Filmová podoba týdne (73)

Toto meme má na svědomí Niklaus. Naše češtinářka na střední říkávala: „Pokud existuje kvalitní filmové zpracování nějaké knihy, podívejte se na to. Film je vždycky stravitelnější a více vám utkví v paměti.“

Název filmu: Vějíř lady Windermerové (A Good Woman)

Režisér filmu: Mike Barker

Hrají: Helen Hunt, Scarlett Johansson, Milena Vukotic, Tom Wilkinson, Stephen Campbell Moore…

Podle knihy: Vějíř lady Windermerové ~ Oscar Wilde

O čem film je (CSFD.cz): Současné filmové adaptace her Oscara Wilda, jako například Ideální manžel nebo Jak je důležité míti Filipa, se většinou věrně drží originálu a odrážejí reálie viktoriánské Anglie 19. století. Režisér Mike Barker a scenárista Howard Himelstein však důvtipně přenesli stejnojmennou Wildovu hru do komunity Angličanů a Američanů žijících ve třicátých letech na italském pobřeží Amalfi. Mladá lady Windermerová, v podání Scarlett Johanssonové, podezřívá svého manžela z milostné aférky s nově příchozí, skandály opředenou paní Erlynnovou (Helen Huntová). Sama však není daleko od toho, hodit za hlavu předchozí život a pověst a podlehnout milostným návrhům lorda Darlingtona (Stephen Campbell Moore). Záhadná paní Erlynnová má ale dobrý důvod jí v takové pošetilosti zabránit. Atraktivní, sluncem projasněné a vtipné drama nabízí překvapivý pohled na Wildovu klasiku a těží ze skvělých hereckých výkonů, mimo jiné Toma Wilkinsona a Mileny Vukotićové.

Můj názor: Tohle je film, který nevím, jestli chci nebo nechci vidět. Mám totiž problémy s filmy i knihami zabývajícími se nevěrou a vším, co se okolo toho točí. Tohle téma mi prostě není příjemné, nerada si čtu příběhy těch, co jsou podváděni, ale ani těch, co podvádějí. Mám z toho vždycky špatný pocit a nemůžu se ho dlouho zbavit. Totéž vlastně platí i o filmech. Ovšem tahle netradiční adaptace je hodně chválená, tak ji můžete zkusit.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

1 Response

  1. Bastera napsal:

    Jo tak to já taky tyhle knihy nebo filmy nemám v moc lásce, takový ty jejich historický intriky, každý s každým atd. 🙂
    Bastera recently posted..Blogtour aneb zeptej se na cokoliv + soutěžMy Profile

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..