Posuď knihu podle obalu (164)

Název knihy: Eleanor a Park
Autor: Rainbow Rowell
České datum vydání: listopad 2014

Česká anotace: Romance ze školního prostředí, neobvyklá je v tom, že hlavní hrdinka není nejkrásnější holka na škole a její milý není nejúžasnější borec; ona je obyčejná, trochu při těle, on nenápadný kluk s částečně asijskými předky.

Jejich zvolna se vyvíjející vztah překvapí je samotné a je líčený tak, že když se poprvé vezmou za ruku, připraví to o dech je i čtenáře. Celosvětový fenomén ve stylu Hvězdy nám nepřály.

Můj názor: Jsem velice ráda, že se rozhodli zanechat originální obálku, protože mi vždycky přišla tak krásně jednoduchá a zajímavá. Předpokládám, že se hlavní postavy budou podobat těm vyobrazeným na obálce. Jediné, co mi tak trochu vadí, je to YOLi v bublině, originálně tam myslím je napsáno „a novel“ a ten název nakladatelství mi tam prostě přijde jako pěst na oko, i když je to asi nejlogičtější řešení. Vzato kolem a kolem jsem ovšem zvědavá, jaká kniha bude. Už mě ale začíná otravovat, jak je najednou všechno přirovnávané k Hvězdám.

 
 
 

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

3 Responses

 1. Obálka je krásná, opravdu se mi ulevilo, když jsem zjistila, že ponechali tu originální. Na tuto knihu se opravdu těším, myslím si, že mi dokonale sedne. Jenom mě také už otravuje to srovnávání – ať už ke Hvězdám, tak k čemukoli jinému.
  Eliška Elise Jey recently posted..Na Větrné hůrceMy Profile

 2. lucie napsal:

  Krásná obálka a i příběh 🙂
  lucie recently posted..Posuď knihu podle obalu #11My Profile

 3. Ilon-Ká** napsal:

  Ta obálka vypadá úžasně. Svým jednoduchým stylem určitě zaujme a doufám, že bude stejně příjemná na čtení 🙂 Taky mě štve, že se všechno přirovnává k Hvězdám, i když většina knih do toho má hodně daleko…
  Ilon-Ká** recently posted..Filmové novinky podle knižní předlohyMy Profile

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..