Top Ten Tuesday (25)

Toto úterní meme plné top má na svědomí The Broke and the Bookish. Úkolem je každé úterý sestavit top deset věcí souvisejících s knižním světem.

~ Top 10 knih, na jejichž filmovou adaptaci se nesmírně těším ~

Dáme si další zajímavou topku, tentokrát se ovšem zaměřím na filmové adaptace, které nás teprve čekají a na které se opravdu těším. Většina z nich je ještě stále ve stádiu příprav, jinde už se vybírá cast, u jiných je už vybraný a začíná se natáčet.

1. Vampýrská akademie

Myslím, že nemusím říkat, že zrovna tento film očekávám opravdu ve velkém. Co velkém! V obrovském! Maximálně se těším a s obsazením hlavní trojky jsem nadmíru spokojená. Hlavně mě baví, že je Anya na film snad ještě víc natěšená, než já, takže si pravidelně ukazujeme novinky a videa. Už aby začali natáčet, léto je nějak moc daleko. A chtělo by to i další fotky castu.

2. Divergence

Natáčení filmu zrovna začalo a já jsem s celým castingem spokojená. Líbí se mi výběr Tris i Čtyřky a myslím, že k sobě pasují. Uvidíme, jakou budou mít chemii na plátně a jak to vůbec celé tvůrci pojmou, ale Divergence je druhý film, na který se těším ze všeho nejvíc. Knižní předlohu mám moc ráda a na poslední díl se moc těším.

3. Moře nestvůr

Ach, Percy, Percy. Zabouchla jsem se do tebe, už když jsi byl škvrně a jak jsi nám pěkně vyrostl, co? Percy je ten případ filmu, kdy je mi naprosto šumák, jak moc se budou nebo nebudou držet knižní předlohy. U prvního dílu se jí moc nedrželi a film mám stejně moc ráda. A po tom, co jsem viděla trailer na druhý film, nemůžu se dočkat, až budu sedět v sále kina, chroupat popcorn a valit oči na to, co se bude dít.

4. Carrie

Pro Kingovu Carrie mám slabost už od chvíle, kdy jsem ji jako mladší četla. Knižní předloha mě naprosto vyděsila, viděla jsem i starší americkou verzi a ta mě taky pěkně vyděsila. Od téhle adaptace tudíž čekám, že mě opět pořádně vyděsí. Navíc mám ráda Chloe, takže jsem zvědavá, jak to všechno zahraje. Hlavně kolik krve tam bude.

5. Legenda

Tady se prozatím mluví o scénáři na režisérovi. Jsem zvědavá, jaké herecké typy hodlají vybrat pro oba hlavní hrdiny. Hlavně doufám, že nebude všechno jen digitální, ale že to bude působit i reálně. Celkově jsem zvědavá, jak to pojmou a jestli k natočení filmu nakonec dojde.

6. Anna krví oděná

Na horory do kin nechodím už nějaký ten pátek, protože mám prostě strach. Ten poslední jsem sledovala skrz prázdnou pet láhev, protože jsem měla strach koukat, co se bude dít. Lekám se i podivných zvuků, úplně mi to stačí, aby to vyhrotilo mou představivost až do děsivých výšin. Mám prostě strach. A hrozně si přeju, aby tenhle film byl opravdu hororový, protože bych porušila svůj zvyk a do kina si zašla zařvat.

7. Krásná katastrofa

Těžko říct, jestli z knihy bude film, i když se už pracuje na scénáři, každopádně bych si na film zašla velice ráda. Už jenom proto, že by mě zajímalo, jak by to celé pojali a jestli by Travis byl stejný psychopat. A hlavně, jestli by to bylo stejně sexy.

8. Dokonalý pár

Scénář je napsaný, nejspíš i vybraný režisér, o castingu se zatím mlčí. Mohli by s tím ale už začít, přece jenom to má pod palcem Disney. Doufám jen, že z toho neudělají žádný klasický Disney Movie typu Avalon High, protože tam to bylo hodně mimo. Ovšem prozatím se mluvilo o filmových plátnech, tak uvidíme. Těším se.

9. Pád

Moje knižní guilty pleasure. Snad vyberou sexy Daniela Grigoriho, i když je to blonďák, na které já teda typově moc neletím… Už jsem vám ale říkala, že si myslím, že jméno Daniel je zatraceně sexy – a neptejte se proč 😀 Radši mi nějakého svobodného Daniela dohoďte, ať si taky užiju… trochu srandy. Co jste si jako mysleli!

10. Inkarceron

A na závěr dystopie, která mě v knižní podobě naprosto fascinovala. Opět se pracuje na scénáři a já doufám, že to dotáhnou do konce. Strašně mě zajímá, jak celé to vězení provedou.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

4 Responses

 1. E_V_E napsal:

  Teším sa na Divergenciu (snáď to neposerú…) aj na VA a na Inkarceron veľmi! Tam mi ešte chýba čítať 2. diel, ale chystám sa už čoskoro 8)
  Anna mi neprišla až taká moc hororová, ale na plátne by to asi vyzeralo lepšie 8)
  Avalon High som videla 8D Katastrofa…
  Percy, och Percy…alebo skôr Logan Lerman, miláčik 8P Už sa veľmi teším. Na knihy sa chystám…raz 8D
  E_V_E recently posted..Svet Trylov #2: PrímerieMy Profile

 2. Maťa napsal:

  Väčšinu som čítala a na všetky sa moc teším 😉

 3. Katie napsal:

  Koukám, že jsem značně neinformovaná, ale Vampýrskou akademii bych chtěla vidět moc.:-)
  Katie recently posted..AlchymistaMy Profile

 4. Sára napsal:

  Skvělý výběr, také se na tyto filmované knížky těším! ;)) nejvíc snad na tu Vampýrskou akademii 🙂
  Sára recently posted..RECENZE Hunger Games: Aréna smrti/Hunger GamesMy Profile

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..