Magie na vzestupu

MagieNaVzestupu_bookAutor: Ilona Andrews
Originální název: Magic Rises
Český název: Magie na vzestupu
Knižní série: Kate Daniels (Kate Daniels)
Díl: šestý
Žánr: urban fantasy, paranormálno, magie, zvláštní schopnosti, upíři, měňavci
Věková hranice: 20+
Moje hodnocení: 5 hvězdiček

Kate ví, že je jen otázka času, než ji její otec najde a je si jistá, že tohle setkání nemusí vůbec přežít. Snaží se na to připravit, ale teď jsou na programu dne daleko důležitější věci. Například možnost získat panaceu. Lék proti tomu, aby se z dětí kožoměňců během dospívání stali nebezpeční lupové, protože Smečka musela zabít. Anebo by to museli být jejich vlastní rodiče…

Curranovi se totiž naskytla možnost získat sudy se vzácnou panaceou, musí se ale kvůli nim účastnit jako nestraník sporu evropských kožoměňců. Oba s Kate ví, že je to past a že to nebude ani trochu jednoduché, jsou ale rozhodnutí tohle riziko podstoupit, aby mohli zachránit život budoucím generacím kožoměňců. Ani jeden z nich ale netušil, co je v Evropě potká. Mocenské hry, politikaření, přetvářky a nebezpečí číhající na každém kroku.

Nakladatel: Ace (EN), Fantom Print (CZ)
Počet stran: 355 (EN), 320 (CZ)
Vazba: Brožovaná (EN), Vázaná (CZ)
Vydání v USA: 30.7.2013
Vydání v ČR: 26.11.2014

Datum četby: 10 dnů, únor 2015, v češtině

Reakce bezprostředně po dočtení knihy: Tak jsem si hezky pobrečela. I ve vlaku. Ach panebože, to byla síla! Kde je pokračování?

Oficiální blog autorů
Oficiální stránky autorů

Můj názor: Možná jsem blázen, že jsem se čtením tak otálela, na druhou stranu možná blázen nejsem, protože ten konec mi udělal obrovskou díru v srdci a dlouho jsem se z ní vzpamatovávala. I tentokrát autorské duo ukázalo, že psát rozhodně umí a nejen že je kniha prošpikovaná jednou akcí za druhou, ale ani nechybí stará dobrá romantika (kdy chcete střídavě zabít Currana a střídavě Kate) a vtipné scény.

Knihu jsem nejspíš četla tak dlouho i proto, že jsem se potřebovala na události pořádně soustředit a některé pasáže jsem si dokonce četla vícekrát. Upřímně tak trochu nedokážu pochopit, jak to všechno ještě Kate dokáže přežít a stále si zachovávat ten svůj klasický styl, ale teda… páni.

Tohle je pravá kick-ass hrdinka jak má být. A líbí se mi, že si série stále udržuje kvalitu, i když mám docela obavy, co se bude dít poté, až se hlavní linie příběhu uzavře. S čím dalším autoři přijdou a jestli budou i nadále příběhy poutavé a záhadné.

Ale ten konec! Proboha ten konec! Jelikož jsem knihu četla při čtyřhodinové jízdě vlakem do Prahy a ke konci jsem myslela, že mi ani kapesník na ty slzy stačit nebude, byla jsem ještě po dočtení z toho všeho paf. Jsem zvědavá, jak se to bude dál vyvíjet.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

2 Responses

  1. Meghan napsal:

    Víc romantiky mi v tomhle díle chybělo, v tomhle moje dušička trpěla. 😀 Ale zase bylo víc akce, i když většinu knížka vyplňovaly ty frustrující momenty. Ale Desandra byla nakonec celkem fajn, konec jedné z postav mě sice mrzel, ale proběhl přesně tak, jak bych to čekala. Ovšem závěrečná scéna z lodi mě pobavila 😀 No a o pseudo-Lordovi myslím ještě uslyšíme (jen by mě zajímalo, nakolik to, co jí v soukromí vykládal, byla pravda)…

    • Syki napsal:

      Samozřejmě že to mělo málo romantiky, to má snad každý díl! A proto s každým dalším čekám, kdy toho bude víc a víc a nejspíš i proto je to pak tak strašně supr, když se konečně něco stane 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..