Padlo mi do oka (5)

Panejo, nějak jsem si neuvědomila, že poslední příspěvek byl prvního května a od té doby jsem nějak v pátky neměla čas cokoliv delšího sepsat. Tak to snad napravím dneska a ukážu vám další zajímavé knižní kousky, které bych si ráda přečetla.

Série Sirantha Jax ~ Ann Aguirre
Tahle série mě zaujala hlavně svými obálkami. Moc se mi líbí grafické zpracování hlavní hrdinky. Celkově má série 6 dílů a žánrově se řadí do science fiction. Série by myslím měla začít vycházet také v češtině.

Sirantha Jax ovládá zvláštní talent – dokáže s vesmírnými loděmi skákat skrz šeroprostor. Stává se tak jednou z nejcenějších navigátorů Konglomerátoru. Jedno nepovedé přistání ale zabije všechny na palubě a uvrhne Jax do vězení bez vzpomínky na nehodu. Tady ale zábava teprve začíná, protože ji z vězení dostane skupina rebelů, která po ni chce, aby jim pomohla svrhnout Konglomerát a založit novou skupinu skokanů.

Série Jessica McClainx ~ Amanda Carlson
Tentokrát je to pětidílná urban fantasy série, na jejíž první díl jsem někde četla velice nadšenou recenzi, a proto jsem se rozhodla, že ji vyzkouším. Líbila se mi také hlavní zápletka příběhu, protože se motá okolo vlkodlaků, upírů, čarodějek a tak dále.

Jessica McClain se narodila jako jediná žena v čistě mužské rase, což z ní sice dělá unikát… ale také hodně nebezpečný unikát. Celých dvacet šest let si žila tak nějak pod radarem, ale pak se u ní najednou projeví změna a stane se z ní jediný ženský vlkodlak ve městě. Paranormální společnost to samozřejmě nenechá chladnou a chce ji získat pro sebe, proto bude muset zakročit její nová Smečka. A nic nebude bez následků…

Série Grimm Agency ~ J.C. Nelson
Prozatím třídílná série mě zaujala svým zasazením příběhu do vílího prostředí. Pravda, v minulosti mi vílí příběhy zrovna dvakrát nesedly, ale jsem odhodlaná zkoušet nějaké zajímavé příběhy dál. Třeba bude právě tahle ta zlomová 🙂

Pracovat pro Grimma není zrovna vysněná práce, ale co má asi tak Marissa Locks dělat, když jí rodiče raději předali vílímu kmotrovi výměnou za zázrak. Aby splatila dluh rodičů a vykoupila si svobodu, musí dělat vše, co jí Grimm poručí. A proto musí vědět, jak se na nebezpečném vílím dvoře chovat, i když častokrát šlápne vedle. Teď musí napravit jednu královskou chybu dřív, než bude pozdě..

Série Hidden Legacy ~ Ilona Andrews
Tahle série se mi dostala do hledáčku hlavně tím, že jí napsalo autorské duo Ilona Andrews. Nejsem si jistá, kolik dílů nakonec má série mít a jestli se skončí jen u dvou, anebo dostaneme trilogii, každopádně recenze jsou dost nadšené a myslím, že by mě mohla bavit.

Nevada Baylor je postavena před nejvyzývavější případ své detektivní kariéry – sebevraždená mise za uvězněním nebzepečného podezřelého. Jenže Nevada si není jistá, že má spadeno na toho pravého. Vypadá to totiž, že její podezřelý je Prime, nejvýše postavený magický vládce, který dokáže kohokoliv a cokoliv zapálit. Jenže pak jí unese stejně nebezpečný Rogan, který jde po stejném viníkovi…

Série Shaede Assassin ~ Amanda Bonilla
Přiznám se bez mučení, že tuhle sérii mi nabídlo samo Goodreads jako žánrově něco podobného Fifty Shades, ačkoliv jsem tu sérii nečetla a ačkoliv jde žánrově o odlišné věci 😀 podle mě zapracoval velice podobný název, který mě vážně rozesmál a už kvůli tomu jsem si dala sérii do to-read. Samozřejmě svou roli taky hrály kladné recenze.

Darian žila sama v temnotách noci více než století, patří mez iposlední svého druhu – nesmrtelné Stíny, kteří lehce dokážou splynout s temnotou. Své umění využila k jediné užitečné věci, která ji napadla. Stala se asasínkou. Snaží se držet dál od svého až moc přitažlivého šéfa a plnit své úkoly. Jenže pak zjistí, že je jejím dalším cílem král jejího druhu a Darian nikdy necouvla ze své mise.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

Taky by se vám mohlo líbit...

1 Response

  1. Meghan napsal:

    První tři už mám nějakou dobu na to-read, novou Ilonu Andrews už mám i koupenou, ale ještě jsem se k ní nedostala. Snad to bude tak dobré, jak si myslím 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..