Suma sumárum za prosinec 2011

Postupně doháním, co jsem zameškala a dneska jsem si pofotila své knižní přírůstky za poslední tři měsíce. Vím, že tyhlety mé sumarizující články má rádo hodně mých čtenářů, takže pokračuju ve své tradici.

Knihy, které jsem si za prosinec koupila:

Dreamfever by Karen Marie Moning – v angličtině
Jmenuju se Nikki by Meg Cabot – v češtině
Navždy princeznou by Meg Cabot (Recenze) – v češtině
Pokrevní pouta by Richelle Mead (Recenze) – v češtině
Probuzená by P.C.Cast & Kristin Cast – v češtině
Daimon by Jennifer L. Armentrout – v angličtině

Lepší pohled na obálky:

Dreamfever je předposlední díl velice oblíbené série (nebo vlastně, Karen ohlásila, že píše zase nějaké díly, že… zase tak moc to nesleduju). Jmenuju se Nikki je druhý díl série o to, jak si díky jedné nehodě vymění obyčejná holka místo se supermodelkou. Divné, říkáte si? V podání Meg ani náhodou. Na poslední díl série Princezniny deníky od Meg jsem se dlouho těšila a jsem velice ráda, že jsme se konečně posledního dílu dočkali také v českém vydání. Konečně mám celou sérii kompletní. Pokrevní pouta jsem četla v angličtině a když jsem slyšela, že se tenhle spin-off bude vydávat i v češtině, je jasné, že jsem ho musela mít doma. Strašně se těším na druhý díl, protože příběh z pohledu Sydney je něco naprosto odlišného. Myslím, že je nás víc, co nemají rádi nedokončené série, i z toho důvodu stále dokupuju díly Školy noci 😀 Když už po obsahové stránce nejsou nic extra, alespoň ty obálky za to stojí. Knihy cyklu ŠK kupuji hlavně ve slevách. No a nakonec Daimon, který jsem měla předobjednaný dřív, než jsem vůbec četla regulérní první díl série. Pokud čtete mé recenze, víte, jak strašně nakrknutá jsem z Half-Blood byla. Pokud má někdo Jennifer jako autorku rád, prosím, je to jeho věc, ale pro mě to není žádná autorka, ale naprostá vykrádačka a už proto nehodlám její další sérii číst. Možná dočtu tuhle, protože jsem si přece jenom v nevědomosti předobjednala i druhý díl, ale jestli to bude zase Vampýrská akademie jako přes kopírák, začnu vážně pochybovat o těch, co ji tak milují. Tohle se prostě nedělá. Evidentně psát umí, takže nechápu, proč recykluje úspěšné nápady někoho jiného. Je to hnusné a je to nefér.

Knihy, které jsem dostala:

Levá ruka boží by Paul Hoffman – v češtině
Čtyři poslední věci by Paul Hoffman – v češtině
Voda pro slony by Sara Gruen – v češtině

Lepší pohled na obálky:

Tyhle knihy jsem vám myslím už ukazovala ve vánočním článečku. Všechny tři jsem našla pod vánočním stromečkem a jsem za to ráda, protože jsem na ně zvědavá. Vodu pro slony jsem viděla jako film, takže mě zajímá, jaká je knižní předloha.

Knihy, které jsem vyhrála:

Clockwork Prince by Cassandra Clare – v angličtině

Druhý díl série The Internal DEvices jsem vyhrála v jednom zahraničním hopu, ale ještě pořád jsem ji nečetla, jelikož mě dost vyděsily zahraniční recenzi. Slibovaly totiž, že budu dost trpět a že si hodně pobrečím. A prý si hlavně přijdou na své fanoušci Jema, což mi moc nehraje do karet. Takže zaujímám spíše vyčkávací techniku, kterou si nejspíš prodloužím až do vydání třetího dílu, aby mě to dlouhé čekání po druhém díle pak tolik nemučilo.

Knihy, které jsem si vyžádala k zrecenzování:

Nevinné by Sara Shepard – v češtině
Virus by Kathy Reichs (Recenze) – v češtině
Deníky Carrie B. by Candace Bushnell (Recenze) – v češtině
Magie útočí by Ilona Andrews (Recenze) – v češtině

Lepší pohled na obálky:

Knihy nakladatelství BB/art si můžete koupit zde:

Deníky Carrie B., Virus, Nevinné

Knihu nakladatelství FANTOM Print si můžete koupit zde:

Magie útočí

Myslím, že s výběrem těchto knih jsem se v prosinci opravdu trefila. Jedna kniha lepší než druhá, přečtené mám všechny, jen mi zbývá zrecenzovat druhý díl Roztomilých malých lhářek. Už se nemůžu dočkat čtvrtého dílu série Kate Daniels, protože už ten třetí měl pořádné grády. Mohla bych si knihu přečíst i v angličtině, ale chci si počkat na český překlad. Přece jenom jsem knihy začala číst v češtině. Deníky Carrie B. mě velice mile překvapily a a stejně tak jsem zvědavá na chystaný seriál. Virus bude bavit nejen holky ale taky kluky, přece jenom je to i hodně vědátorské, přitom dost zábavné a rychlé čtení. Vřele doporučuji.

Co se jinak v prosinci událo nového? Ani vám pořádně už nevím. Ha! Vlastně vím, rozjela se aféra všech afér, která se táhla až do poloviny února a na jejímž konci jsem dopadla jako hupkář hlavně já. Ale to je holt život. Lidi jsou zlí, závistiví a mají dvojí metr. Buď se s tím člověk srovná… anebo ne. I proto jsem vděčná za každičkého svého věrného čtenáře, který se na můj web rád a stále vrací. Když ostatním nejsem já a mé názory po chuti, prosím, nikdo je nenutí je číst. Místa je tu pro všechny dost a každý je strůjcem svého vlastního štěstí. Dělám to, co mě baví a nehodlám se kvůli tomu neustále omlouvat a cítit se špatně. Takže obraťme list a podívejme se na něco mnohem příjemnějšího!

Už někdy od září jsem uvažovala nad svou vlastní doménou pro svůj blog, jelikož mě stupňující se výpadky Bloggeru začaly štvát. Nehledě na to, že pokud se někomu bude chtít, klidně celý můj blog smázne a já s tím nic nenadělám. Hlavně na to upozornila The Story Siren, a proto sama také přešla na vlastní hostovanou doménu. Ke konci listopadu jsem se nakonec odhodlala a začala s přesunem. Ten se dovršil na začátku ledna a musím říct, že až na pár počátečních úskalí, jsem nakonec velice spokojená, že mám své vlastní místečko a jsem svým vlastním pánem… tedy paní 😀

Samozřejmě ještě stále není všechno dodělané a upravené, jak bych chtěla, protože jsem se pak vrhla do zkouškového a společně s prací mi pak nezbývalo příliš volného času na web. Co se týče statistik pro prosinec, tak ty už nejspíš z Bloggera moc nevyzjistím, můžu vám jen říct současný počet zobrazení: 347 008 a 174 pravidlených čtenářů… kteří se přesunuli sem. Bohužel k dubnu GFC na vlastních webech končí, proto nemá smysl tady něco takového zavádět. Snad se brzo objeví něco podobného.

Myslím, že k prosinci je toho mého blábolení už dost a vy se můžete kochat alespoň pár fotkami nashromážděných knih.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

1 Response

  1. Houp napsal:

    Přeji skvostné a blažené čtení. Jinak Voda pro slony je boží film, tak doufá, že to bude i nádherná knížka! =D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..