Filmová podoba týdne (65)

Toto meme má na svědomí Niklaus. Naše češtinářka na střední říkávala: „Pokud existuje kvalitní filmové zpracování nějaké knihy, podívejte se na to. Film je vždycky stravitelnější a více vám utkví v paměti.“

Název filmu: Smrt panen (The Virgin Suicides)

Režisér filmu: Sofia Coppola

Hrají: James Woods, Kathleen Turner, Kirsten Dunst, Josh Hartnett, Michael Paré, Scott Glenn, Danny DeVito, A.J. Cook…

Podle knihy: Sebevraždy panen ~ Jeffrey Eugenides

O čem film je (CSFD.cz): Láska a nenávist, SEX a smrt, vzpomínky a touha. A jedno velké tajemství. Kolem domu Lisbonových se točí všichni kluci. Žije v něm pět krásných sester, kterým jejich rodiče zakazují chodit ven, a chlapci o nich něco vědí jen díky tomu, co vidí přes okna. Tato rodina má temné tajemství, ale nikdo by ho neodhalil, kdyby místní playboy Trip nepozval krásnou Lux Lisbonovou na večírek. Rodiče dokonce povolí děvčatům jít ven a vše vypadá v pořádku. Když se Trip a Lux trochu sblíží, věci naberou nečekaný spád. Kluci teď již nechtějí děvčata jen sledovat. Chtějí je zachránit – i za cenu vlastní nevinnosti.

Můj názor: Tenhle film jsem viděla v mladším věku, kdy jsem ho tak úplně nechápala a svým způsobem mě děsil. Vlastně ho nechápu doteď, možná bych se na něj měla podívat znovu. Každopádně jsem si na něj včera vzpomněla, protože nakladatelství HOST knihu nově vydává ke konci září. Je docela legrační, že režisérka filmu je sestřenice Nicolase Cage.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

2 Responses

  1. E_V_E napsal:

    Kirsten Dunst a Danny De Vito? to znie super 8)
    E_V_E recently posted..Letní dumání #4My Profile

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..