Zakázané uvolnění

Autor: Bal Khabra
Originální název: Collide
Český název: Zakázané uvolnění
Knižní série: Mimo led (Off the Ice)
Díl: první
Věková hranice: 18+
Žánr: new adult, humor, romance, erotika
Hodnocení: 4 hvězdičky

Hokejová romance tak žhavá, až ledy tají!

Zpočátku se ti dva nemohou vystát. Summer má ve svém životě jasné plány – chce se stát sportovní psycholožkou a dává do toho všechno. A taky nesnáší hokej.

Jenže studium jí nečekaně přivede do cesty neodolatelného kapitána univerzitního týmu Aidena, který naopak žije jenom hokejem. Baví ho taky párty a vztahy na jednu noc.

Vše se změní, když ho trenér donutí, aby pomáhal Summer při výzkumu. Téhle holky se totiž jen tak nezbaví…

Nakladatel: Berkley (EN), Cosmopolis (CZ)
Počet stran: 416 (EN), 392 (CZ)
Vazba: Brožovaná i vázaná (EN, CZ)
Vydání v USA: 25.9.2023
Vydání v ČR: 28.6.2024

Datum četby: 3 dny, červenec 2024, v angličtině

Reakce po dočtení knihy: Předvídatelná hokejová romance, co pohladí po duši, jen se na můj vkus až moc podobá Na ledě, ačkoliv Aiden má o trošku navrch.

Oficiální stránka autora

Můj názor: Tuhle knihu jsem měla v hledáčku od chvíle, co jsem dočetla Na ledě, protože na mě na GoodReads vyskočila jako doporučené čtení podobného žánru. V několika recenzích jsem se pak dočetla, že je to takové Na ledě 2.0, ale chtěla jsem si udělat názor sama. Docela mě překvapilo, že tenhle kousek vyšel koncem června v českém překladu, takže jsem si řekla, že se do ní pustím.

Pokud Na ledě byla kniha jen o sexu, nesympatické hlavní hrdince a snovém hlavním hrdinovi bez špetky hokeje nebo krasobruslení, Zakázané uvolnění je na tom o poznání líp. Summer se sice většinu času chová jako kráva, ale rozhodně je sympatičtější a snesitelnější než Anastasia. Aiden je opět naprosto snový kluk, který se sice nechce vázat, ale jakmile se seznámí se Summer, naprosto mu učaruje. Navíc je to skvělý sportovec, kamarád i vnuk.

Zápletka knihy je poměrně jednoduchá a stokrát ohraná, takže až na pár menších překvapení už v první třetině víte, jak to skončí. Přece jenom je to romance. V několika scénách je to dokonce natolik podobné scénám z Na ledě, že bych se nedivila, kdyby měly autorky stejný mustr. Jenže v tomto případě to vše skvěle funguje a kniha má opravdu nějaký ten děj a nejde tu jen o nekonečné šukání.

I když jsem Sumer zase tolik nefandila, Aiden si mě získal hned od prvních stránek. Čím to jenom je, že autorky romancí v poslední době píšou příběhy se snovými kluky, co by pro hrdinku udělali první poslední, zatímco ona je většinu času spíš protivná kráva. Summer ovšem měla daleko lepší důvody než otravná Anastasia a mohla jsem se s jejími myšlenkami čas od času ztotožnit. Jejich vztah je ovšem zdravý a má uvěřitelný vývoj.

Kromě toho tady všichni opravdu chodí do školy, učí se a dokonce sportují. Já vím, je to šok! Dokonce se tu z hokeje objeví docela dost věcí, u psychologie je toho trochu míň, což je škoda. Ale člověk asi nemůže mít všechno. I tady nechybí banda potrhlých hokejistů nebo podporujících kamarádek, o vtipné situace taky není nouze.

Celkově jsem si knihu užila daleko víc než již zmiňované Na ledě a pokud bych si měla vybrat sexy vysokoškolskou hokejovou romanci, určitě sáhnu po Zakázaném uvolnění, protože má všechno a pohladí hezky po srdci i po duši.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..