Knihy měsíce – září, říjen 2015

Jaksi jsem opět zapomněla na to, že jsem vám neukázala dvouměsíční hitparádu těch nej knih, jaké jsem za danou dobu přečetla. Sice se už pomalu blížíme konci listopadu, ale jistě mi to odpustíte.

Slow PlayIn the DarkDark Wild NightTaming LilySamecManwhore +1HřebecSealed with a CurseManwhoreHledání vytouženého dneHollywood DirtFrankieho otázky před spanímWhen You're BackVšechny malé zázraky

Hitparáda

Nejlepší kniha
Hollywood Dirt (Alessandra Torre)

Proč: Kupodivu musím říct, že se mi tahle kniha líbila za oba měsíce nejvíc, ačkoliv na ní není zhola nic, co bych už nečetla jinde a co bych nečekala. Ale kdoví proč se mi prostě neuvěřitelně líbila a četla se mi skvěle. Byla tak akorát milá, srdceryvná, romantická, sexy a tak dále. Ideální kombinace.

Nejhorší kniha
When You’re Back (Abbi Glines)

Proč: Už mě ta nekonečná telenovela nebaví, ale musím ji dočíst, když už jsem jednou začala. Nechápu, jak může autorka recyklovat sama sebe, ale udělala to už tolikrát, že to ani vtipné není. Chce to jednou pro vždy konec.

Největší překvapení
Manwhore (Katy Evans)

Proč: Věděla jsem, do čeho jdu, když jsem se do knihy pouštěla, přesto jsem byla příjemně překvapená tím, jak mě tenhle stokrát ohraný příběh bavil. Těžko říct, čím to bylo, ale kniha se mi četla výborně a oba hlavní hrdinové mi byli sympatičtí. Doufám, že série vyjde brzy i v češtině, myslím si, že je daleko lepší než V ringu.

Největší zklamání
Dark Wild Night (Christina Lauren)

Proč: Od třetího dílu týkajícího se dvou nerdů jsem toho naopak čekala daleko víc a ačkoliv kniha nebyla nijak špatná, nějak nesplnila to, co bych v ní měla ráda. Měla jiksru, šmrnc i geekovství, ale tak nějak toho bylo málo. Velká škoda, myslím, že autorky z příběhu mohly vytřískat daleko víc.

Nejnapínavější kniha
Všechny malé zázraky (Jennifer Niven)

Proč: Od první chvíle jsem věděla, že tohle bude kniha, u které se hodně nabrečím. Je to příběh, co ve vás vyvolá opravdové emoce a donutí vás uvažovat nad svým vlastním životem. Líbily se mi všechny myšlenky vložené do srdceryvného děje a myslím, že je kniha neprávem opomíjená, jelikož John Green jí nesahá ani po paty.

Nejvtipnější kniha
Hřebec (Alice Clayton)

Proč: Knihy Alice Clayton mám opravdu ráda, tedy hlavně tuto skvělou sérii. Hřebec mě v ničem nezklamal a za všechno může jeden tvrdohlavý knihovník. Výýýýborný příběh, výborné scénky, ideální romantika a mírná frustrace z hlavní hrdinky.

Nejnudnější kniha
When You’re Back (Abbi Glines)

Proč: Tahle dějová linka pro mě byla dost zbytečná, nezajímavá a mám pocit, že i docela taková ufňukaná. Modlila jsem se, aby to mělo rychlejší průběh a já si knihu mohla odepsat jako přečtenou. Myslím, že mi ze série zbývají ještě dvě nebo tři knihy a bude konec.

Nejromantičtější kniha
Slow Play (Monica Murphy)

Proč: Není to taková ta klasická romance, kdy je všechno a všichni sluníčkoví a kdy je vývoj vztahu hlavních postav úplně bez šrámu. Právě to chování opravdového hajzlíka a jeho prozření je na tom všem asi to nejhezčí a nejromantičtější. Ačkoliv na můj vkus bylo v knize až moc zbytečných narážek na Sex ve městě, který mě nikdy dvakrát nebral.

