Suma sumárum za říjen 2011

Tento měsíc jsem si toho tolik nenakoupila, spíš jsem četla to, co už doma mám.
Knihy, které jsem si za říjen koupila:

Bloodfever by Karen Marie Moning – v angličtině
Awake at Dawn by C.C.Hunter – v angličtině
Tris and Izzie by Mette Ivie Harrison – v angličtině
Srdce v sázce by Alyxandra Harvey (Recenze) – v češtině
EONA: Poslední Dračí oko by Alison Goodman – v češtině
Lepší pohled na obálky:

 

Bloodfever, Awake at Dawn a Tris and Izzie jsem měla předobjednané a v říjnu mi dorazily domů. Celou Fever sérii mám předobjednanou a postupně mi chodí jeden díl za druhým. Všichni okolo tuhle sérii vychvalují do nebes, já čekám, až doma budu mít všechny díly a pak se rozhodnu. Četla jsem i několik ne zrovna pochvalných recenzí, takže se uvidí. Na Awake at Dawn jsem zvědavá, protože první díl byl vážně dobrý. Zajímalo by mě, jak to celé autorka vyřešila a co se dozvím nového. Na Tris and Izzie jsem slyšela obrovské množství negativní kritiky. No co, pokud to vážně bude taková hrůza, má alespoň krásnou obálku. Srdce v sázce se mi vážně líbilo a doufám, že se pokračování dočkáme brzo. A na EONU jsem v knihkupectví narazila náhodou a řekla si, že když už mám ten první díl, druhý nesmí chybět.
Knihy, které jsem si vyžádala k zrecenzování:

Temné vize: Odhalení by L.J.Smith (Recenze) – v češtině
Lovkyně snů: Procitnutí by Lisa McMann (Recenze) – v češtině
Percy Jackson: Poslední z bohů by Rick Riordan (Recenze) – v češtině
Lepší pohled na obálky:

Knihy od nakladatelství FRAGMENT si můžete zakouit zde:
Odhalení, Procitnutí, Poslední z bohů

Na další knihu z pera L.J. Smith jsem byla vážně zvědavá a jsem ráda, že se mi líbila. Upíří deníky (ani ty Stefanovy) nejsou zrovna šálek mého čaje… Na český překlad série Lovkyně snů jsem se dost těšila, protože jde v zahraničí o hodně oblíbenou sérii. A mně se první díl líbil, protože jde o naprosto odlišnou knihu, než na jaké jsem zyvklá. Nešálí vás zrak, ano, je tam dvakrát. Ta druhá je do nějaké další soutěže. A nakonec poslední díl série o Percy Jacksonovi. Můj oblíbený hrdina. Moc se těším na pokračování, které u Fragmentu vyjde na jaře roku 2012.

Co se za říjen událo nového? Mám dost problémy s připojením, takže jsem ráda, když se mi podaří na blog něco sepsat. O víkendech je to nejhorší. Proto jsem už delší dobu nenapsala nic do Letem knižním světem, ale snad už příští víkend něco bude.

Škola společně v kombinaci s prací mi dává docela dost zabrat, ale i tak se snažím svůj blog aktualizovat. Proto mě jakýkoliv váš komentář opravdu těší. Přišlo mi i několik dotazů – omlouvám se, že jsem některým z vás ještě neodpověděla, ale mám toho hodně.

Tento měsíc jsme pak spolu s Abyss rozjely další knižní speciál – Děsivý podzim a prozatím se dočkal pěkného počtu účastníků. Kromě toho jsem se rozhodla uspořádat první knižní bloggerský hop. Více informací o knižním hopu se dozvíte tady.

A teď se již tradičně podíváme na statistiku mého blogu. Nejzobrazovanějším článkem se stal příspěvek o narozeninové soutěži. Ten byl zobrazen celkem – a teď se podržte – 455 krát! Druhým článkem v pořadí s počtem 254 zobrazení je Děsivé čtení. A hned v závěsu s 234 zobrazeními je V říjnu vychází.

U stránek je to již klasicky nejzobrazovanější Autorky v češtině  a Reviews. Omlouvám se, že autoři momentálně nejsou příliš aktuální. Pokusím se to v nejbližší době napravit. Každopádně tak jako tak vám vždycky nejnovější zprávy píšu na FB.

A co ukazuje statistika z TOP listu?
3.10. – 9.10.2011          2137
10.10. – 16.10.2011      2242
17.10. – 23.10.2011      2323
24.10. – 30.10.2011      2519

Celkově byl můj blog za říjen zobrazen 27 097 krát! A za celou dobu působnosti byl blog zobrazen 280 841 krát! Děkuji vám všem za tak vysokou návštěvnost! A kdo ještě nevyplnil můj dotazník, podívejte se na něj (je nahoře vpravo v menu). Díky.

A nakonec dávám svou oblíbenou písničku, kterou jsem vám ukazovala už dávno. Tentokrát ale s českými titulky 🙂

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

8 Responses

 1. VeEee napsal:

  >Proč máš Lovkyni snů dvakrát? 🙂
  Jinak Tris and Izzie, tak tomu říkám krásná obálka, fakt se mi hrozně líbí 🙂

 2. Syki napsal:

  >VeEee: Máš černý puntík za to, že ten článek VŮBEC nečteš!

 3. napsal:

  >Obálka Tris a Izzie je úžasná 🙂 ale dobré recenze na ni vážně nebyly.. :/ škoda

 4. VeEee napsal:

  >Syki: já přečetla vždycky jenom nějaký odstavec B-)

 5. Luce napsal:

  >Syki s tou Moningovou – neviem sa k nej nejak dokopať 🙂
  a štatistika? Ja sa ani nečudujem, že máš také veľké čísla… asi nie som sama, ktorá často navštevuje tvoj blog… je originálny, stále aktualizuješ a vždy vyjdeš s niečím, čo si rada prečítam takže palec hore šéfe 🙂

 6. Princezná napsal:

  >tak súhlasím s Luce, máš dosť článkov a všetky sú zaujímavé, dobre napísané a skvelo sa čítajú 🙂 keby si mala menej tak by som sa veľmi čudovala 🙂 tvoj blog patrí medzi moje najobľúbenejšie 😉

 7. Barbora napsal:

  >Páni krásná čísla gratuluji, ale plně si je zasloužíš, máš to tu dokonalé a je vidět tolik práce každý den!!! 🙂 Jinak pěkné úlovky a ten song na konci je skvělý, ale ten chlap je hrozná 😀

 8. Dem napsal:

  >Jo taky bych chtěla mít peníze na několik knížek měsíčně 😀 Moje knihovnička je chudá, tak alespoň pravidelně "vykrádám" knihovnu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..