Podzimní dumání

Ano, dočkali jste se, další knižní dumání. Tentokrát je součástí speciálu Děsivý podzim a uvidíte jej na blogu celkem sedmkrát, vždy ve čtvrtek. Tento příspěvek bude sloužit jako rozcestník pro všechna témata. Budeme jenom rády, když se do nich zapojíte a podělíte se o svůj názor.
 
20.10. – Láska na první pohled 
V poslední době jde o docela častý knižní jev. Vidí se pomalu pět sekund a už je to láska jako trám, kdy jeden bez druhého nedokážou žít. Jaký máte názor na lásku na první pohled? Věříte v ní, nebo si naopak myslíte, že jde o pouhý blábol?
27.10. – Dream casting
Tak jako máme oblíbené knihy, máme i oblíbené postavy… a tyto postavy si častokrát při čtení vyobrazujeme jako nějaké herce, zpěváky a tak vůbec. Někteří lidé si dokonce sestavují tzv. dream castingy – jak si představují, že vypadají jejich oblíbené postavy, anebo kdo by je mohl hrát v případné filmové podobě. Jste také jedním z těch, kdo si pravidelně sestavuje přehled herců, anebo to jde mimo vás a spíš vás to u ostatních otravuje?
3.11. – Originalita knih
Najít knihu na originální téma je těžké. Knih je totiž hodně, stejně tak je i hodně příběhů. Převážně se stává, že jsou některé příběhy jen kopíráky mnohem úspěšnějších knih, které se snaží na oblíbeném trendu jenom vydělat a jakákoliv smyslupnost jde prostě stranou. Co je pro vás na knihách originální? Co se vám líbí a co naopak odsuzujete, nad čím jen nevěřícně kroutíte hlavou?
10.11. – Knižní klasika
Většina z nás se s knižní klasikou setkala na základní škole prostřednictvím nenáviděné povinné četby. Některým učarovala, jiné spíš odradila. Jak jste na tom s knižní klasikou vy? Jaké knihy z klasické tvorby vám přirostly k srdci a na jaké se naopak nemůžete ani podívat? Myslíte si, že je důležité číst i klasickou literaturu, nebo byste se bez ní docela i obešli?
17.11. – Knižní srdcovky
Znáte to, přečtete si nějakou knihu (potažmo knižní sérii) a okamžitě se do ní zamilujete, načež o ní všude mluvíte jenom v superlativech a doporučujete ji, komu jenom můžete. Jenže pak si knihu přečte nějaký váš kamarád a má na ni úplně opačný názor. Jak jenom mohl? Takové knižní veledílo! Na které knihy nedáte dopustit a vždycky se k nim rádi vracíte, čtete si oblíbené pasáže a litujete, že nemůžete začít znovu, od začátku, aniž byste věděli, jak to celé skončí…
24.11. – Vliv recenze
Nikdo není neovlivnitelný. Ovlivňují nás rodiče, kamarádi, škola, zprávy, celý svět okolo. Jak moc vás ovlivňují recenze ostatních, abyste se rozhodli, že si knihu prostě musíte přečíst, že ji musíte mít v knihovničce? Čím vás dokáže někdo na knihu nalákat nebo odradit? Jaké recenze máte nejradši?
Určitě dokážete vyjmenovat alespoň pět knih, které jsou natolik příšerné, že je s klidem v srdci označujete za brak. Přesto existuje určité množství knih, o kterých víte, že jsou pitomé až hrůza, přesto je však máte rádi a nedáte na ně dopustit. Kolik takových braků vám už prošlo rukama, na něž si vzpomínáte? A jaké braky máte rádi i přes jejich hloupost?
Snad se vám témata líbí a doufám, že se při psaní příspěvků pobavíte. Moc mě vaše názory zajímají a těším se na diskuze.
Již tradičně, čekejte ve čtvrtek můj článek na dané téma a do linkovače po té postněte link na váš příspěvek, ať si to můžeme všichni hezky obejít a podívat se, co si myslíte vy.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

8 Responses

 1. Nikki Finn napsal:

  >Do Letního dumání jsem se nezapojila, ale tentokrát to vypadá slibněji :)))

 2. Hanyuu napsal:

  >Mám jednu takovou otázku, kdybych se zapojila, musela bych se vyjádřit na úplně všechna témata, nebo by nevadilo, kdybych třeba jedno nebo dvě vynechala ?

 3. Syki napsal:

  >Hanyuu: Záleží jenom na tobě. Můžeš napsat článek na jedno téma i víc, anebo nemusíš psát žádný článek a budeš jenom komentovat 🙂

 4. Stormy napsal:

  >Určite sa zapojím 🙂 Už mám prvý príspevok len napísaný, už ho len zajtra zverejniť 😀

 5. Evk napsal:

  >Já si se těším hlavně na názory na originalitu a brak.

 6. Criss napsal:

  >Máš skvělý nápady, moc se mi tvoje webovka líbí,pořád si v ní čtu…rozhodla jsem se rozjet taky svojí…webovky si dělám prakticky od mala,akorát jsem na rok přestala a zase se k tomu vracím..koukla by si se prosím? mám ho zaměřený na knížky, foto a moje myšlenky 🙂
  neber to prosím jako reklamu,ale snažím se nějak web rozjet a napsala jsem zrovna sem, protože se mi tu fakt líbí 🙂

 7. Luc napsal:

  >pekné témy, tiež by som sa rada zapojila, ale dnes sa mi akosi nechce písať 😀 tak som zvedavá či sa do večera k tomu dokopem 😀

 8. Teresinha napsal:

  >Rozhodně se zapojoju! Letní dumání mě moc bavilo a tohle je prima pokračování 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..