zde:

Neptunův syn, Hněv bohů, Summer

Knihy nakladatelství TRITON si můžete koupit zde:

Krásní, Speciálové, Kompars

Knihy nakladatelsví CooBoo si můžete koupit zde:

Nadpozemská, Rezistence

Knihy nakladatelství Motto si můžete koupit zde:

Nářek, Soužení

Knihy nakladatelství Baronet si můžete koupit zde:

Pasti ze záhrobí, Druhák

Knihy z nabídky internetového knihkupectví Martinus.cz si můžete koupit zde:

BEST(ie) of Česko, Lži otců

Knihu nakladatelství FANTOM Print si můžete koupit zde:

Magie krve

Knihu nakladatelství Domino si můžete koupit zde:

Bílý kůň

Knihu nakladatelství Metafora si můžete koupit zde:

Prokletí ohně

Pro Ricka Riordana mám slabost. Vážně ho obdivuju. Píše výborné knihy, které si můžou přečíst i dospělí a výborně se bavit. Jeho egyptská série mě sice nebere tak úplně jako ta řecko-římská, ale pořád je to kvalitka. Na Nářek a Soužení jsem docela zvědavá, i když jsem se ke knihám ještě pořádně nedostala. Prý se chystá i třetí díl série. Nadpozemská je jedna z těch lepších andělských knih. Do druhého dílu se snad brzo pustím. Rezistence je má srdcovka. Třetího dílu se nemůžu dočkat. Myslím, že to bude pořádná jízda. A na filmovou verzi se obrovsky těším. BEST(ie) mě dosti pobavila a Lži otců mě překvapily svou propracovaností a návazností. Magie krve je úžasná knížka úžasné série. Bílý kůň mě velice mile překvapil a pořádně vyděsil. Doufám, že cenu za nejlepší horor letošního roku na GoodReads získá. Těším se na druhý díl. Na pasti ze záhrobí se v nejbližší době chystám, duchařin mám ráda. Druhák byl o poznání lepší než první díl a dobře jsem se při četbě bavila. Scott Westerfeld mě nepřestává překvapovat tím, jak krásně dokáže vystihnout ty horší stránky lidí. Ještě mi zbývají Speciálové a Kompars, abych zjistila, jak to celé vůbec může skončit. Summer je třetím dílem o zombících andělech, co na zemi ještě mají nevyřešené záležitosti a Prokletí ohně je počinem české autorky. Škoda jen, že ji nemám i s podpisem, třeba ho jednou budu mít. Na knihu jsem zvědavá.

A co se událo nového v Knižním doupěti a v mém knihomolském životě? 10.10. to byly přesně 2 roky, co je na světě tohle mé blogové dítě. Někdy mi to připadá jako věčnost, jindy jako mrknutí oka. Tak jako tak jsem na svém blogu odvedla pořádný kus práce. Napřílad takový seznam recenzí mě mírně děsí. Už ani nevím, kolik jich je. Pokud by je někdo chtěl spočítat, jen do toho. Pak mi dejte vědět… Blogování o knihách mě baví. I když někdy si říkám, jestli se na to všechno prostě nevykašlat. Nebaví mě to negativum okolo, jako by člověk prostě nemohl dělat to, co ho baví, aniž by se to pořád někde neprobíralo a nepálily by se kříže. Ale zatím nekončím, sama jsem zvědavá, kdy tomu utnu tipec a konec.

Ku příležitosti 2. narozenin jsem také uspořádala velkou soutěž. Konečně se mi ozvali všichni výherci, takže během příštího týdne začnu s odesíláním balíčků. Bude to fuška. Na další soutěže se určitě můžete těšit. O několika z nich jsem už dříve mluvila tady na blogu i na FB stránce… na další si budete muset počkat. Stejně jako na další projekty z mé dílny. Myslím, že bychom měli oživit Měsíční čítárnu. Buď ji zachovám, anebo si udělám vlastní verzi. Něco jako Čteme s Knižním doupětem. Každopádně tak jako tak by to zase chtělo nějaké to společné čtení, co myslíte…?

