Suma sumárum za červen 2013

Tak jste se konečně dočkali oblíbeného očumovacího článku, alias co za knihy jsem si za měsíc červen pořídila a co se na webu událo nového.

Kniha, kterou jsem si koupila:

Závist by Anna Godbersen – v češtině

Lepší pohled na obálku:

Ne, vážně vás nešálí zrak. Za červen jsem si koupila jedinou knihu. Sama jsem docela překvapená. To jsem si tak jednou zajela do Ostravy do kina v Nové Karolině zaSuzanne a Meghan z Terra Libri, šly jsme na druhý díl Star Treku. Nutno podotknout, že jsem až v kinosále zjistila, že holky první díly neviděly… ale tak co, vůbec to nevadilo, pobavily jsme se i tak královsky. Na úžasné oči Chrise Pinea už nikdy nezapomeneme. Po filmu jsme zašly do Dobrovského, protože holky měly snad 20% slevy (nebo nějak tak), takže zatímco já jsem přecházela mezi regály a říkala jim, do čeho peníze vrazit a do čeho zase ne, ony vybíraly a vybíraly. Nakonec jsem se nechala přesvědčit a odnesla si domů Závist i s tou 20% slevou díky holkám. Ony pobraly každá tak po osmi knihách (plus mínus autobus).

Knihy, které jsem dostala:

Knight’s Mistress by CC Gibbs – v angličtině
The Sea of Tranquility by Katja Millay – v angličtině

Lepší pohled na obálky:

Za obě knihy chci velice poděkovat Karin, už se těším, až se na ně vrhnu. Knight’s Mistress chci stihnout ještě do konce srpna, protože ke konci měsíce kniha vychází v češtině u nakladatelství Domino. The Sea of Tranquility pak pod názvem Moře klidu v říjnu. Obě knihy jsou v zahraničí hodně chválení, tak jsem zvědavá.

Knihy, které jsem dostala k recenzi:

Obejmi noc by Karen Chance – v češtině
Delirium (Recenze), Pandemonium, Rekviem by Lauren Oliver – v češtině
Kontrolní bod by Myke Cole (Recenze) – v češtině
Předurčena do hrobu by Jeaniene Frost (Recenze) – v češtině
Manželská smlouva by Jennifer Probst (Recenze) – v češtině
Hrana touhy by Eve Berlin (Recenze) – v češtině
Počátek by Jessica Khoury (Recenze) – v češtině
Anatomie vraždy by Imogen Robertson – v češtině
Skrytá by Marieanne Curley (Recenze) – v češtině
T.A.J.N.O.S.T.I. by L. Marie Adeline (Recenze) – v češtině
Mapa času by Félix J. Palma (Recenze) – v češtině

Lepší pohled na obálky:

Knihy z nabídky eshopu knihkupectví Neoluxor si můžete koupit zde:

Manželská smlouva, Hrana touhy, Počátek, Anatomie vraždy, Skrytá, T.A.J.N.O.S.T.I., Mapa času

Knihy nakladatelství CooBoo si můžete koupit zde:

Delirium, Pandemonium, Rekviem

Knihy nakldatelství Fantom Print si můžete koupit zde:

Předurčena do hrobu, Kontrolní bod

Knihy nakladatelství Baronet si můžete koupit zde:

Obejmi noc

Docela mě překvapilo, kolik recenzáků se mi za červen doma nakupilo. Pravda, za větší část z nich vděčím Olze, protože jsem se nechala uvrtat k tomu, že budu na blog Neoluxoru psát recenze i speciály. Až na to, že některé červnové knihy ke mně dorazily až během července a smíchaly se dohromady s tituly červencovými. Takže mi z toho najednou vznikla takováhle kupa, z níž mi zbývá přečíst a zrecenzovat Anatomii vraždy, která mi dorazila ke konci měsíce. Od CooBoo knihy na recenzi moc neberu, vlastně od nich v posledních měsících recenzuju knihy v daleko menším množství než jiní blogeři. Z velké části je to dáno tím, že jsem buď knihy četla dříve v aj a moc se mi nelíbily, anebo jsem si některé kousky pořídila sama, či mě tituly zase tolik nezaujaly. S Fantom Printem jsem zkusila sáhnout do military urban fantasy i erotické urban fantasy křížené z paranormal romance. S tímto nakladatelstvím jsem ovšem před pár dny ukončila spolupráci z důvodu neadekvátního chování ze strany vedení nakladatelství. Více se tomu ovšem pověnuju až v srpnovém Sumáru, nebudu se tady zbytečně rozepisovat. No a nakonec třetí díl zajímavé série z produkce nakladatelství Baronet, který je krapet hutnější, protože si autorka libuje v dlouhých odstavcích.

A teď se pojďme podívat na to, co se během června na Doupěti událo nového. Konečně jsem uveřejnila svůj příspěvek do mého projektu Můj autor roku. Napsala první článek do mé variace na FAQ, tedy Knižní okénko a upozornila na blížící se letní projekt, Žhavé léto s Baronetem. A jinak nic… Tedy kromě hromady meme, recenzí a dalších podpůrných článků. Na začátku června jsem totiž státnicovala a nějak jsem neměla pořádně myšlenky na nic jiného. Vlastně jsem jen četla, recenzovala a zase četla… a snažila se vzpamatovat z toho, že jsem už ukončila školu a začala si hledat práci (a byla na několika pohovorech).

A teď ke statistice podle TOP listu…

3.6. – 9.6.2013                      2308

10.6. – 16.6.2013                   2262

17.6. – 23.6.2013                   2289

24.6. – 30.6.2013                   2497

Vnitřní statistika WP a Google Analytics hlásí počet zobrazení 24.941, z toho unikátních návštěvníků bylo 4200. První pětice měst s nejvyšší návštěvností jsou Praha, Brno, Bratislava, Ostrava a Plzeň. Navracejících se čtenářů je 76 %, což je úžasné číslo! Průměrné denní zobrazení činí 744. Kromě toho jsem na FaceBooku Knižního doupěte dosáhla zářivé tisícovky likes. Za všechna krásně vysoká čísla velké DÍKY! U stránek vás klasicky nejvíce zajímají RECENZE a KDY TO VYJDE (nově přejmenováno a přetvořeno).

Ještě jednou vám chci obrovsky a ze srdce PODĚKOVAT za to, že se ke mně vracíte, že si se mnou povídáte, píšete, ptáte se a hlavně se knižním světem bavíte.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

10 Responses

 1. Meghan napsal:

  Kdy my tě k něčemu přesvědčovaly? Neblázni! 😀
  Meghan recently posted..Knižní uzávěrka – červenMy Profile

 2. Filipskh napsal:

  Taková menší sbírka… Opět 😀 Třeba takový ten Počátek vypadá opravdu luxusně…!! :3 Jsem zvědavý na další články do této rubriky!! :DD
  Filipskh recently posted..Review: Nejvyšší lordMy Profile

 3. Myanmar napsal:

  Tak z té hromady knih na recenzi se mi pomalu zatočila hlava 😀
  Myanmar recently posted..Léky smutných – Pavel GotthardMy Profile

 4. eS napsal:

  Nedá se popsat jak moc ti závidím tvoje recenzní výtisky !!! Strašně strašně moc. 😀

 5. Maťa napsal:

  Wow, samé úžasné kúsky, ktoré by som moc chcela 😀 Mimochodom, máš ich ty ešte vôbec kde dávať? Veď už musíš mať zaprataný knihami celý byt! 😀
  Maťa recently posted..Tag: Co by kdyby…My Profile

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..