Spider’s Revenge

Autor: Jennifer Estep
Originální název: Spider’s Revenge
Knižní série: Elemental Assassin
Díl: pátý
Žánr: urban fantasy, magie, upíři, skřeti, obři, vrazi
Věková hranice: 20+ (veliké množství silně násilnických scén, sex a nadávky)

Anotace na Goodreads: Zabíjení mi bylo denním chlebem. Gin Blanco, také Pavouk, známý nájemný vrah. A že jsem v tom byla zatraceně dobrá. A teď se chystám na nejdůležitější práci svého života: Mab Monroe, nebezpečnou ohnivou elementálku, která zavraždila mou rodinu, když mi bylo třináct. Ne, nemyslím si, že tahle mise bude lehká, ale nakonec se ukáže, že bude problematičtější než se zprvu zdálo.

Ta potvora ví, že jí jdu po krku. Takže teď stojím proti armádě nájemných vrahů, kteří hodlají získat odměnu, kterou Mab vypsala na mou hlavu. Vypsala odměnu také na hlavu mé mladší sestry. Mou prioritou je tak udržet Briu v bezpečí. Zbavit se Mab je teď až na druhé příčce. Je jenom dobře, že mám svou ledovou a kamennou moc – a svého neodolatelného přítele Owena Graysona – aby mi kryli záda.

Tahle bitva se rozehrála už dávno a existuje šance, že ji nepřežiju. Ale jestli mám zemřít, vezmu s sebou také Mab… bez ohledu na to, co pro to budu muset udělat.

Nakladatel: Pocket Books (EN)
Počet stran: 367 (EN)
Vazba: Brožovaná (EN)
Vydání v USA: 27.9.2011
Vydání v ČR: nevyšlo

Moje hodnocení:

 
 
 
Moje hodnocení obálky:

 
 
 
Datum četby: 2 dny, květen 2012, v angličtině

Reakce bezprostředně po dočtení knihy: Bylo to skvělé… prostě skvělé…

Oficiální stránky knihy
Oficiální stránky autora
Oficiální blog autora

Můj názor (obsahuje spoilery):
Pro tuhle sérii už mám dlouho slabost. Respektive jde o mou vůbec nejoblíbenější adult sérii. Je v ní všechno v tom správném množství, jak to mám ráda a jak mě to baví.

Gin Blanco se znovu setkala se svou sestrou a pomalu si k sobě opět hledají cestu. Jak to tak vypadá, její nevlastní bratr Finn v Brie nalézá také jisté zalíbení… možná většího kalibru, než by si sám představoval. Owen je Gin stále po boku a nehodlá ji opustit, ani kdyby to znamenalo jeho smrt… a Mab vypsala na hlavu Pavouka tučnou odměnu.

Gin bude mít co dělat, aby se zbavila nájemných vrahů, kteří jí jdou po krku a kteří mají zálusk i na její sestru. Navíc ji čeká nejtěžší zkouška ze všech – je rozhodnutá pomstít svou rodinu a konečně Mab zprovodit ze světa. Jednou provždy. I kdyby měla v procesu sama zemřít.

Některým lidem zmlsaným sériemi o Anitě Blake či Nočních lovcích možná Elemental Assassin přijde mírně nudné. Mně ale ne. Jak jsem už v úvodu napsala, série má všechno v té správné dávce na to, aby se zařadila mezi mé nej. Má pro mě silný příběh, správnou pomstu, nelehký život, boj za správnou věc, i když to tak někdy nevypadá, pořádnou dávku humoru (Finna si musíte zamilovat), silné přátelské vztahy, a akci, akci, akci… spojenou s pořádným vražděním a potoky krve. To všechno okořeněné ještě jistou dávkou romantiky a sexu a chlapa, o kterého se můžete vážně opřít a který to s vámi myslí vážně. To jsou věci, které se mi prostě líbí a které mě baví číst.

Gin je skvělá hrdinka. Není sice typický příklad, ale to se mi na ní nejspíš líbí nejvíc. Za své přátele se opravdu bije a záleží jí na nich. Je schopna obětovat sama sebe a vždycky jde do akce s tím, že může být její poslední. Prožila toho hodně a to, co se jí stalo v dětství, se jí pokaždé vrací ve snech. A tak i my kousek po kousku zjišťujeme, co a jak se vůbec stalo.

Owen se k Gin hodí mnohem líp než Donovan. S Donovanem to v prvních dílech možná bylo o spalující vášni, ale nedokázal se smířit s tím, jaká je a už vůbec ji nedokázal pochopit. Kdežto Owen ji bere se vším všudy, podporuje ji, dokáže si dupnout a docílit svého a navíc je na něm jasně vidět, jak mu na Gin záleží a jak ji miluje. Navíc se mi líbí, že je spojuje i jakási minulost a společná touha po pomstě. Owen je kus sexy chlapa. Pokaždé, když ho Jennifer v knize popisuje, taju.

Finn mě bavil už od prvních stránek prvního dílu a baví mě stále. Dokážu si ho představit v docela živých barvách a musím říct, že jeho střílení ze zbraní je dosti sexy. Navíc jeho počínající vztah s Briou je prostě takový ten správný love/hate vztah, u kterého se budete uculovat.

Všechny zbývající postavy do příběhu skvěle zapadají a po čase se část z nich stane i vaší rodinou, kterou budete podporovat a které budete držet palce. Kniha má možná sem tam přestřelené prvky toho a tamtoho, ale celkově to vůbec nevadí.

U téhle série je ovšem někdy otravné to, že Jennifer v knihách čas od času zmiňuje, co se stalo v minulosti – tedy v minulých knihách. Je to pochopitelné, jelikož vám tak připomene, co se kdy stalo a proč se situace vyvinula tak, jak se vyvinula. Ale pokud čtete knihy hned po sobě, otravuje to, jelikož si dobře pamatujete, co se dělo. Proto si sama mezi knihami dávám určitý odstup, aby mi pak sem tam upozornění na předešlý děj nevadilo. Proto to tak doporučuju dělat i vám. Přece jenom knihy nevycházely hned po sobě a čtenář za čas trochu zapomene některé předešlé události.

Každopádně konečná bitva byla hodně silná a velkolepá. Mě určitě nezklamala. Jen když jsem si jistou věc představila, docela jsem se z toho otřepala. Za mě plný počet a těším se na další díl. Jsem moc ráda, že Jennifer v sérii pokračuje. Jde totiž o sérii, v níž vás každý další díl neotravuje a přináší něco nového, přesto sleduje nějakou tu základní linku, ale pořád jede po svém. Výborná série.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

2 Responses

  1. Simone Sipriano napsal:

    Obálka je úchvatná. Ja by som jej dala päť hviezdičiek. Aj kniha vyzerá lákavá. Šup s ňou na to-read. 🙂
    Simone Sipriano recently posted..Review: DivergenciaMy Profile

    • Syki napsal:

      To je tím, že jsi ji neviděla v reálu. Ona totiž ta modelka na obálce vypadá dosti neproporčně, když to vidíš zblízka. Mám pocit, že jí schválně nafoukli poprsí, tím pádem by chudák holka v reálu kvůli tíze svých ňader přepadávala dopředu 😀 Proto ta hvězdička dolů. Jinak je ovšem cover velice povedený a knihu doporučuji všemi dvaceti! Skvělá série 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..