Můj autor roku 2011 – Maria V. Snyder

Tento příspěvek je součástí mého speciálního projektu, o kterém se více můžete dozvědět tady.

Minulý rok jsem toho přečetla hodně, proto pro mě bylo hodně těžké vybrat jediného autora, který by byl tím nej. Rozhodovala jsem se mezi pěti nejlepšími a nakonec jsem si vybrala jednoho:

Maria V. Snyder

Maria začínala jako meteoroložka, dokud nezačala psát jednu z nejoblíbenějších sérií – Study. Vyrůstala ve Filadelfii, v USA, a byla tolik nadšená ze sledování tornád, že nakonec vystudovala Meteorologii na Pensylvánské univerzitě. Naneštěstí ve svém oboru nebyla příliš dobrá, takže skončila jen u klasické předpovědi počasí, dokud neporodila děti. Díky nim si začala vymýšlet příběhy, které si později i zapisovala. Zjistila, že psaní ji baví mnohem víc a po čase získala vysokoškolský titul na Seton Hill University v oblasti psaní fikce. V současné době učí a mentoruje účastníky MFA programu.

Miluje sbírání informací. Díky svým znalostem z meteorologie napsala sérii Glass, díky průzkumu jedů a bojových umění zase sérii Study, díky průzkumu životního prostředí sérii Insider. V současné době pracuje na další knižní sérii, Healer. Kromě toho sepsala i několik kratších povídek do povídkových sbírek.

Když nepíše, cestuje se svou rodinou po místech, která touží vidět. Sem tam o svých cestách také napíše články do b Magazine. Ráda jezdí na koni, umí odemknout zámek šperhákem, ovládá šerm, prohlédla si vězení s maximálním zabezpečením, dokáže pracovat se sklem a studovala karate Issinryu, Ráda hraje volejbal, fotografuje a čte knihy.

Žije se svou rodinou a černou kočkou jménem Valek.

Mariiny knihy jsem si naprosto zamilovala. První tři jsem četla v roce 2011, letos v lednu pak čtvrtou. Maria nepíše typické YA knihy, spíš knihy tak nějak na pomezí YA a Adult. Její hrdinky bývají spíše starší (19, 20, 21 atd.), nejsou dokonalé, ale rozhodně sebou nenechají jen tak mávat, stojí nohama pevně na zemi a nebojí se vzít osud do svých rukou. Její vykreslení světů je typické moderní fantasy, s prvky dystopie. Její nápady na příběhy se mi strašně líbí a vám všem doporučuju po nějaké její knize určitě sáhnout.

 

 


Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

1 Response

  1. Bastera napsal:

    Už jsem o ní a knihách hodně slyšela, jenže anglicky moc neumím 🙂
    Bastera recently posted..Emily Strange: Divná a divnějšíMy Profile

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..