Pokud blogujete a nikdo o vás pořádně neví, můžete využít mého projektu Poznej blogera. Myslím, že se tak už některým poštěstilo a čtnáři o nich ví, snad i pravidelněji navštěvují a zjičťují, co je nového. Stejně tak se můžete dostat do mé blogroll. Jak na to se podívejte tady. Třeba vám vypomůžu a zvýším návštěvnost, anebo vy tu mou 🙂

Nebylo by to ono, kdybych se konečně nevrátila k naší oblíbené statistice! Takže co říká TOPlist?

1.10. – 7.10.2012              1933

8.10. – 14.10.2012            2052

15.10. – 21.10.2012          2348

22.10. – 28.10.2012          2365

29.10. – 4.11.2012            2560

Vypadá to, že to zatím na Knižním doupěti šlape. Doufám, že to bude hezky šlapat i nadále. Můj blog byl za říjen navštíven celkově 17.495 krát. Průměrný počet návštěv za den byl 564 (za listopad mi to zatím ukazuje 737). Nejčastějšími články a stránkami jsou již tradičně REVIEWS a KDY TO VYJDE. Poslední zmiňovanou jsem v říjnu a listopadu konečně celou proaktualizovala. Ještě není vše úplně kompletní alespoň co se týče příštího roku, ale to dodělám… a pak se to jakoby zázrakem může objevit i na jiných stránkách. Své lidi už dobře známe 😀 Co se týče článků, tak vede soutěž k druhým narozeninám blogu a pak se to sřídá počtově u různých recenzí. Pokud jde o vyhledávané výrazy, pak vedou věci jako „erotické polohy“, „kreslení vlci“, „damon salvatore po ránu“, „pěkné čarodějky“, „jsem od ní dostala šanci“, „16 letý kluk“, „pamatuju si od něj každé slovo“, „bičík“ a co mě nejvíc dostalo „proti náboženský obrázek“. No neptejte se, já to taky raději nechci vědět.

To je pro dnešek snad dost, zase něco příště 🙂

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

6 Responses

 1. E_V_E napsal:

  tie knižky na recenziu vyzerajú úžasne!
  po 3/4 moje srdce moc túži!!! 8P
  E_V_E recently posted..Harry Potter: Metlobal v priebehu vekovMy Profile

  • Syki napsal:

   No trochu mi vynechalo srdce, když jsem si je všechny vytáhla, že je jdu fotit. Nějak moc se jich nasbíralo 😀

 2. Zuzzi napsal:

  Jak ty to všechno stíháš číst? 😀
  Jinak knížky jsou super, hlavně ty na recenzi 🙂
  Zuzzi recently posted..Knižní vzpoura (3)My Profile

 3. Kristie napsal:

  Páni! Máš ty vůbec ty knížky ještě kam dávat? 😀 Mně kdyby každý měsíc přibylo tolik knih jako tobě, tak už je nikam nenacpu. 😀
  Jinak obnovení Měsíční čítárny či něčeho podobného by bylo fajn. 🙂 Já bych se toho čtení rozhodně klidně účastnila a ráda. 🙂
  Kristie recently posted..Recenze: Příchod tmyMy Profile

  • Syki napsal:

   Já dost svých recenzáků taky postupně dávám do soutěží. Něco si nechám, něco zase putuje dál, ať si užijí i ostatní 🙂 Ale je fakt, že za poslední rok se mi knihovnička dost zaplnila. Mám v plánu si to celé nějak přeorganizovat.

 4. Erný~ napsal:

  Jen tak si sáhnout skrz monitor pro některou z knížek… 😀
  Erný~ recently posted..My beloved books – nyní i na FACEBOOKU :)))My Profile

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..