Na křídlech fantazie (3)

Třetí příspěvek do mého podzimního speciálu. Pokud se budete chtít přidat, dole jsem přidala linkovač. Pokud se budete chtít přidat jako čtenář, napište mi do komentářů váš pohled na tento kouzelný svět. Ráda si počtu.

Být lovcem démonů je jen pro silné nátury

Svět nadpřirozených bytostí mě vždycky zajímal a bavil. Velký podíl na tom má Buffy, na kterou nedám dopustit a kterou jsem v dětství se zatajeným dechem sledovala. Tehdy mi to násilí nepřišlo nijak strašné, prostě upíry propochovala kolíky. No ne? A pak když se objevili jiní démoni, jelo to jako na obrátkách. Chtěla jsem být jako Buffy. Nehrožená, silná, prostě drsná jak sáňky v létě.

Tahle moje obliba bojů s démony se přenesla i do jiných seriálů. Jako příklad uvedu skvělý Supernatural. Je fakt, že některé věci jsou docela přestřelené a člověk si říká, jestli to scénáristi myslí vážně, nebo zkoušejí trpělivost diváků. Každopádně Dean mi to všechno dokáže plně vynahradit.

Knihy s démonskou tématikou mám obzvlášť ráda. Upíři jsou taky fajn, ale vlkodlaci, andělé, víláci ani iné bytosti mě tolik nebrali jako démoni. A ještě víc mě berou lovci démonů. Proto se mi tolik zalíbila série The Demon Trappers od Jany Oliver. Sice má jen čtyři díly, ale i přesto patří mezi jednu z nejlepších démonských young adult sérií vůbec.

Dystopická Atlanta jen pár let do budoucnosti a dechy Lovců démonů. A věřte mi, že tihle démoni nejsoužádné třasořitky.Ti nejnebezpečnější si vás klidně dají na svačinku. Líbí se mi, jak autorka popisuje tuhle nelehkou práci, u níž můžete přijít o život, ani pořádně nevíte jak. Nikdo se nemůže být jistý. Navíc jde čistě o chlapskou práci, takže se všichni dívají na jedinou holku v týmu, která chce jít v otcových šlépějích, hodně skrz prsty.

A Riley? Jako hrdinka není ani náhodou dokonalá. A to je na tom to výborné. Projde si všemi možnými stavy mysli a vy tak vidíte, jak sice chybuje ostošest, ale ze svých chyb se učí. Hlavně dospívá. No a Beck? Řeknu vám, že mi hodně připomíná Deana. Mají prostě stejně nebezpečnou auru, co mě přitahuje. Chápete? A stejně jako Dean, i Beck má slabost pro určité věci, o nichž samozřejmě nikdo další z Cechu nesmí vědět.

Poslední díl série jsem ještě nečetla, ale moc se na něj těším. Doufám, že si sérii jednou vyhlédne nějaké nakladatelství, protože je vážně skvělá.


Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

3 Responses

 1. Astesia napsal:

  Fíha, to znie super. Mňa Buffy neoslovila, ale Supernatural, ach tých žeriem! 😀 Tak isto mám rada démonov vždy som k ním chcela patriť =) Lovcov uznávam,ale radšej som na tej zlej strane 😀
  Astesia recently posted..Na krídlach fantázie *3My Profile

 2. E_V_E napsal:

  Vyzerá to dobre 8) ja mám demonov tiež rada 8P
  E_V_E recently posted..Zažila som srdcový infarkt!My Profile

 3. cecilka napsal:

  Buffy jsem sledovala minulé léto. Bavila jsem se u toho dost, ale nedokoukala jsem ji. Nemám ráda Dawn. Ani Spike mě nedonutil to dokoukat, bohužel.
  Supernatural jsem viděla jen pár dílů a docela se mi to líbilo. A teďka tam má hrát Felicia Day, tak mě to třeba donutí se na to začít dívat.
  cecilka recently posted..Nedělní čtení #2My Profile

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..