Nejděsivější NEJ (1)

První příspěvek do podzimního děsivého meme. Pokud se do něj chcete také zapojit, podívejte se na tuto stránku.

5 děsivých knih
Četla jsem hodně knih, ale při vzpomínání na to, které knihy mě opravdu dokázaly vyděsit, jsem měla trochu problém. Nejspíš mě nevyděsí hned tak něco.

Demonata (Darren Shan)

Netušila jsem, že mě tato kniha může vůbec něčím děsit. Ale děsila. Při čtení jsem dostávala husí kůži a musela si číst při rozsvícené lampě. Moje představivost si se mnou tak hrála, že jsem si pořádně zavřela dveře a neustále je kontrolovala, jestli se mi do pokoje neplíží nějaká obluda.

Nevermore (Kelly Creagh)

Když jsem začínala číst Nevermore, nemyslela jsem si, že mě kniha může vůbec něčím děsit. Předpokládala jsem, že půjde o další „bezduchou“ knihu o neskutečné a osudové lásce dvou lidí, kteří spolu být nemohou. Místo toho jsem dostala tajuplný příběh, který mě svými hororovými prvky opravdu dostával.

Anna Dressed in Blood (Kendare Blake)

Touto knihou jsem byla příjemně překvapená. Přišla mi jako knižní obdoba Supernaturalu, což jsem jenom uvítala. Příběh byl opravdu barvitě vylíčený. Knihu jsem četla převážně po večerech, není teda divu, že jsem se bála kdejakého stínu a dokonce se bála jít i na ten záchod. Umřít zrovna na záchodě by byla pěkně pitomá smrt, no že jo? 

Carrie (Stephen King)

První kniha, kterou jsem kdy od Kinga četla, zároveň má první OPRAVDU hororová kniha, jakou jsem kdy četla. Musím říct, že jsem byla naprosto vyděšená… a zároveň jsem nedokázala přestat číst. Pokud se chcete bát, opravdu doporučuju… ještě týden po té jsem se bála na někoho vůbec podívat. Je pravda, že jsem knihu četla ještě na základce. A to už je nějaký pátek…

Mrtvá zóna (Stephen King)

Druhá kniha od Kinga, kterou jsem četla… a která mě děsila svou psychologickou stránkou. Každý člověk má svá tajemství a některá dokážou být pěkně hrůzostrašná. Říkám si, že by nebylo na škodu, abych si nějaké jeho knihy koupila a znovu přečetla, protože kdysi jsem si je půjčovala z knihovny.
Snad se vám mých 5 děsivých knih líbilo. Jsem moc zvědavá na ty vaše! Nezapomeňte do linkovače postnout vaše příspěvky.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

5 Responses

 1. Hanyuu napsal:

  >Z výběru jsem četla jen Carrie, ale je to moc hezká kniha, jen mě nedokázala vyděsit, ale to téměř žádná 😀 Docela mě zajímá Anna dressed in blood, škoda, že to není v češtině.

 2. MaiQa napsal:

  >Tvůj seznam mi připomněl, že bych si měla přečíst víc knížek od Kinga. 🙂 Docela mě zaujalo to Nevermore. 😀 Přemýšlím o tom, že bych si ji někdy taky přečetla, jen to musím nějak vymyslet. 🙂

 3. Grizzly napsal:

  >I já se přidám 🙂 Z Tvého seznamu jsem četla pouze Demonatu a musela jsem jí dát i do svého seznamu 🙂

 4. Elli Winchester napsal:

  >Už mi nejde přidat se do linkovače, objevila jsem tohle meme včera, měla jsem blogový výpadek, doufám, že nevadí, že se přidávám takhle pozdě. Každopádně tady je odkaz na můj příspěvěk:)http://elliwinchester.blogspot.com/2011/10/nejdesivejsi-nej-1.html

  -ElliWinchester

 5. Syki napsal:

  >Elli: Prodloužila jsem dobu přidání linků, takže tam ten link můžeš ještě hodit, jestli chceš 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..