Posuď knihu podle obalu (123)

Název knihy: Městečko Pines
Autor: Blake Crouch
Datum vydání: 7.8.2013

Česká anotace: Úkol je jasný a zcela odpovídá práci, na jakou je Burke zvyklý. Netuší však, že ho ve zdánlivě idylickém městečku čeká řada nepříjemných překvapení.

Po vážné automobilové nehodě skončí v nemocnici. Od místního psychiatra se dozví, že utrpěl poranění mozku a že rozhodně nemůže opustit nemocnici. Ethan ho neuposlechne a bez peněz a bez dokladů vyráží do města, aby se pustil do vyšetřování. Naráží na neochotu místního šerifa a řadu podivných osob, z nichž žádná není tím, kým se zdá. Nemůže se spojit se svými nadřízenými ani s manželkou a stále jasněji si uvědomuje, že se ocitl ve světě, jemuž nerozumí a v němž se necítí ani trochu bezpečně. Vše se ještě víc zkomplikuje, když konečně nalezne znetvořené tělo jednoho z agentů. Burke ví, že je načase zmizet, ale současně tuší, že na útěk je už pozdě. Nezbývá než bojovat a snažit se zachránit alespoň holý život.

Můj názor: Jako první mě na knize zaujala obálka. Líbí se mi. Přijde mi svěží, přitom lehce děsivá a tajemná. Kombinace modré, černé a bílé na mě působí dobře. I podle anotace zní kniha docela zajímavě. Sice to není klasická young adult, ani adult, ale spíš něco ve stylu mysteriózního thrileru, anebo hororou a scifi, je to ovšem kniha, po níž bych nejspíš sáhla, abych věděla, co se vůbec bude dít.

 
 
 

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

2 Responses

  1. Infinity napsal:

    Takové knihy já moc ráda čtu, takže Městečko Pines je jasnou volbou pro mě. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..