Suma sumárum za červen, červenec a srpen 2012

Už je to nějaký ten pátek, kdy jsem vůbec naposledy ukázala, co jsem si za měsíc pořídila nového do knihovničky a co všechno se vůbec za daný měsíc událo. Ano, naposledy to bylo v květnu. Pak jsem si odcestovala do Ámeriky… a vrátila se v polovině září. Od té chvíle se snažím dohánět resty, hlavně co se týče hromady recenzáků, která mi tu přes léto pěkně narostla. K tomu všemu ještě nosím kvantum nápadů v hlavě a držím se zpátky, abych je na vás nevychrlila všechny najednou. Protože pak bychom se z toho zcvokli nejspíš všichni. Ale podívejme se tedy na to, co jsem si za letní měsíce koupila a co jsem dostala…

Knihy, které jsem si koupila:

Widow’s Web by Jennifer Estep – v angličtině
Once Burned by Jeaniene Frost – v angličtině
Chain Reaction by Simone Elkeles (Recenze) – v angličtině
Biting Cold by Chloe Neill – v angličtině
Foretold by Jana Oliver – v angličtině
Arise by Tara Hudson – v angličtině
Pushing the Limits by Katie McGarry – v angličtině
Girl of Nightmares by Kendare Blake – v angličtině
Dreamless by Josephine Angelini – v angličtině
Enshadowed by Kelly Creagh – v angličtině

Lepší pohled na obálky:

Widow’s Web je další díl mé velice oblíbené assassínské série. Byly nějaké skazky o tom, že nějaké české nakladatelství zakoupilo práva, ale vypadá to na mrtvém bodě. Série je úžasná a já bych vám přála si ji přečíst i v češtině. Alespoň bych měla někoho, s kým si o nich můžu popovídat. Protože Owen se řadí mezi mé top macho chlapy jako je Curran a Bones. Moji Tři mušketýři, kapišto? 😀 Once Burned je první díl spin-off série o Nočních lovců o Vladovi. Toho známe jako bájného Drákulu. Zatím to vypadá, že se českého překladu nejspíš nedočkáme, ale nikdy neříkejte nikdy. Chain Reaction jsme četla už přednedávnem a když už mám oba předchozí díly doma, nesměla chybět ani tato. Ovšem jako nejelpší se mi stále jeví prostřední díl, první a poslední stojí za houby. Biting Cold je poslední díl sére Chicagoland Vampires, ta by tuším měla vyjít také v češtině, ale není to stoprocentně potvrzené. Každopádně mě zase tolik neokouzlila, protože bych hlavní hrdinku nejradši 3/4 jejích monologů nejraději přizabila. Foretold je poslední díl mé oblíbené série o Lovcích démonů. Teoreticky měla skončit už třetím dílem, ale já jsem za ten čtvrtý moc ráda, protože ten třetí má ještě něco nedořešeného. A já se po tom všem těším, až to ti dva konečně dají dohromady. Sérii bych vřele doporučovala pro české vydání, zatím nevím, že by se jí nějaké nakladatelství chytlo. Arise je druhý díl docela průměrné duchařiny. A jelikož mám po Mediátorovi pro duchařiny obzvlášť slabost, zkusím i to pokračování. Pushing the Limits mě zaujalo už kdysi dávno svou anotací. Pak se kolem ní zvedl obrovský mediální humbuk a střídaly se pochvalné recenze s těmi méně pochvalnými. Sama jsem zvědavá, co se z toho vyvrbí. Girl of Nightmares je pokračování mé oblíbené duchařiny, kterou jsem objevila loni a na kterou jsem vás neustále upozorňovala. První díl byl naprosto skvělý. Kdo ví, co si pro mě přichystá pokračování. Každopádně se těšte spolu se mnou, už v lednu se dočkáme českého překladu a v průběhu příštího roku i dílu druhého. Dreamless je takříkajíc novodobý řecký Twilight. Alespoň co se tedy té rozvětvené a mírně šílené rodiny týče. Každopádně i když byl první díl vystavěný na kdejakém klišé, líbil se mi. Ale netuším, co čekat od pokračování. Neslyšela jsem zrovna dobré ovace. A nakonec vymodlené Enshadowed. Čekala jsem na něj snad rok a půl. Vlastně jsme na něj čekaly spolu s Anyou. Závidím jí, že ho už nejspíš má za sebou. Než já se k němu zase dostanu, chvíli to potrvá. Ovšem tato série není nejspíš jen tak pro někoho. Dokážou jí pochopit a plně ocenit jen ti, kteří mají zálibu v dílech Edgara A. Poea… Kniha je plná jeho odkazů a lidé bez bujnější fantazie a citu pro takový styl vyprávění budou z knihy spíše zklamáni. Já se neskutečně těším.

