RC review: Pád všech neřádů

Autor: Amanda Foody, C.L. Herman
Originální název: All of Our Demise
Český název: My všichni neřádi
Knižní série: Neřádi (All of Us Villains)
Věková hranice: 15+
Díl: druhý
Žánr: young adult, fantasy, magie

Sedm nejstarších rodin v Ilvernathu mezi sebou kdysi válčilo o skrytý pramen vysoké mágie, dokud nedospěly ke krutému kompromisu — ke kletbě, již na sebe seslaly. V každé generaci pak posílaly svého šampiona do turnaje na život a na smrt.

Vítěz své rodině zajistil výlučné právo používat ilvernathskou vysokou mágii po příštích dvacet let — dokud na oblohu nevyjde další Krvavý měsíc značící, že předchozí cyklus skončil a turnaj začíná nanovo. Před dvěma týdny kletba znovu započala.

Hranice mezi městem Ilvernath a turnajovým územím padly. Všude kolem se to hemží reportéry. Mrtvý chlapec nevysvětlitelně znovu ožívá, a do boje navíc vstupuje nový šampion, který se snaží zlomit kletbu nadobro… Každý ze zbývajících šampionů stojí před volbou: pokusit se rozebrat turnaj kousek po kousku, nebo bojovat na život a na smrt?

Parta dospívajících v boji na život a na smrt. Staletá kletba, která drží všechny rodiny v šachu. Boj o moc, co dokáže rozpoutat válku. Všichni věděli, co je čeká a o co bojují. Jenže teď se to vše začalo rozpadat a hrozí, že nakonec zemřou všichni.

Druhý díl duologie navazuje přesně tam, kde ten první s velkým překvapením skončil. Dva šampióni jsou po smrti a Alistairův bratr se znovu objevil. Turnajová kletba se začíná hroutit, hranice mezi turnajovým územím a zbytkem města padla. Dřív museli šampioni bojovat jen mezi sebou, teď se do hry dostává čím dál více osob, které sledují své vlastní zájmy. Má ovšem smysl pokoušet se kletbu zlomit?

Autorská dvojice Amanda Foody a C.L. Herman se do toho opět vrhla pěkně po hlavě. Žádná z jejich hlavních postav není vyloženě kladná ani záporná. Každá má svou vlastní motivaci a strach. Většinu času se jen všichni snaží přežít. Vzájemný propletenec vztahů se stává složitějším, nikdy nemůžete vědět, komu opravdu věřit. A když se do hry dostanou ještě rozvíjející se city, je o další malér postaráno.

Opět jde o skvělou knihu plnou akce, soubojů, intrik, emocí a překvapivých zvratů. Autorky ještě více zdůrazňují vliv rodiny na vývoj svých šampionů a také jejich vnitřní rozpory a pochyby nad tím, co je správné a co ne. Hlavně odkrývají, co všechno jsou ochotni a schopni udělat pro to, aby přežili a aby vyhráli. Dychtivě tak otáčíte stránku za stránkou a doufáte, že se vašemu oblíbenci nic nestane a přežije. Až do poslední chvíle totiž není nic jisté.

I tentokrát si kniha zaslouží 5 hvězdiček, protože je to jedna z mála young adult sérií, které jsou opravdu svkěle napsané. Možná se některé situace vyřešily až příliš rychle nebo snadno. Občas nebylo vše úplně vysvětleno, nebo to krapet nedávalo smysl, ale nic to nemění na faktu, že je to jedna z mála duologií, co vás chytne a jen tak nepustí.

Knihu si můžete objednat na stránkách internetového eshopu nakladatelství HOST.

Chtěla bych touto cestou poděkovat nakladatelství HOST za poskytnutý recenzní výtisk.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..