Filmová recenze: Pýcha a přemlouvání

Na tuto filmovou adaptaci poslední knihy Jane Austen jsem byla docela zvědavá. Přece jenom hrdinka, která mluví přímo k divákovi? komediální nádech a naprosto nedobové chování i oblečení? Count me in.

Režie: Carrie Cracknell
Scénář: Alice Victoria Winslow
Kamera: Joe Anderson
Hudba: Stuart Earl
Hrají: Dakota Johnson, Cosmo Jarvis, Henry Golding, Richard E. Grant, Yolanda Kettle, Nikki Amuka-Bird, Edward Bluemel, Ben Bailey Smith, Lydia Rose Bewley, Mia McKenna-Bruce, Izuka Hoyle, Stewart Scudamore, Janet Henfrey, Agni Scott, Simon Paisley Day, Jordan Long

Anna Elliotová, žijící se svou snobskou rodinou na pokraji bankrotu, je nepřizpůsobivá žena s moderním cítěním.

Když se do jejího života vrátí Frederick Wentworth, muž, kterého kdysi poslala pryč, musí si Anna vybrat, zda hodit minulost za hlavu, nebo poslouchat své srdce, když dojde na druhou šanci.

 
 
 
 

 

Ačkoliv mám velice ráda adaptace knih Jane Austenové a na takovou Emmu s Gwyneth Paltrow nebo Pýchu a předsudek s Keirou Knightley nedám dopustit, podívám se i na nové modernější zpracování. Nová Emma mě sice bavila, ale zase tolik neuchvátila, u Pýchy a přemlouvání jsem raději neměla přehnaná očekávání.

Ostatně i když se nová adaptace na Netflixu objevila teprve před pár dny, nemá zrovna hromady pozitivních ohlasů. Celkově měl film docela dost odpůrců už od samotného začátku, moderní pojetí se nezamlouvalo všem. Já naopak musím říct, že jsem se u filmu skvěle bavila. Pustila jsem si ho v dabingu, ačkoliv si většinou pouštím spíš věci v originále. A možná to bylo i díky dabingu, že se mi hlavní hrdinka zaryla pořádně pod kůži.

Se svými pohledy a mrkáním do kamery, se svými ironickými postřehy nad životní situací, svým vhledem do života. Pravda, kostýmy, účesy, hudba a celková stylizace byl občas pořádný úlet, ale já se kupodivu výborně bavila. Skvěle mi film svým nádechem kápnul do noty. Jediné mínus je to, že si do role Wenthwortha mohli vybrat někoho hezčího a přitaželivějšího.

Nečekejte klasickou adaptaci oblíbeného románu s upejpavým klopením očí a hromadou nevyřčených věcí. Tohle je opravdu moderní pojetí, s moderní hudbou, moderním promlouváním hlavní hrdinky a s občasnými ujetými scénami, které vás dokážou i rozesmát.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

1 Response

  1. Schoty napsal:

    To není Pýcha a předsudek, ale přemlouvání

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..