Crash Into You

Autor: Katie McGarry
Originální název: Crash Into You
Knižní série: Pushing the Limits
Díl: třetí
Žánr: drama, ze života, romance
Věková hranice: 15+

Anotace na Goodreads: Jedničkářka ve stylových šatech a s perfektním životem – přesně tohle od Rachel Young lidé očekávají. Proto tahle studentka soukromé školy před svými rodiči a až příliš ochranitelskými bratry něco skrývá… a teď k tomu přidala ještě dvě věci navíc. Jedna se týká nelegálních závodů a druhá? Sedmnáctiletého Isaiaha Walkera – kluka, se kterým by se neměla ani bavit. Ale když tenhle kluk z pěstounské péče s tetováním a neuvěřitelně intezivníma šedýma očima příspěchá na její záchranu, nedokáže ho dostat z hlavy.

Isaiah má svá vlastní tajemství. O tom, kde bydlí a co doopravdy k Rachel cítí. To poslední, co potřebuje, je zaplést se s bohatou holkou, která má chuť zkusit něco nebezpečného – nezáleží na tom, jak andělsky vypadá.

Ale když je jejich společná láska k rychlým autům dostane do nebezpečí, mají jen šest týdnů na to, aby dali vše do pořádku. Šest týdnů, aby zjistli, jak daleko jsou schopni zajít, aby se navzájem zachránili.

Nakladatel: Harlequin Teen (EN), CooBoo (CZ)
Počet stran: 474 (EN)
Vazba: Brožovaná i vázaná (EN, CZ)
Vydání v USA: 26.11.2013
Vydání v ČR: vyjde

Moje hodnocení:

 
 
 
Moje hodnocení obálky:

 
 
 
Datum četby: 3 dny, leden 2014, v angličtině

Reakce bezprostředně po dočtení knihy: Nevím, jak to Katie dělá, ale dělá to zatraceně dobře. Těším se na Westa!

Oficiální stránky knihy
Oficiální stránky autora
Oficiální blog autora

Můj názor (obsahuje spoilery):
Knihy Katie McGarry mám opravdu ráda. Dokáže přijít s docela obyčejným příběhem, ale podá ho takovým způsobem, že vás dokáže chytnout za srdce a vy se během četby přistihnete, že bulíte jako ta želva. Byla jsem zvědavá, jak se jí podařilo uchopit Isaiahův příběh, opět se jí to povedlo.

Iasaiah neměl nijak veselé dětství. Otce nikdy nepoznal a jeho matka brzy skončila ve vězení, proto se Iasaiah dostával z jedné pěstounské rodiny do druhé. To se na něm docela výrazně podepsalo, hlavně tedy nikomu nevěří a myslí, že samotnému je mu prostě líp. Přesvědčil se o tom opět ve chvíli, kdy bu Beth zlomila srdce. I když si to nechce přiznat, stále se z toho nemůže dostat a raději všechny odstrkuje. I Noaha s Echo – přitom se mu snaží jen pomoct. Pak ale narazí na Rachel, která mu převrátí život vzhůru nohama. Ví, že se s ní nesmí zaplést, protože ji tak jen ohrožuje na životě, ale když zjistí, že jí hrozí daleko větší nebezpečí, nemůže zůstat bokem. Až příliš mu na Rachel záleží…

Rachel se vždycky snažila být dokonalou dcerou. Ve škole patří mezi premianty, dělá, co matce na očích vidí a hlavně nechce dělat rodičům zbytečné problémy. Ví, že je to jediné, co její matku udržuje nad vodou. A všichni v rodině chtějí, aby byla matka šťastná. Rachel se už ale dál nedokáže přetvařovat, navíc jí čím dál tím víc trápí panické záchvaty, které před všemi tají… a to nemluvě o tom, že po večerech tajně utíká z domu, aby se mohla projet ve svém milovaném autě. Chuť zkusit závodit ji ovšem přivede do pořádného maléru, ještě že se seznámí s Isaiahem.

Musím říct, že mě tahle kniha vážně bavila – od začátku do konce. Samozřejmě že v knize lze najít prvky, které má celá série společná – dva hrdinové z odlišných světů, oba dva mají své problémy, musí překonat jistý problém, aby mohli být spolu, vypjaté emoční situace – ale víte co, zatím se mi to neomrzelo. Každý z nás se v životě s něčím potýká a je fajn vědět, že na každého čeká nějaký ten šťastný konec. I to se mi na téhle sérii tolik zamlouvá.

Isaiah s Rachel jsou prostě jiní. Na Isaiahovi mi někdy lezlo na nervy, jak moc tvrdohlavý byl, u Rachel zase ta její občasná naivita. Celkově vzato se však výborně doplňovali a držela jsem jim pěsti, ať se jim nic nestane. Některé situace byly vypjatější, jiné zase až roztomile hezké, další zase pořádně žhavé.

Katie se opět podařilo vše hezky vyvážit, přitom vám srdce pukalo nad tím, co obě hlavní postavy prožívají. Navíc si hezky otevřela vrátka pro další příběhy, jelikož hlavní trojici „darebů“ už má knižně za sebou, teď přichází čas na Racheliny bratry. Uvidíme, kolika příběhů se nakonec dočkáme. Rozhodně bych neměla nic proti dalším čtyřem knihám.

Myslím, že jsem už někde psala, že Katie McGarry je pro mě vlastně další taková Kody Keplinger. Ne, že by byly stejné, ale jejich knihy na mě tak nějak podobně působí. Mají docela jednoduchý, občas mírně neuvěřitelný příběh, co vás ovšem hluboce zasáhne a i po dočtení ve vás něco zanechá. A takové knihy mám ráda.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

3 Responses

 1. Kariol napsal:

  Jelikož je to třetí díl, určitě si nejprve přečtu díly předchozí. 🙂 Ale jinak to vypadá zajímavě, zvlášť pokud není hlavní hrdinka namyšlená, ale naopak se snaží vybočit z role dokonalé. 🙂
  Kariol recently posted..Týden narozeninovýMy Profile

 2. Chensie Ips napsal:

  Ahoj,
  děkuji za lákavou recenzi. Upřímně se na tuto knihu hrozně moc těším a nemohu se dočkat, až ji budu mít v knihovničce vedle prvního a druhého dílu. Překroč svůj stín se mi líbilo opravdu hodně, bylo to napínavé a úžasné. Druhý dil byl také skvělý, ale nesedl mi přímo do noty. Ale Isaiaha jsem si hrozně moc oblíbila z obou dílů a držela mu pěsti, aby se mu v lásce i životě poštěstilo. Nemůžu se dočkat, až kniha vyjde a tys mě ještě víc naladila. :o)
  Chensie Ips recently posted..Česká autorka se pustila do upírů!My Profile

 3. Tessie napsal:

  Ahoj, jen jsem se chtěla zeptat jestli už tato kniha vyšla i v češtině? Já osobně jsem si první dva díly zamilovala, a ráda se k nim často vracím, a už od doby co jsem si je přečetla poprvé, si hrozně ráda a často představuji s kým asi tak skončí Iasaiah.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..