Bitva o Hex Hall

BitvaOHexHall_bookAutor: Rachel Hawkins
Český název: Bitva o Hex Hall
Originální název: Spell Bound
Knižní série: Hex Hall
Díl: třetí
Žánr: young adult, paranormálno, zvláštní schopnosti, magie, upíři, vlkodlaci, měňavci, démoni
Hodnocení: 3 hvězdičky

Sophie rozhodně nemá o zábavu a nebezpečí nouzi. Je to chvíle, co si zvykla na to, že je démon, a už se má vyrovnávat s tím, co se okolo ní zase děje. Rada jí totiž její moc na chvíli odebrala, než se vyřeší, co vlastně s ní a s její budoucností.

Do toho všeho ještě přidejte útok na její úkryt a na zbytek Rady, či poslední vzpomínku na hořící sídlo, zraněného otce a Archera. Najednou se musí obrátit na odvěké nepřátele Prodigia, aby jí pomohli zabránit ještě větší hrůze, která má počátek i konec v Hex Hal…

Nakladatel: Hyperion Book CH (EN), Knižní klub (CZ)
Počet stran: 327 (EN), 232 (CZ)
Vazba: Brožovaná i vázaná (EN, CZ)
Vydání v USA: 13.3.2012
Vydání v ČR: říjen 2012

Datum četby: 5 dní, srpen 2015, v češtině

Reakce bezprostředně po dočtení knihy: No konečně to mám za sebou…

Oficiální blog autora

Můj názor: Panejo, trvalo hodně dlouho, než jsem tuhle sérii vůbec dočetla a jsem ráda, že si ji konečně můžu odškrtnout ze seznamu sérií, které už mám kompletně za sebou. Víte, Hex Hall mi nikdy jako série nesedla.

Hlavní důvodem byla hlavní hrdinka, která mi neskutečně pila krev. Tohle je totiž série, co skvěle sedne desetiletým až patnáctiletým holkám, které se budou Sophiiným průpovídkám a popkulturním odkazům ušklíbat a vesele smát. Já jsem jí tuhle pohodovost prostě nežrala a vadila mi.

Jako největší problém celé série vidím to, že se autorka kdoví proč vyhýbá detailnějším popisům důležitých scén a odbyje je pak jen pár větami v další kapitole, jako by to nestálo za řeč. To si tak čtete jednu napínavou scénu a čekáte na vyvrcholení a najednou lup, konec kapitoly a v další kapitole to šmahem vyřeší a vy nestačíte koukat. Dělala to v prvním díle, dělala to v druhém díle, dělala to i v tom třetím.

O samotné zápletce ani nechci moc mluvit, protože to bylo tak mišuge, že jsem vůbec nečekala, že by to autorka pomotala až takhle. Chvíle, kdy se objevili zpátky v Hex Hall, mi přišla už úplně postavená na hlavu a jsem ráda, že jsem to přežila. Konec.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..