>The Lonely Hearts Club

>

originální cover
Autor: Elizabeth Eulberg
Originální název: The Lonely Hearts Club
Žánr: dívčí román
Anotace na Goodreads: Láska je vše, co potřebujete… nebo ne? Penny to má zjistit v této skvělé novele.
Penny má dost kluků a dost randění. Proto si slíbí: už nikdy více.
Je to osobní volba… a samozřejmě o tom chce každý brzo vědět. A několik dalších dívek to dokonce inspiruje. A tak vznikne The Lonely Hearts Club. A Penny je najednou na celé škole známá díky jejímu „nerandění“… což je škoda, protože je na obzoru kluk, kterého začíná mít ráda…
Nakladatel: Point (EN verze)
Počet stran: 285 (EN verze)
Vazba: Vázaná (EN verze)
Vydání v USA: 29.12. 2009
Vydání v ČR: ještě nevyšlo
Moje hodnocení:

Moje hodnocení obálky:

Datum četby: listopad 2010, 2 dny,  v angličtině

Reakce bezprostředně po dočtení knihy: Yesterday…

Můj názor (obsahuje spoilery):
Penny má opravdu zvláštní rodiče. Zvláštnější než ostatní její vrstevníci. Její rodiče totiž bezmezně zbožňují Beatles a své tři děti pojmenovali po jejich hitech. Jenže zatímco její sestry Lucy a Rita mají docela normální jména, ona skončila s Penny Lane. Nu, co se dá dělat. Její jméno není zase tak strašné. Horší je spíš situace, do níž se dostala…

Penny si celý život myslela, že si jednou vezme nejlepšího kamaráda z dětství Natea. Jejich rodiče jsou přátelé a mají Penny rádi. S Natem Penny zažila úplně všechno poprvé. První pusa, první držení se za ruce, první přáníčko na Valentýna, první kempování, první lhaní rodičům a první opravdový polibek. Jejich přátelství přerostlo ve vztah a Penny dokonce uvažovala o tom, že s ním prožije i své poprvé, protože si myslela, že spolu budou opravdu navždy. Toť pěkná pohádka… která se brzo ukázala být noční můrou.

A tak si Penny se zlomeným srdcem po přehrávání veškerých svých neúspěšných vztahů, ze kterých vyšla vždycky jako ten poražený, usmyslí, že tomu učiní přítrž. Skončí s klukama a skonší s randěním. Ne navždy, ale alespoň po dobu jejích dvou posledních let na střední škole. Vždyť všichni kluci se jeví jako totální pitomci a hajzlíci. Proč si tedy jen znovu lámat srdce?

Proč by měla holka dělat všechno, jen aby potěšila svého kluka? Proč by měla holka nervózně čekat na telefon, nebo na pozvání na rande od kluka? Proč by se vůbec měla holka tak strašně snažit, aby si kluka udržela a on ji pak opustil kvůli jiné, nebo jenom proto, že už dostal to jediné, co od ní chtěl? Proč vůbec?

Proto si Penny vytvoří Klub Osamělých Srdcí, jehož členem je jedině ona sama. Jenže to se má brzo změnit, protože její kamarádka Diane, která jejich přátelství před čtyřmi roky zahodila kvůli klukovi, by se s ní najednou chtěla znovu spřátelit… A její nejlepší kamarádka Tracy si každý rok dělá seznam kluků ze školy, se kterými by chtěla chodit, ale i přes všechnu snahu jít alespoň s jedním na rande… se jí to moc nedaří. Klub se tak rozroste o další dvě členky. A postupem času začne nabírat více a více členů…

Což s sebou nepřináší jenom pěkné přátelství dívek, ale i nepochopení a odsuzování od ostatních ve škole… A Penny se tak dostává do víru událostí, které si při zakládání klubu ani nedokázala představit. Stejně tak jako si nedokázala představit, že by mohla najít kluka, který by na ni byl hodný a měl ji opravdu rád pro ni samou.

~ … ~

O knížce bych asi ani nevěděla, kdybych si nepřečetla jednu recenzi na blogu. A jsem moc ráda, že jsem si ji přečetla. Stálo to za to.

V podstatě jde o úplně obyčejný dívčí román. Takové já moc často nevyhledávám, protože mě to z neznámého důvodu docela otravuje… Ovšem tahleta knížka mě bavila od začátku do konce. A pokud máte za sebou i vy nějaký ten nepodařený vztah, bude se líbit i vám.

Úplně jsem chápala odhodlání Penny nerandit a vykašlat se na všechny kluky. Líbila se mi i její „posedlost“ songy Beatles a následně vytvoření klubu, jehož členem byla jen ona sama a byla tak spokojená. Nejvíce ze všeho se mi líbilo „poslání“ knížky a vůbec celého příběhu. Že můžou být dívky šťastné i jenom kvůli nim samým a dělat něco pro sebe, a ne jen kvůli tomu, aby se zalíbily opačnému pohlaví. Díky členství v klubu si vybudovaly silné a pevné přátelství. Vzájemně si pomáhaly, podporovaly se… a dokázaly se i změnit a jít za svými sny.

Proto jsem dala knížce 5 hvězdiček, protože i když je to taková normální knížka, zanechala ve mně moc pěkný pocit, za který jsem Elizabeth vděčná. Určitě ji vám všem doporučuji.

Co jsem si tak přečetla, v roce 2009 se snad odkoupila i práva na zfilmování knihy, ale kdoví, kdy se toho vůbec chytne nějaké filmové studio a film opravdu natočí. Ale pokud jej natočí, nenechám si ho ujít. Elizabeth i uvažuje o pokračování knihy. Nějaké nápady má sepsané, ale ještě se nedostala k samotnému psaní knihy. Moc ráda bych si přečetla o tom, jak se život všech holek posunul dál a doufala bych, že i Tracy najde někoho, kdo ji bude mít rád.

Já se momentálně docela dost těším na novou knížku z pera Elizabeth s názvem Prom and Prejudice. Že se vám to zdá povědomé? Jde totiž o moderní variaci na Pýchu a předsudek. A jelikož mám zrovna tuhletu knížku strašně moc ráda a protože se mi LHC moc líbilo, hodlám si i tuto novou knížku přečíst. Má vyjít v lednu 2011. Podívejte se i na promo video.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

2 Responses

  1. Judit napsal:

    >Túto knihu som začala čítať ale prerušila som ju dočasne. Znovu si mi ale narobila chute vrátiť sa k nej :)A tá ďalšia knihy vyzerá super, Pride and Prejudice úplne milujem

  2. Syki napsal:

    >Mě ke čtení téhle knížky hodně navnadila ta recenze. Snažila jsem se od ní nic moc neočekávat, abych nebyla zklamaná. A nebyla jsem. Líbilo se mi to.

    Pride and Prejudice je jedna z mých nejoblíbenějších knížek. Jane Austen se řadí mezi mé oblíbené autorky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..