Suma sumárum za leden 2012

Tentokrát se podíváme na to, co se na webu událo nového během ledna.

Knihy, které jsem si za leden koupila:

Shadowfever by Karen Marie Moning – v angličtině
Dreaming Awake by Gwen Hayes – v angličtině
Switched by Amanda Hocking – v angličtině
Hallowed by Cynthia Hand – v angličtině
A Million Suns by Beth Revis – v angličtině
Vyvolený milenec by J.R.Ward – v češtině
Nespoutaný milenec by J.R.Ward – v češtině
Nalezený milenec by J.R.Ward – v češtině

Lepší pohled na obálky:

Za leden jsem si toho na své poměry moc nekoupila. Přece jenom začínám šetřit, když mám v plánu letos léto v Americe. Všechny knihy v angličtině byly předobjednané a domů mi dorazily během ledna. Shadowfever je tuším poslední díl série, na kterou jsem ovšem ještě nenašla tu správnou chuť. Dreaming Awake je druhý díl série Falling Under. První díl se mi moc líbil, takže jsem na ten druhý dost zvědavá. A pokud vám třeba tato informace unikla, můžete se na sérii tešit také v češtině. Dnem i nocí vyjde během května tohoto roku u Baronetu (ano, modlete se za obálku). Switched je série, která už kdysi vyšla ve formě ebooků a teď série dostala pořádnou propagaci a s tím souvisí i nové obálky. Nevím sice, jak jsou na tom knihy obsahově, ale ty obálky jsou prostě krásné. Hallowed je hodně chváleno a taky je hodně slibováno, že člověk najednou změní týmy – respektive začne fandit tomu, komu v prvním díle nefandil. A toho se bojím. Proto jsem se do knihy ještě nepustila. Protože Tucker byl strašně super a já nechci měnit týmy a pak být na konci série zklamaná. Proč jsem se ještě nepustila do A Million Suns? Ani pořádně nevím, častokrát přijdu ke knihovničce a už už po ní sáhnu, ale něco mě zastaví. Nejspíš to, že jsem z prvního dílu nebyla tak odvázaná jako ostatní, takže se nějak držím dál 😀 Taká ujetá filozofie už tady 😀 Kvůli výběru knihy. No jsem já normální? Ne, neodpovídejte 😀 A další tři knihy jsem si koupila… protože jsem si koupila i ty předchozí tři. Bože, kolik těch knih v té sérii vůbec je? 😀 Ale jednou je přečtu, vážně jo!

Na recenzi jsem si na leden nevyžádala žádné knihy, protože jsem přece jenom měla svých starostí dost. Zkouškové, škola, nedorozumění s ostatnímí blogerkami a ostré výměny názorů. Tak nějak jsem ztratila chuť jak do čtení, tak i do psaní příspěvků, i své knihy. Blogování by mělo být o zábavě, o tom, co vás baví, ne o nekonečném hádání a obhajování se, když vás stejně ani nikdo poslouchat nechce a pořád si mele svou. To je pak těžké vůbec něco vyřešit. Bylo toho napovídáno hodně a už snad ani není co říct, jen snad to, ať se každý zabývá svým blogem a ostatním do toho neremcá. Místa je tu dost a já o čtenáře vážně nehraju. Dělám prostě to, co mě baví a hodlám to dělat i dál.

Knihy, které jsem za leden vyhrála:

Childe by C. A. Kunz – v angličtině

Nestává se mi moc často, abych vyhrála celý swag k nějaké knize. Všehovšudy je tohle vlastně můj druhý swag (první byl ke knize Starcrossed). O to víc paf jsem byla, když mi kniha dorazila přímo od autorů, s věnováním a popřáním příjemné četby. Dokonce mi přímo adresovali i doprovodný dopis, který oba podepsali. A jo, jde o dvojici autorů, o matku a syna, takže ta kniha bude určitě hodně zajímavá. Takže co tam je dál: vlevo je narámek na ruku, vedle pak řetízek s takovým tím očkem, co mění barvu při pohybu, potom podepsaná záložka a nahoře ještě jejich vizitka.

Během ledna jsem dokončila svůj přesun z Bloggera na vlastní placenou doménu s cz na konci. Drsné, co. Sama jsem chvíli nevěřila, že jsem teda na vlastním, pak se objevily menší problémy, které se mi ovšem podařilo vyřešit a odteď všechno pojede jenom výborně! Tentokrát vám už můžu poskytnout ty naše oblíbené statistiky:

2.1. – 8.1.2012                 365

9.1. – 15.1.2012               2259

16.1. – 22.1.2012             2300

23.1. – 29.1.2012             2239

Což jsou velice hezká čísla, která mě opravdu těší, protože sem chodíte opakovaně. Dokonce mi statistiky ukazují, že mi sem za den dorazí okolo 300 lidí a to jakože wow! Protože tohle je pro mě teda úspěch. A děkuju vám všem za to, že ke mně pravidelně chodíte! A obrovský dík patří všem, kteří u mě komentují. Co se týče návštěvnosti stránek, má se to tak, že (ne)překvapivě vůbec nejnavštěvovanější stránkou na webu je stránka Kdy to vyjde. Následují Rewies a pak docela překvapivě Memes. Z příspěvků je to pak informativní článek o Valentýnském hopu, Knihomolův rok a Můj autor roku 2011. Za celý měsíc byl web zobrazen celkem 16 331 krát, průměr na den za celý měsíc činí 527. Zajímavé, co vlastní statistiky WordPressu dokážou.

Tímto bych celý tenhleten můj lednový přehled ukončila. Zajímalo by mě, jestli si ještě vzpomenete, co se v lednu událo nového u vás? Objevili jste nějakou knihu, která vám naprosto vzala dech? Nebo nějaký jiný mezník? Podělte se…

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

6 Responses

 1. Smile napsal:

  Jsem tak ráda, že zase píšeš tenhle článek. Mám takovou tendenci si pak kupovat to samý, 😀 Doufám, že brzy budeš mít zase tu hromadu knih, jako, myslím, že to byl červenec a srpen 2011, ale nejsem si jistá, 😀
  Smile recently posted..On my Wistlist (2)My Profile

  • Syki napsal:

   No s tou hromadou knih teda nevím 😀 Šetřím na léto v Americe, takže zase tolik rozhazovat nebudu.

 2. Markuš napsal:

  Opět moc pěkná kupa knížeček… :D. Co se týče Hallowed, tak já tým rozhodně nezměnila Tucker je prostě super xD (i když začne poměrně dost žárlit)…. A tvoje vysoká návštěvnost mě nepřekvapuje: skvělý web – vysoká čísla čtenářů xD

  • Syki napsal:

   Tak říkáš, že týmy nezměním? Já v to teda doufám, ale zase nechci, aby dopadl tak, že nakonec bude sám. Jeho jsem si moc oblíbila a nemám ráda, když nás autorka nejdřív v prvním díle donutí fandit někomu a v dalších dílech to pak úplně obrátí, anebo zcela zničí. A děkuju za pochvalu!

 3. VeEee napsal:

  No jo, Syki nikdy nezklame 🙂 Většinu knížek co tam máš bych si chtěla někdy přečíst, ale v češtině :), tak snad se někdy dočkám :D. No ty abys neměla vysokou návštěvnost 😛 to je samozřejmost 😀 já jsem tu nasáčkovaná každý den 😀
  VeEee recently posted..Waiting on Wednesday (#39)My Profile

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..