Co jsem si koupila v Americe:

The World of the Hunger Games by Kate Egan – v angličtině
Adele: The Biography by Marc Shapiro – v angličtině

Lepší pohled na obálky:

Nejspíš vás zklamu tím, že jsem si žádnou kopu knih z Ameriky nepřivezla. Za prvé, jen vám mnohem víc ztěžkne kufr (anebo batoh, že Anyo? :D), se kterým se pak musíte vláčet a při návratu domů klidně na letišti za nadváhu zaplatíte 150 dolarů (ne díky). Za druhé, na co kupovat knihy a tahat je domů, když si je můžu i za levnější peníz objednat na BookDepository a nechat si to dopravit hezky až domů případně na poštu. Za třetí, nemá smysl vyhazovat peníze za knihy, které mě ani moc nezajímají a ty, co mě zajímají jsou buď těžké nebo drahé – tudíž zpět viz body jedna a dvě. Koupila jsem si tedy přes léto jen průvodce Hunger Games. Sice nejsem fanouškem Hunger Games, ale když to na mě všude vyskakovalo, neodolala jsem slevě. A neodolala jsem ani ADELE, kterou zbožňuju. Mám doma obě její CD i koncert z Anglie (CD+DVD). Výborná zpěvačka.

Knihy, které jsem si vyžádala na recenzi:

Harry Potter a filozofie by David Baggett & Shawn E. Klein (Recenze) – v češtině
Pán prstenů a filozofie by Gregory Bassham & Eric Bronson – v češtině
Jednou nohou v hrobě by Jeaniene Frost (Recenze) – v češtině
Poltergeist by Kat richardson – v češtině
Past by Lauren DeStefano – v češtině
Mladší by Lissa Price – v češtině
Závist by Gregg Olsen (Recenze) – v češtině

Lepší pohled na obálky:

Knihy nakladatelství Fortuna Libri si můžete koupit zde:

Závist, Mladší, Past

Knihy nakladatelství FANTOM Print si můžete koupit zde:

Poltergeist, Jednou nohou v hrobě

Knihy z nabídky internetového knihkupectví Knihcetrum.cz si můžete koupit zde:

Harry Potter a filozofie, Pán Prstenů a filozofie

Během léta se mnou navázalo spolupráci internetové knihkupectví Knihcentrum.cz Má kolikrát i levnější nabídku knížek a širší sortiment, než jsem si dříve myslela. Plus pravidelně pořádá soutěže pro vás, čtenáře. Harry Potter a filozofie byla hodně zajímavá kniha. Nenapadlo mě dívat se na sérii z takových pohledů. Na Pána prstenů a filozofii se hodně těším, protože Tolkien je pan autor. Jsem zvědavá, jak rozeberou jeho dílo filozoficky. Jednou nohou v hrobě je můj nejoblíbenější díl upírské série Noční lovci. Na Poltergeista se teprve chystám. Závist mě příjemně překvapila. Nesedne každému, ale fanouškům lehkého morbidna a sucha se bude líbit. Mladší je zajímavá dystopická scifárna. Sice je v ní cítit silná inspirace seriálem Dům loutek, ale to nevadí. Na Past se teprve chystám, nějak mě pořád odrazuje vidina zvrácenější společnosti.

