Zajímavosti z blogosvěta (8)

Vaše nepravidelná dávka blogových senzací… 😀

Proč miluju Veronicu Roth…

No protože je prostě úžasná. Už ani nevím kolikrát jsem četla Divergenci. Nejdřív několikrát v angličtině, nedávno pak také v češtině – a že je ten český překlad vážně vyšperkovaný. Z prvního dílu jsem byla unešená, což moc dobře víte, protože o knize melu neustále. Tu a tam, a pak zase támhle. No jo, furt. Přiznávám, už vám to určitě musí lézt řádně na nervy. No, smiřte se s tím. Jsem totiž z celé téhle série naprosto nadšená. Hlavně poté, co jsem si přečetla v originále také druhý díl, Insurgent. Jestli se vám bude první díl líbit, z toho druhého budete naprosto unešení. Já tedy ještě pořád jsem a pořád sbírám sílu na to, abych vám dokázala v jedné recenzi říct, jak skvělá tahle kniha byla. S tím souvisí také to, že chci říct, že miluju Nikki, protože ta má Divergenci snad stejně ráda, jako já… a taky miluju Mischu, protože si přečetla Insurgent a je z něj stejně na větvi jako já! Veronica je úžasná spisovatelka. Přesně se mi dokázala trefit do vkusu a dala do své práce všechno přesně v takovém množství, jak to mám ráda. Málokterá kniha ve mně dokáže vyvolat celou škálu pocitů, chvíle, kdy chci knihou fakt praštit, frustrovaně se vykřičet, být naštvaná na jednoho, na druhého, pak je oba dva zbožňovat, při společných scénách tát jako ten čokoládový nanuk a prostě… Jo, blábolím, ale jsem z toho prostě paf. Skvělé. Jsem moc ráda, že se knihy dočkáme i u nás.

Svět knihy se blíží

Jistě už všichni moc dobře víte, že se chystá. A pokud se to k vám ještě nedoneslo, tak se rychle koukněte sem, abyste věděli, co to ten Svět knihy vůbec je. S veletrhem také přicházejí speciální hosté a speciální slevy či jiné akce. Už dříve jsem vás informovala o návštěvě autorky série Mercedes Thompston a Alfa & Omega, Patricie Briggs. Za její návštěvu vděčíme nakladatelství FANTOM Print. Nakladatelství Albatros Media si pro vás připravilo 20% slevovou akci, včetně poštovného zdarma. Více informací najdete tady. Takže pokud jste si ještě Divergenci nepředobjednali, máte možnost. Také pro účastníky veletrhu má CooBoo dobrou zprávu – pár výtisků Divergence najdete i na jejich stánku. Nakladatelství FRAGMENT si pro vás zase připravilo mimo jiné autogramiádu Rudy z Ostravy 😀 A za tím bych si já pro ten podpis šla, protože to je našinec. No a nakladatelství Knižní klub si pro nás připravilo autogramiádu Václava Klause. Je toho mnohem, mnohem víc (plno autogramiád, plno besed, soutěží, představení knih), ale všechno zmiňovat nemůžu. Vybrala jsem jen pár věcí. Takže všichni, kteří můžete na Svět knihy, určitě si na něj zajděte.

Recenze, které mě zaujaly…

A protože si myslím, že ty dva velké bloky textu viz výše naprosto stačí, vrhnu se na zajímavé recenze: Rudá pyramida, Divergence, Bouře začíná, Odhalení, Hvězdný prach, Posadnutí démonmi, Železný král a Malé sladké lži.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

2 Responses

 1. laurdes napsal:

  Dneska mi Divergence přišla na poštu, tak se do ní hned pustím! A nemůžu se už dočkat 🙂
  laurdes recently posted..Vyhodnocení Májového HopuMy Profile

 2. Mischa napsal:

  Hm, tak to teda nevím, co si myslet, když svou lásku jen tak rozhazuješ! 😀
  Jinak dobrý článek a díky za odkaz na mou recenzi. 🙂
  Mischa recently posted..RC Recenze: OdhaleníMy Profile

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..