Můj autor roku 2011

Tento příspěvek jsem vám na FB avizovala už před nějakou chvílí a někteří z vás hádali, o co to vlastně jde. Teď se konečně dozvíte, co mě to zase napadlo, popadlo a nepustilo…

Každý jsme za minulý rok přečetli určitý počet knih, někteří více, jiní méně, na tom vůbec nezáleží. Já toho minulý rok přečetla hodně, až se tomu sama divím. Přijde mi, že od doby, co jsem začala blogovat, mám mnohem větší a lepší přehled o tom, co jsem vlastně přečetla. Tím, že na přečtené knihy píšu také recenze, si vlastně i zaznamenávám, co jsem při čtení knih cítila, jak na mě zapůsobily a jak se mi líbily. Četla jsem dobré knihy i ty horší, ale i mezi těmi všemi jsem si našla nějaké knižní skvosty, které mě naprosto uchvátily. Některé mě dostaly natolik, že jsem sáhla i po další knize téhož autora. A pak po další a další, až se autor zařadil mezi mé neojlíbenější. A o tom právě tento „speciál“ bude.

Chtěla bych, aby si každý z nás na chvíli sedl, ohlédl se za knihami, které tento rok četl a zkusil se zamyslet nad tím, který autor je právě ten jeho autor roku 2011. A pak nám zkusil svého autora a jeho práci blíže představit.

Jaká jsou tedy pravidla:

 • Vybrat si jednoho autora, jehož knihy jste četli v roce 2011 (neberu autory, které znáte už delší dobu a patří mezi vaše nej, jde o autora, kterého jste letos objevili).
 • Napsat o něm příspěvek a představit nám jej tak.
 • Příspěvek se bude skládat ze stručného představení autora, přiblížení jeho práce (klidně mohl napsat jen jednu knihu a tím vás dostat a zařadit se tak mezi vaše nej), a důvodu proč je právě pro vás autorem roku 2011 (co se vám na jeho práci líbí, proč vás tolik chytil za srdcem, proč si ho třeba vážíte apod.).

Snad to na vás není moc složité a je to pochopitelné. Byla bych ráda, kdyby se do tohoto speciálu zapojilo více lidí, protože tak můžeme objevit plno zajímavých autorů, o jejichž práci jsme třeba doteď nevěděli. Je mi šumák, jakého autora si vyberete, je mi šumák, o jaký žánr, věk, pohlaví, půjde. Je to váš autor roku 2011. Já bych se jenom ráda dozvěděla něco nového a třeba si přidala i nějaké ty knihy do to-read listu.

Můžete své příspěvky průběžně uveřejňovat na svých stránkách a pokud svou stránku nemáte, ráda vám váš článeček uveřejním u sebe, stačí, když mi napíšete na email: sykorova.p@gmail.com  anebo mě kontaktujete prostřednictvím kontaktního formuláře viz výše položka CONTACT. Níže uveřejním linkovač, kam můžete průběžně nahrávat přímý link na vaše příspěvky, abychom se všichni mohli podívat, kdo je pro vás ten nej pro rok 2011. Pokud nevíte, jak na takový příspěvek, tak co nejdřív uveřejním ten svůj.  Byla bych ráda, kdybyste alespoň nakonec svého článku umístili obrázek, který je nahoře (pro menší verzi se podívejte sem).

Jsem zvědavá, kolik se nás nakonec najde. Těším se na vaše autory!

 


Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

11 Responses

 1. MaiQa napsal:

  No, tak to teda nevím. 😀 To bude opravdu těžký. Tento rok byl pro mě co se týče čtení hodně zlomový. Našla jsem spousty autorů, kteří mě něčím zaujaly a kterým fandím. Tak snad si z nich jednoho vyberu, i když jak o tom tak přemýšlím, už asi vím, koho dám. 🙂

 2. VeEee napsal:

  Tak to mám asi jasno a už vím, o kom to budu psát 🙂 Ale ještě nevím kdy 😀 možná dneska večer 🙂
  VeEee recently posted..Diskusní kroužek #1My Profile

 3. Mischa napsal:

  Já bych měla pouze otázku, zda to má nějaké určité časové rozmezí? Celkem ráda bych se i zúčastnila, ale zase chci na svůj blog dát pár recenzí, než začnu s těmihle věcmi, tak mě to i celkem zajímá.
  Mischa recently posted..Recenze: EnvyMy Profile

 4. Astesia napsal:

  aaaaaaaaaaaa ja sa na to asi dám :)))))))

 5. Nikki Finn napsal:

  Já mám o výběru také jasno… tedy, sna dsi to do odpoledne nerozmyslím, jelikož můj nejoblíbenější autor nenapsal moji nejoblíbenější knihu 😀 Dává to smysl?

  Prima nápad 🙂
  Nikki Finn recently posted..Inside Out and Back AgainMy Profile

 6. Sussanah napsal:

  To je těžké, ale zkusím se nad tím zamyslet =)

 7. VeEee napsal:

  mám to sice trochu stručnější ale, snad to splnilo účel 🙂
  VeEee recently posted..Můj autor roku 2011My Profile

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..