Filmová podoba týdne (30)

Toto meme má na svědomí Niklaus. Naše češtinářka na střední říkávala: „Pokud existuje kvalitní filmové zpracování nějaké knihy, podívejte se na to. Film je vždycky stravitelnější a více vám utkví v paměti.“

Název filmu: Zámek v oblacích (Howl’s Moving Castle)

Režisér filmu: Hayao Miyazaki

Hrají: Takuya Kimura, Akio Ōtsuka, Ryūnosuke Kamiki

Podle knihy: Howlův pohyblivý zámek ~ Diana Wynne Jones

O čem film je (CSFD.cz): Mladá dívka Sophie, co by ošklivé káčátko se zlatým srdcem se na počátku příběhu stává obětí magie zlomyslné čarodejnice, která ji přemění na stařenu. Sophiinou jedinou nadějí se zdá být vyhledat mladého čaroděje Howla, jehož zázračný dům na muřích nohách obchází po vrcholcích hor nad městem. Když se jí to s nemalým vypětím podaří, začne zde pracovat jako uklízečka a domácí. Pomalu objevuje taje a záhady, které Howlův chodící dům skrývá. Jak se ale postupně rozvíjí klubko záhad okolo Howla, Sophie je vtažena do jeho světa a začíná chápat kým je. Do pohledného mladého čaroděje se zamiluje a její skálopevná láska bude postavena před zkoušku, ze které nikdo nemusí vyváznout živ a zdráv.

Můj názor: Film jsem viděla už několikrát, ale nedávno jsem si na něj opět vzpomněla díky jednomu dotazu. Mám moc ráda japonské anime a japonské kreslené filmy. Mým nejoblíbenějším je Princezna Mononoke a Zámek v oblacích je hned druhý v pořádí. Před delší dobou jsem si dokonce koupila knihu v češtině, ale neměla jsem čas si ji přečíst.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

4 Responses

 1. Aynarra Tulrgar napsal:

  Zámek v oblacích jsem viděla jen jednou. U mě prostě vede Princezna Mononoke, na kterou jsem nedávno koukala (už zase). Mám ráda anime filmy, možná se dneska na zámek mrknu, ale Cesta do fantazie je taky fajn 🙂
  Aynarra Tulrgar recently posted..Dlouhé zimní večeryMy Profile

 2. Emily.L napsal:

  Zámek v oblacích zbožňuju, je to nádherný film 🙂 Ostatně všechny filmy od Miyazakiho jsou krásné, například Cesta do fantazie nebo Princezna Mononoke. Knížku mám koupenou a četla jsem ji, nejdřív jsem se s ní nemohla srovnat, protože je úplně jiná než film a charaktery se taky hodně liší… ale pak jsem si ji zamilovala stejně jako film.

 3. mynonka napsal:

  Tak tímhle filmem jsem se zamilovala do Miyazakiho. Už jsem od něj viděla skoro všechny a některé mám radši, některé méně, ale Zámek v oblacích je jeden z těch nejlepších:). Jestli něco můžu ještě víc, tak Cestu do fantasie a hlavně Můj soused Totoro.

 4. mynonka napsal:

  Také patřím mezi Miyazakiho fandy :). Viděla jsem všechny dlouhometrážní a dokonce pár krátkometrážních filmů a musím říct, že ten chlap je génius. Howlův zámek jsem četla i jako knihu a od filmu se opravdu docela liší, ale obě díla mají své kouzlo. Pro mě osobně je výhercem ale Miyazakiho „Můj soused Totoro“ :).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..