Elemental

Autor: Brigid Kemmerer
Originální název: Elemental
Knižní série: Elemental
Díl: půldíl
Žánr: zvláštní schopnosti

Anotace na Goodreads: Země, Oheň, Vzduch, Voda – je v nich více, než se zdá.

Jako vzdušný Elementál nemá sedmnáctiletá Emily Morgan moc síly. Ale to je jenom dobře, ví, co se může stát dětem s příliš velkou mocí.

Tak jako je to u Michaela Merricka. Je zemní Elementál, s mocí tak velkou, že dokáže ničit města. Což jej dělá pěkně přitažlivým. A nebezpečným. A naprosto mimo dosah. Alespoň podle její rodiny.

Ale letní brigáda jí přivede Michaelovi do cesty a ani jeden z nich nedokáže ukočírovat vzájemnou přitažlivost. Když se síly přírody, jako jsou ty jejich, srazí, jeden chybný krok by mohl někoho zabít. Protože Emilyna rodina nechce jen, aby se od něj držela dál.

Chce ho vidět mrtvého.

Nakladatel: K-Teen (EN)
Počet stran: 50 (EN)
Vazba: ebook (EN)
Vydání v USA: 27.3.2012
Vydání v ČR: nevyšlo

Moje hodnocení:

 
 
 
Moje hodnocení obálky:

 
 
 
Datum četby: 2 dny, říjen 2012, v angličtině

Reakce bezprostředně po dočtení knihy: Chudák Michael.

Oficiální stránky knihy
Oficiální stránky autora

Můj názor (obsahuje spoilery):
Na tuhle novelu jsem byla zvědavá, přece jenom se zabývá Michaelem a o tom toho zase tolik nevím. Myslím, že by si ale tak jako tak zasloužil svou vlastní knihu.

Jedná se o krátký příběh ze života Michaela předtím, než zemřeli jeho rodiče a on se stal opatrovníkem svých bratrů. Je vidět, že to díky úrovni svých schopností neměl ve společnosti vůbec jednoduché. Kdykoliv na něj mohli zavolat Strážce, takže se snažil držet zpátky.

To ale dost dobře nejde, když do vás neustále šijí a hledají si chvíle, kdy budete sami, aby vás pořádně zřídili. I když to mezi Michaelovou rodinou a rodinou Emily vře, ty dva to k sobě táhne. Jenže můžou si navzájem věřit?

Když jsem novelu četla, celou dobu jsem věděla, jak to skončí, případně co se nejspíš bude dít. A bylo mi to líto. Přece jenom člověk z normálních dílů ví, co se v minulosti stalo. Každopádně to byl hezký pohled na to, jaký byl Michael během dospívání. Je vidět, že se zase tolik povahově nezměnil a má samozřejmě se svými bratry podobné charakterové rysy.

Merrickovy bratry jsem si velice oblíbila. Doufám, že třetí díl nebude tím posledním v sérii a já se dočkám i knih o Michaelovi a Nickovi.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

Taky by se vám mohlo líbit...

3 Responses

 1. E_V_E napsal:

  Túto sériu by som si strašne rada prečítala 8) Vyzerá úžasne!
  Pripomína mi to rozprávku WITCH, len s mužským obsadením 8P
  E_V_E recently posted..V zajatí snov #3: Osudové rozhodnutieMy Profile

 2. Astesia napsal:

  Som zvedavá na recenziu k prvej časti. Knihy aj seriály, kde maju hrdinovia nejaké superschopnosti mám rada, ale málokedy je to prepracované tak, ako by som chcela. Toto vyzerá nádejne =)
  Astesia recently posted..ZáhrobieMy Profile

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..