Knihy měsíce – březen, duben 2015

Nějak jsem úplně zazdila, že jsem nesepsala knižní hitparádu nej knih za březen a duben. Snad nebude vadit, když to udělám až teď.

Up From the GraveSecond Grave on the LeftOne More ChanceRush Too FarBusiness as UsualFragmentsHolka a ne ledajakáZaskočenýCesta pustinouPrvní stříbrná kniha snůDůvěřuj miJídlo na prvním místě: Vyzkoušejte Whole30 a změňte svůj život k nepoznáníBanishing the DarkJá nejsem neviditelnáDen po RoswelluOnce BurnedTwice TemptedŠepotáníFangirl

Hitparáda

Nejlepší kniha
Fangirl (Rainbow Rowell)

Proč: Fangirl je bezkonkurenčně jedna z nejlepších young adult knih, které jsem tento rok četla. Na té knize mě bavilo naprosto vše. Nejspíš to bylo tím, jakou historii na poli fanfikce mám, a také tím, že je fanfikce v knize dost blízká a podobná Potterovi… a to já prostě žeru.

Nejhorší kniha
One More Chance (Abbi Glines)

Proč: Normálně už začínám odstřihávat metr do posledního dílu série, abych to už konečně měla za sebou. Už mě opravdu nebaví ta přehnaná kýčovitost, která se v jednotlivých dílech neustále opakuje. Má to skoro stejné schéma a člověka pak máloco dokáže překvapit.

Největší překvapení
Šepotání (A.G. Howard )

Proč: Jak jsem psala v recenzi, Alenka mě vždycky děsila, možná proto mě tahle kniha tak chytla, protože byla stejně creepy jako Burtonův film. Trochu mě mrzí, že knihu většina lidí u nás odsuzuje a zavrhuje právě kvůli milostnému trojúhelníku, ale ten mi kupodivu nijak extra nevadil, i když by mě jindy asi neskutečně vytáčel.

Nejhorší zklamání
Business as Usual (Denise Grover Swank)

Proč: Tak nějak jsem prostě čekala od knihy víc, dvojka mi nejspíš nasadila laťku příliš vysoko. prostě to nemělo tu správnou šťávu. Je to docela škoda, protože mě většinou hlavní hrdinka dost štvala, přitom jsem si myslela, že ji budu mít ráda. Bleh.

Nejnapínavější kniha
Cesta pustinou (Emmy Laybourne)

Proč: Naopak o posledního dílu série Monument

Nejvtipnější kniha
Second Grave on the Left (Darynda Jones)

Proč: Bezkonkurenčně nejvtipnější kousek obou měsíců. Sice jsem zatím četla jen dvě knihy série, ale naprosto ji zbožňuju. Hlavní hrdinka je totiž stejné ironické pako jako já a přesně takové knihy mě baví číst. Jednou bych takovou chtěla i napsat. Tak uvidíme, třeba se poštěstí.

Nejnudnější kniha
Den po Roswellu (Philip J. Corso)

Proč: Ani nevím, co jsem si představovala, že v téhle knize najdu, protože jsem dostala všechno, co mi bylo v anotaci slíbeno. Z toho množství faktů mi šla hlava kolem, po dočtení nevím, jestli můžu s jistotou říct, že mimozemšťané opravdu existují, ale nemůžu to ani vyvrátit. Všechno se mi totiž zdá hodně podezřelé.

Nejromantičtější kniha
Rush Too Far (Abbi Glines)

Proč: Dobře, možná to není úplně klasicky romantická kniha, ale prostě mě chvílemi dokázala pořádně vzít za srdce. Přitom ten příběh samozřejmě znám, ale Rushův pohled si mě prostě získal. Je to možná hajzlík, ale naprosto k sežrání.

Nejočekávanější kniha
Fangirl (Rainbow Rowell)

Proč: Na tenhle kousek jsem se těšila jako malá. Už Eleanor & Park se mi jako kniha neskutečně líbile, ale tohle pro mě byla ještě větší bomba. Protože já jsem Fangirl, tělem i duší a nejspíš vždycky budu.

Knižní série objevená v tomto měsíci
Silber (Kerstin Gier)

Proč: První díl jsem měla doma už dlouho, když vyšlo pokračování, vzala jsem je jedním vrzem a teď musím čekat, než u nás vyjde i třetí díl. Grrr. Myslím, že tahle série je daleko lepší než Drahokamy, ale kdoví jaký bude konec.

Nejlepší cover knihy
Šepotání (A.G. Howard)

Proč: Rozhodně nejkrásnější obálka obou měsíců. Ty jasné a výrazné barvy, ta zelená, ten hmyz okolo… Tohle je přesně ten typ obálky, která vás upoutá na první pohled a nemůžete z ní spustit oči ani poté, co si ji pořídíte domů.

Nejhorší cover knihy
Business as Usual (Denise Grover Swank)

Proč: Asi mi na obálce nejvíc vadí to, že je na ní zobrazena hlavní hrdinka s černými vlasy, ačkoliv je má blonďaté. Sice v knize ze začátku při některých scénách nosí černou paruku, ale uznejte, že tohle vážně prauka není.

Největší crush
Rush (Rush Too Far ~ Abbi Glines)

Proč: Viz můj (ne)detailní rozbor toho, že mě naprosto dostal a chci s ním mít alespoň knižní děti. Lalalalalala, radši si mě nevšímejte, už mi dost šibe.

Hrdina měsíce
Dean (Cesta pustinou ~ Emmy Laybourne)

Proč: Deana jsem si oblíbila už v prvním díle a fandila jsem mu až do poslední chvíle. Je to pro mě prostě ten správný hrdina.

Hrdinka měsíce
Charley (Second Grave on the Left ~ Darynda Jones)

Proč: Chci být jako ona. Já vlastně jsem jako ona. Mám dvojče. Nevím, jestli je to dobře nebo ne. Musím si brzy přečíst ten třetí díl.

Pár měsíce
Kira & Sam (Fragment ~ Dan Wells)

Proč: Tahle dvojka mě fascinovala už od prvního dílu a pevně jsem jim držela palce až do samotného konce. Ačkoliv je tohle young adult série, romance v ní opravdu nehraje prim. Líbilo se mi, jak si rozuměli, jak se doplňovali, možná nejsou nejideálnější pár, ale mě si naprosto získali.

 
 

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

2 Responses

 1. NikaRoovy napsal:

  Monument už musím konečně dočíst! 🙂
  A asi přehodnotím své postavení k Fangirl a nakonec si to přečtu, jak tak koukám. I mně se totiž líbila Eleanor a Park.
  Momentálně čtu První hrob napravo a mám doma i druhý a třetí a musím říct, že i mě to fakt baví, Charley je boží. 😀 🙂
  NikaRoovy recently posted..Květnová třináctka | Knižní přírůstky 1My Profile

 2. Lucy Lillianne napsal:

  Z tveho vyctu jsem cetla akorat Silber 🙂 A to se mi docela líbí, fajnové čtení…
  Lucy Lillianne recently posted..Shrnutí týdne #47My Profile

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..