RC review: Život je příliš krátký

Autor: Abby Jimenez
Originální název: Life’s Too Short
Český název: Život je příliš krátký
Knižní série: Jenom kamarádi (The Friend Zone)
Díl: třetí
Žánr: romance, humor

Žít každý den, jako by byl poslední, není pro Vanessu Priceovou jen motivační citát z facebooku. Její matka a sestra se kvůli dědičné nemoci nedožily třicítky, a tak Vanessa nic nebere jako samozřejmost a snaží se plnit si všechny své sny, dokud může. A opravdu moc touží procestovat celý svět…

Udělá tedy to, co vždycky, a vrhne se do toho po hlavě. Dá výpověď v práci, sbalí kufry a koupí si letenku. Jenže zatímco miliony lidí užasle sledují její dobrodružství na youtube, ona sama stejně užasle sleduje svou nevlastní sestru Annabel, která jí nechává v opatrovnictví malou dceru.

Vanessa o dětech nikdy neuvažovala, a teď jí jedno srdceryvně pláče v náručí. Posledním člověkem, od kterého by čekala pomoc, je pohledný právník Adrian Copeland. Ačkoli bydlí hned ve vedlejším bytě, dosud se s Vanessou setkali jen letmo. Ovšem jak se zdá, s dětmi mu to jde skvěle. A nejen s nimi…

Může si však Vanessa dovolit zamilovat se a začít s někým plánovat budoucnost, které se nemusí dožít?

Knižní série Jenom kamarádi je jedna z těch romantických sérií, kdy vás každý díl dokáže pevně chytit za srdce a až do poslední stránky nepustit. Občas se zdá, že autorka hlavním hrdinkám toho na bedra naloží až příliš, ale mně se naopak líbí, že se svými životními zápletkami liší od všech těch tuctově laděných romancí.

Přece jenom život není pohádka a každý z nás si prochází řadou vlastních útrap, někdo je má menší a někdo zase větší. I proto je skvělé číst o někom, kdo si je vědom možné blízké smrti, a proto se rozhodne si užít každý den, jako by měl být ten poslední. Jenže když do toho všeho nečekaně vstoupí malá holčička a přitažlivý soused právník, je hned o další zábavu postaráno.

Abby Jimenez si mě i tentokrát svým příběhem naprosto získala. Tentokrát se věnovala problému nemoci ALS, o které se toho hodně namluvilo v posledních letech. Je to zákeřná a smrtelná nemoc. Sama jsem znala někoho, koho postihla a vím, že měla velice rychlý průběh. Nedokážu si představit, jaké to muselo být pro nemocného i pro jeho rodinu. Možná i proto jsem Vanesse tolik držela pěsti a naprosto jsem její postoj k životu chápala.

O to víc jsem si tak knihu užila. I tentokrát nechybí humor, vášeň a pořádné emoce. To vše ve správném mixu. Kniha si tak opět zaslouží 5 hvězdiček a já se už nemůžu dočkat dalších dvou knih, které by u nás měly brzy vyjít v překladu. Snad budou stejně skvělé.

Knihu si můžete objednat na stránkách internetového eshopu Mystery Press.

Chtěla bych touto cestou poděkovat Mystery Press za poskytnutý recenzní výtisk.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..