>Zář

>

originální cover
Autor: Alexandra Adornetto
Český název: Zář
Slovenský název: Záblesk
Originální název: Halo
Knižní série: Halo
Díl: první
Žánr: fantasy, andělé

Anotace na Goodreads: V ospalém městečku Venus Cove se nic moc neděje. Ale vše se změní v momentě, kdy jsou tři andělé sesláni z Nebes na zem, aby chránili město před shromažďováním temných sil: Gabriel, bojovník; Ivy, léčitelka; a Bethany, dospívající dívka, která má z tria nejméně zkušeností. Těžce pracují na tom, aby skryli svou pravou identitu, a co víc, svá křídla.

Ale jejich mise je ohrožena, když nejmladší anděl, Bethany, je poslána na stření školu, kde se zamiluje do pohledného školního kapitána, Xaviera Woodse. Bude tím, že jej miluje, vzdorovat zákonům Nebes? Věci se stanou podivnějšími, když andělům dojde, že nejsou jedinou nadpřirozenou silou ve Venus Cove. Ve městě je nový kluk a je okouzlující, svůdný a smrtelný. Nejhorší ze všeho však je, že jde po Beth.

Nakladatel: Feiwel & Friends (EN), Knižní klub (CZ)
Počet stran: 496 (EN), 400 (CZ)
Vazba: Vázaná (EN, CZ)
Vydání v USA: 31.8. 2010
Vydání v ČR: srpen 2011

Moje hodnocení:

Moje hodnocení obálky:

Promo video ke knize


Datum četby: říjen 2010, četba mi zabrala dohromady 3 dny, opět přečteno v angličtině, protože to v Americe vyšlo ke konci srpna, česky to snad ještě není…

Reakce bezprostředně po dočtení knihy: Bethany je tak čistá jako padlý sníh… Xavier je idol… šmarjá fix…

Můj názor (obsahuje spoilery):

Co k další knížce o andělích říct? Pro změnu máme hlavní hrdinku, která je andělem. A není padlým andělem. Tedy… prozatím.

Bethany je i jako andělovi pouchých 17 let, kdežto Ivy je už nějaký ten pátek, přestože vypadá tak na 20 a Gabriel by to podle lidských let měl mít už dávno za sebou a přesto působí dojmem, jako by vypadl z módních časopisů.

Beth neví o našem normálním světě zhola nic. No dobře, možná něco ano. Ale mluvu, kterou my běžně používáme, jaksi nechápe. A i když Xavier nemá zájem o žádnou dívku, protože před dvěma lety pohřbil svou přítelkyni, o Beth zájem má. A proč? Protože je jiná.

A aby taky ne, když má mít prý zahalená křídla… pro normální lidi neviditelná. V jednom momentu, kdy se Beth rozhodne, že Xavierovi ukáže, že má teda křídla, a lítá před ním… no jako… divné. A to ani nemluvím o tom, že ten Xavier vůbec, ale VŮBEC nevyšiluje, když se to dozví. To já bych teda vyšilovala. Ne, že by se mi něco takového kdy mohlo stát, že. Ale dobře.

Xavier… je neuvěřitelný. Má několik sourozenců, o které se sem tam i stará. Jeho velká láska zemřela před 2 lety při požáru. Je ve škole hodně oblíbený. Je školním kapitánem. Jak to říct… jeho ochranitelské sklony se mi líbily, i docela jeho povaha… Ale celkový dojem… nic moc.

A na scénu se po čase, kdy to vypadá, že Beth a Xavier budou spolu šťastní, dostává nový objev ve městě i ve škole. Jake. Který není vůbec dobrý kluk. A touží po Beth.

A tak se ke konci Jake Beth „zmocní“, aby byla jeho a mohl si ji hezky v pekle(?) trápit. Všechno nakonec dopadne dobře a Jake už nehraje žádnou roli.

Co mi na knížce vadilo, byla ta „hloupoučkost“ Beth. Pochopit se to dalo, ale já jsem holt dělaná na akčnější, ukecanější a tvrdější hlavní hrdniky a hrdiny. A taky jsem tak dobře nepobrala to, proč Beth není silnější (i když to bylo v knížce nějak vysvětleno), ale nevím, když se řekne anděl, představím si někoho, kdo má obrovskou sílu jakéhokoliv charakteru

Ale pokračování si jistě přečtu, má se jednat o trilogii

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

2 Responses

  1. Nicole napsal:

    >Mně Beth zase přišla docela sympatická 🙂
    Xavier mi přišel.. *cute* a řekla bych, že pro Jakea je i to peklo málo. Jsem zvědavá, jak se to s ním vyvrbí..

  2. Syki napsal:

    >Ve své podstatě nebyla knížka špatná, jenže mi na ní připadalo něco… jak to říct… nedodělaného… asi. Působila na mě jako slepená na koleně. Beth byla na můj vkus až příliš čistá a Xavier až nějak moc dokonalý. Ale to je jen můj osobní názor. Druhý díl se mi může třebas líbit mnohem víc…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..