Top Ten Tuesday (14)

Pamatujete si ještě na meme s žebříčkem deseti knih k danému tématu? Od nového roku se na Knižním doupěti docela pravidelně objevovalo. A já se k němu po odmlce zase vrátím. Meme má na svědomí The Broke and the Bookish. Úkolem je každé úterý sestavit top deset věcí souvisejících s knižním světem.

~ Top 10 knih, které jsem si musela koupit,
ale teď mi jen sedí na poličce ~

Tohle bude seznam knih (někdy i sérií), které jsem si koupila už dávno, ale ještě pořád jsem neměla možnost se do nich pustit. Věřte, že jich je mnohem víc než jen těch deset. Určitě to jako správní knihomolové znáte. Můžete mít doma nepřečtených knih, kolik chcete, ale stejně máte pořád pocit, že vám někde nějaká kniha uniká a vy ji prostě musíte mít. Dřív, než bude pozdě.

1. série Fever (Karen Marie Moning)

Tuhle sérii mám doma už od chvíle, kdy mě na její nové vydání upozornila Lusy a později mě k její koupi taky přesvědčila. A to je už sakra dávno. Vždyť už vychází i u nás v češtině a já ji ještě pořád nemám za sebou. Proč? Pokud můj blog čtete pravidelně, určitě víte, že já a víláci moc nejdeme dohromady. Navíc jsem o sérii slyšela hodně a ačkoliv může být skvělá, mě na ní jisté aspekty stále odrazují a vím, že by mi při četbě lezly na nervy. A to se logicky projeví i v recenzích.

2. série Shifters (Rachel Vincent)

Další série, která mi na poličce trůní už pěkně dlouho. Opět zafungovala výrazná sleva na celou sérii a já neodolala. Obzvlášť ve chvíli, kdy jsem Rachel zbožňovala díky její sérii Soul Screamers. Nutno podotknout, že mé nadšení z její YA série opadnulo s druhým, třetím a čtvrtým dílem. Šlo to jen z kopce. Možná i proto se mi nechce do téhle její adult série. Aby mě nezklamala taky.

3. série Cal Leandros (Rob Thurman)

Další série, na kterou mě nalákala Lusy se slovy „v originále se ti určitě nebude chtít smát z některých jmen“. Dala jsem tedy na její radu a sérii mám hezky doma. A pořád jsem ji nezačala číst, i když mě dost láká.

4. série Bratrstvo černé dýky (J.R.Ward)

První tři díly série jsem koupila, protože jsem myslela, že se budou líbit mojí mamce a že si je později přečtu taky. No, zatím se k nim nedostala ani ona, ani já. Ale i přesto poctivě a systematicky doplňuju celou sérii. A ano, jsem blázen. Ale to už jste si mohli za tu dobu všimnout, no ne?

5. série Inkoustový svět (Cornelia Funke)

Této sérii jsem neodolala po té, co jsem viděla film Inkoustové srdce. Možná nepatřil mezi nejlepší, ale mě rozhodně zaujal. Když jsem se dozvěděla, že je podle knihy, začala jsem se zajímat. Bylo pro mě milým překvapením, když jsem zjistila, že máme knihy dokonce v českém překladu. A tak jsem jednou hezky vychytala slevy u Buxu a celou sérii si objednala. A co jsem koukala, teď jednotlivé díly stojí ještě míň.

6. série Glass (Maria V. Snyder)

Docela překvápko, co? Od Snyder mám kromě této série přečtenou snad každou knížku. Tedy, pokud jí nevyšly ještě nějaké bokem nebo pod pseudonymem – teď si nejsem jistá. Každopádně ke Glass sérii se nějak nemůžu dostat. Ne, že bych nechtěla, ale necítím, že je na to ten správný čas. Na Mariiny knihy totiž musí mít člověku tu správnou náladu, aby si je dokázal pořádně a plně užít.

7. série Les rukou a zubů (Carrie Ryan)

První dva díly série, které u nás v češtině vyšly, jsem si sice hezky koupila, ale zatím jsem na ně moc nešáhla. Respektive skoro vůbec. Nevím, proč jsem se k nim ještě nedostala. Vlastně ani nevím, jestli mě tak moc lákají. Superlativů jsem slyšela dost, ale asi ještě nejsem připravená na zombíky.

