RC review: My všichni neřádi

Autor: Amanda Foody, C.L. Herman
Originální název: All of Us Villains
Český název: My všichni neřádi
Knižní série: Neřádi (All of Us Villains)
Věková hranice: 15+
Díl: první
Žánr: young adult, fantasy, magie

Nestvůry vám nemůžou ublížit — pokud jste jedna z nich.

Když vyjde Krvavý měsíc, potomci sedmi zakladatelů města Ilvernath vyberou své zástupce, aby se mezi sebou utkali v turnaji na život a na smrt. Vítěz získá neomezenou vládu nad tajným zdrojem vysoké mágie, nejmocnějším na světě — o němž se traduje, že už je dávno vyčerpaný. Nelítostný souboj o moc a postavení probíhal po generace v utajení.

Zatímco nejmladší potomci umírali, jejich rodiče spřádali plány, jak získat výhru pro sebe a svůj rod. Ovšem tentokrát je všechno jinak. Někdo zasvěcený promluvil a světlo světa spatřila kniha plná detailů o krutém klání. Na jednu stranu jsou tak šampioni bez varování vrženi do centra pozornosti celého světa, na druhou stranu však kniha každému z nich poskytuje jistou výhodu — představuje totiž cenný zdroj poznatků o soupeřích a ty zase můžou být klíčem k vítězství. Krvavý měsíc vychází. Turnaj začíná.

Tahle duologie na mě vyskočila úplnou náhodou, když jsem hledala nějakou zajímavou sérii plnou pořádné magie. Když jsem se začetla, čekala jsem něco ve stylu magické verze Hunger Games, což bylo často zmiňováno v recenzích, ale nakonec jsem dostala něco daleko zvrácenějšího. A užila jsem si to do poslední stránky.

Knihu My všichni neřádi společně napsaly dvě kamarádky Amanda Foody a C.L. Herman a má některé z nejsložitějších a nejkonfliktnějších postav, o jakých jsem kdy v žánru young adult četla. Příběh sledujeme očima čtyř šampionů, u kterých nikdy nevíte, na čem vlastně jste a kdo z nich je opravdu ten špatný. Všichni jsou totiž svým způsobem opravdu neřádi, ale zároveň všechny jejich motivy a činy tak docela chápete a často jim fandíte, abyste vzápětí ohrnovali nos nad tím, co udělali. Protože jejich činy rozhodně nejsou hrdinské, ale pořádně brutální.

Když dokážete překonat prvních asi padesát stránek, příběh vás neskutečně vtáhne a budete tak dychtivě otáčet stránku za stránkou, protože se všechno tak rychle mění, že občas nevíte, kdo jde komu po krku a proč. Už dlouho jsem nečetla young adultku, která by byla takhle skvěle napsaná a promyšlená. Pravda, možná si občas řeknete, že se postavy vlastně motají v kruhu, ale vy se s nimi vlastně motáte v jednom šíleném heptagramu taky. Ale i tak je to naprosto boží.

Pokud máte rádi krvavější příběhy, kde si jdou všichni po krku, ačkoliv s tím většina z nich nechce mít nic společného. A příběhy, kde se na každé stránce něco děje a spojenectví se mění častěji než spodní prádlo. Morálně nevyjasněné postavy, brutální souboje a hromadu nebezpečné magie, je tohle kniha právě pro vás. Rozhodně si zaslouží 5 hvězdiček a já jsem ráda, že se můžu hned vrhnout na pokračování, protože ten konec měl pořádné grády.

Knihu si můžete objednat na stránkách internetového eshopu nakladatelství HOST.

Chtěla bych touto cestou poděkovat nakladatelství HOST za poskytnutý recenzní výtisk.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..