Filmová recenze: Konečně doma

Tomuhle animáku jsem se kdovíproč vyhýbala. Pamatuju si, že jsem v kinech trailer vídávala a že se mě film zaujal, ale pak jsem na něj nějak zapomněla a podívala se na něj vlastně až teprve nedávno. Nechápu, že jsem to neudělala dřív, protože je naprosto božíííí a ano, je na základě knižní předlohy. Konkrétně jde o knihu The True Meaning of Smekday od Adama Rexe, v češtině Konečně doma vydalo nakladatelství Paseka.

KonecneDoma_posterRežie: Tim Johnson
Scénář: Tom J. Astle, Matt Ember
Hudba: Lorne Balfe
Hrají: Jim Parsons, Rihanna, Jennifer Lopez, Steve Martin, Matt Jones, Nigel W. Tierney

Na naši krásnou modrou planetu dorazili Buvové, což jsou mimozemští vetřelci s mnoha chapadýlky místo nožiček, kteří dosud putovali mezigalaktickým prostorem a hledali pro sebe novou planetu, na které by mohli v klidu a snad i míru žít. Tu jejich původní zničili nepřátelští Gorgové, kteří se na ně z nějakého důvodu naštvali a pronásledují je napříč celým vesmírem.

Mimozemská invaze Buvů na Zemi je celkem vlídná a laskavá – Buvové svůj nový domov začnou předělávat k obrazu svému a začnou tím, že lidi prostě přestěhují do Austrálie, kde jim dopřávají díky své vyspělé buvanské technice velice pohodlný život. Při tomto stěhování jim ale proklouzne mezi prsty holka jménem Tipy, která od té chvíle hledá svou mámu.

Svůj malý domov na Zemi našel i Buvan jménem O, který je tak trochu fialový, strašně upovídaný především hodně přátelský. A proto hned začne připravovat večírek, na který pozve všechny a omylem pošle intergalaktickou pozvánku i Gorgům. Což je opravdu velký průšvih, díky němuž jsou na něj ostatní Buvové hodně naštvaní a někteří by mu chtěli říct i pár slov pěkně od plic. O bere všechna svá chapadýlka na ramena a potřebuje se někam na chvíli schovat, než jejich hlavy trochu vychladnou. Na útěku O narazí na ztracenou Tipy a postupně mezi nimi vzniká intergalaktické přátelství.

Pokud zbožňujete Jima Parsonse jako podivínského Sheldona v seriálu Big Bang Theory, musíte se na Konečně doma podívat v originále s českými titulky, jinak pro vás film naprosto ztratí kouzlo. Je to totiž jedna velká jízda unikátnosti mimozemské verze Sheldona 😀 Jo a taky Rihanny, která namluvila hlavní ženskou (spíše tedy dívčí) postavu.

Ačkoliv je to samozřejmě spíše film pro děti, i my dospělí si během sledování rozhodně přijdeme na své. Výborné narážky, ksichtíky a katastrofální situace jsou právě to, co je na filmu svěží a milé. Film jsem v českém dabingu neviděla, ale bylo mi řečeno, že většina klasických amerických narážek jaksi zmizí v kontextu a už to prostě nemá tu jiskru a to je rozhodně škoda. Dětem to vadit samozřejmě nebude, u nás – milovníků Sheldona a jeho Bazingy – je to věčná škoda.

Dřív než se do kin dostal samotný film, dočkali jsme se kraťasu o tom, jak Buvové hledají svůj nový domov. Na kraťas se v originále můžete podívat tady. Bavte se!

Konečně doma se mi líbilo od začátku do konce, protože je to přesně ten typ humoru, který můžu v nekonečných dávkách a který mě dokáže nejen rozesmát, ale taky rozesmutnit nebo rozradostnit. To vše jen díky skvělému originálnímu dabingu, poťouchlosti hlavního antihrdiny a výborné doplňující hudbě, která prostě ví, kdy zatlačit na strunu a kdy pohladit. Rozhodně doporučuju!

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

1 Response

  1. Melinda napsal:

    Právě kvůli Jimovi jsem se na film chtěla kouknout od chvíle, kdy jsem se o něm dozvěděla. Animáky já můžu. Vzhledem k tomu, že v našich kinech ho dávali jen s dabingem, tak jsem na něj nešla a koukla na něj před pár týdny v originále a úplně si ho zamilovala a od té doby si pouštím své nejoblíbenější části 😀 O je prostě fialový Sheldon a Rihanna taky válí. Soundtrack je perfektní a animace naprosto nádherná. Normálně mé srdce patří Pixaru, ale tohle v Dreamworks zvládli na jedničku.
    Melinda recently posted..Lásko, kde jsi? – Nick SpaldingMy Profile

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..