8. série Andělé noci (Lili St. Crow)

Tohle je úžasná série, která se bude líbit všem fanouškům Rose z Vampýrské akademie. Mám ji moc ráda, ale dosud mám za sebou jen tři úžasné díly. Čtvrtý a pátý jsem si ještě pořád nepřečetla. A to nejspíš proto, že mám strach z toho, co se bude dít dál a jak to vůbec celé skončí. Nějak si sama nedokážu vybrat a nechci vědět, jak si vybere samotná hrdinka. A to mě i trochu děsí.

9. série Tajemství nesmrtelného alchymisty Nikolase Flamela (Michael Scott)

Úžasná série, která rozhodně neklame tělem. Ještě teď si živě pamatuju, jak jsem byla zažraná do prvního dílu a s jakou rychlostí jsem slupla další dva. Jenže vyšel čtvrtý a pátý díl a já je ještě nemám za sebou. Nejspíš proto, že jsem si původně chtěla poctivě znovu přečíst první tři díly a pak na ně s dalšími navázat. Nedostatek času dělá své a já se tak nejspíš uchýlím k čtvrtému a pátému bez rekapitulace těch předchozích.

10. série Chicagoland Vampires (Chloe Neill)

Má upíří Achilova pata. No možná ne zrovna pata, ale nějak mi tahle upířina prostě nesedla. Hlavní hrdinku bych totiž nejradši pořádně profackovala, jak moc mi leze na nervy. A to je problém, uznejte, když je to hlavní hrdinka a celý příběh vypráví. Mám za sebou první dva díly série a zbytek si stejně pořád dokupuju. Třeba mě to časem přejde. Ale pochybuju.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

Taky by se vám mohlo líbit...

3 Responses

 1. Anya napsal:

  To je docela vtipný 🙂
  1. série Fever (Karen Marie Moning) – jsem četla a určitě jsme už spolu někdy probíraly, že taky nemám ráda víláky, ale plus zde je, že hlavní hrdina NENÍ vílák, ale že víláci jsou záporáci v tomhle příběhu, jinak série super.
  2. série Shifters (Rachel Vincent) – opět celou sérii mám přečtenou, Faith jako hlavní hrdinka vždy nejedná podle našich představ, ale celá série se mi dost líbila. Ze série Soul Screamers jsem zatím četla jen 1. díl, + pak ještě 1. díl Blood Bound, (druhý díl mi sedí na poličce, došel krátce před tím, než jsme jely do usa).
  6. série Glass (Maria V. Snyder) – tady toho už taky bylo mezi náma řečeno hodně 🙂 Já zatím četla jen první díl, který se mi asi nečetl a asi ani nelíbil tak jako Posion série, ale pořád čtení na úrovni, akorát se trochu bojím hlavního hrdiny, z toho co jsem tak někde různě četla je hodně rozporuplný…
  8. série Andělé noci (Lili St. Crow) – četla první díl a naprosto se mi to nelíbilo, knížku jsem někomu prodala a myslím, že do dalších dílů se už asi ani nikdy nepustím.
  10. série Chicagoland Vampires (Chloe Neill) – opět můj názor znáš a víš, že já a Lusy jsme z téhle série byly hodně odvařené, byť máš pravdu hrdinka se spíš chová jako by jí bylo 20-23 než že by jí mělo být už nějakých 27. Poslední díl, co jsem četla (6.) byl pro mě trochu zklamáním a dostal jen 3* (což je co říct, když všechny předchozí díly dostaly 5*). Poslední díl zatím na mě taky čeká v poličce.
  Ostatní ani nemám v To-Read s výjimkou Cal Leandros (Rob Thurman) 🙂

  • Syki napsal:

   Takové dlouhé komenty mi psát nemůžeš! Jen si uvědomím, jak mi chybí to naše povídání o knihách a hašteření o postavách 😀 Každopádně moc děkuju, vyloudila jsi mi úsměv na tváři… takže teď vypadám tak trochu jako křeček na drogách 😀

 2. E_V_E napsal:

  7 a 8 by som si okamžite chcela prečítať! 8D
  Tie knižky ma veľmi lákajú 8)
  E_V_E recently posted..Zamyslený havo #2My Profile

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..