Co se jinak během léta událo nového? Inu, pracovala jsem, takže jsem na blog zase tolik času neměla. Kolikrát nám do počítačové místnosti udeřil blesk a kompletně vše vypálil, ale i tak jsem se sem tam ozvala. Jsem ráda, že jste na mě za tu dobu nezapomněli a stále sem chodili. I když pravda, návštěvnost padla tak na polovinu, ale i ta polovina je velice krásné a vysoké číslo.

Před odjezdem jsem vám slíbila fotky amerických knihkupectví. Slib jsem splnila a na FB vám fotky průběžně nahrávala. Ještě mám v plánu jeden či dva články na téma amerických knih a knihkupectví, takže jakmile budu trošku volněji a chytne mě ta správná psavá slina, dočkáte se jich. Chce to jen trpělivost.

Docela legrační je, že mi během prázdnin od vás chodily emaily a různé zprávy. Většina z nich se týkala obyčejných dotazů, jiné mi přály šťastné cestování a několik jich bylo také vyloženě přejících si, abych se už sakra vrátila, co má člověk číst. Knižních blogů jste tu měli požehnaně, takže číst bylo určitě co. Pravda, druhá já neexistuje, co 😀 Kdo by vás neustále zasypával jednou podivnější věcí za druhou, včetně nekonečných článků a recenzí. Nikdo. Nikdo není takový blázen jako já. V tom jsme si už všichni udělali jasno dávno.

Tak jako tak jsem ráda, že jsem zpátky. Méně ráda z toho pressu knih, které na mě ještě pořád čekají. Myslím ale, že mě znáte a i nadále mi zachováte přízeň.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

Taky by se vám mohlo líbit...

13 Responses

 1. Filipskh napsal:

  No teda! Ty spolupracuješ s Fantom Printem? Já chci taky! 😀
  Filipskh recently posted..RC Review: Bájná pečeťMy Profile

 2. E_V_E napsal:

  Mladší si už veľmi dlho chcem prečítať 8)
  Past je úplne úžasná kniha 8)
  E_V_E recently posted..On my wishlist #19My Profile

 3. VeEee napsal:

  Takových knih, ach jo 😀 to je hrozný s tebou 😀 ale zase je pravda, že už byly i příspěvky, kde jich bylo víc 😀 (tím samozřejmě nemyslím nic špatnýho jasný :D)
  VeEee recently posted..Knižní Prostřeno (12)My Profile

 4. Lenka napsal:

  No teda, to je sbírka. 🙂 Taky bych chtěla do Ameriky. 🙂

 5. Mischa napsal:

  Tu Widow’s Web ti závidím, taky už chci u téhle série co nejdřív dohnat resty, ale vždycky mi do toho vlezou nějaké druhé knihy. 😀 Mladší jsem si chtěla pořídit už v angličtině, tak snad se k tomu u nás někdy dostanu. A jinak hezká sbírka. 🙂
  Mischa recently posted..Rc Recenze: Hněv bohůMy Profile

 6. Patt napsal:

  Ahoj, kde si kupila The World of the Hunger Games by Kate Egan ??? ,, prosííím Dík 🙂

 7. Illandris napsal:

  Opět můžu jenom obdivně zírat. Do Girl of Nightmares a vůbec celé série se už dlouho chci pustit. Dokonce jsem si stáhla první díl a rozečetla ho, jenže potom jsem prostě nebyla nějak schopná pokračovat. Takových rozečtených knih mám víc. Jak to totiž mám v počítači jako e-knihu, nedokážu se dokopat ke čtení, i když se mi kniha líbí. Když mám knihu půjčenou z knihovny, je to něco jinýho. Tak snad až to vyjde v češtině, tak to dočtu.
  Illandris recently posted..Zapomenutá směskaMy Profile

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..