Nejočekávanější kniha
ledání vytouženého dne (Jennifer Probst)

Proč: Tenhle kousek jsem sice už kdysi četla v angličtině, ale nemohla jsem se dočkat jejího českého vydání. Knihy JUennifer Probst spadají do kategorie červená knihovna, ale vůbec to nemění nic na tom, že jsou po úmorném dni v práci to nejpříjemnější, co můžete vzít do rukou. A to proto, že už od začátku víte, že to bude mít dobrý konec. A to je přece fajn vždycky.

Knižní série objevená v tomto měsíci
Weird Girls (Cecy Robson)

Proč: První tři díly této série mám doma koupené už zatraceně dlouho, a proto jsem si řekla, že je vážně už čas na to, abych se do nich pustila. Raději jsem si nečetla žádné recenze, aby mě neodradily od mého odhodlání… ale možná jsem měla. Byla bych tak připravená na tu divokou směsici, do jaké jsem se začetla. Doteď nevím, jestli to bylo dobré nebo naopak, každopádně si rozhodně přečtu i další díly.

Nejlepší cover knihy
Manwhore (Katy Evans)

Proč: Víííte, jak mám ráda růůůžovou. Ne, že bych jí tolik nosila (spíš skoro vůbec), ale mám ji prostě společně s fialovou ráda. Přijde mi taková pozitivní, žvýkačková a když je na nějaké obálce výrazná, mám tendenci si tu knihu přečíst. A v této kombinaci s pěkně hot fotkou ani nešlo odolávat dlouho.

Nejhorší cover knihy
Frankieho otázky před spaním (Kate De Goldi)

Proč: Naopak tato obálka na mě působí neuvěřitelně depresivně. Příběh sám o osbě sice není z těch nejveselejších, ale je napsán tak mile, že vás do sebe dokáže vtáhnout a nepustit až do samotného konce. Obálka možná má působit zajímavě a lákavě, ale pro mě je spíše taková melancholická až depresivní.

Největší crush
Saint (Manwhore +1 ~ Katy Evans)

Proč: Malcolm Saint je provdu hřích všech hříchů a i když je to knižní prostopášník, naprosto jsem jeho kouzlu propadla.

Hrdina měsíce
Finch (Všechny malé zázraky ~ Jennifer Niven)

Proč: Finch je pro mě rozhodně hrdinou měsíce, nejen kvůli tomu, jak těžký měl vlastně život a s čím celou dobu bojoval, ale jaký i přesto všechno byl. Mám pocit, jako bych ho po přečtení knihy znala jako svého kamaráda, který opravdu věděl, jaký svět okolo je a nebál se věci nazývat pravými jmény.

Hrdinka měsíce
Summer (Hollywood Dirt ~ Alessandra Torre)

Proč: Summer je moje hrdinka hlavně díky tomu, co udělala svému nastávajícímu, protože tohle byla pomsta s vekým P a dosti zasloužená… i když chudáci ti ostatní. Každopádně se mi líbilo to, s jakým odhodláním si šla za cílem zmizet z nenáviděného městečka a že hned nepropadla kouzlu hlavního hrdiny. Ještě líp… dala mu občas sežrat jeho vlastní polívčičku.

Pár měsíce
Vivian & Clark (Hřebec ~ Alice Clayton)

Proč: Naprosto bombastická dvojice, která si pěkně pila krev, přitom se k sobě neuvěřitelně skvěle hodili. Taky chci nějakého takového sexy zarputilého knihovníka. Už se sakramentsky těším na autorčinu novou sérii, protože mi něco říká, že bude stejně výborná jako byla tato.

 
 

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

Taky by se vám mohlo líbit...

1 Response

  1. Charmedka napsal:

    Přecetla jsi toho dost, tyhle shrnuti mam rada. Vsechny male zazraky si chci take precist 🙂
    Charmedka recently posted..Jeaniene Frost – Na půl cesty do hrobuMy Profile

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..