>Město ze skla

>

český cover
Autor: Cassandra Clare
Český název: Město ze skla
Originální název: City of Glass
Knižní série: Mortal Instruments
Díl: třetí
Žánr: fantasy, lovci stínů, upíři, vlkodlaci, víly a čarodějové
Česká anotace: Aby Clary zachránila život své matce, musí se vydat do Skleněného Města, dávného domova všech lovců stínů, přestože vstup do města bez povolení je proti Zákonu a porušení Zákona se trestá i smrtí. A aby toho nebylo málo, dozví se, že Jace ji ve městě nechce a Simona uvrhli lovci stínů do vězení, jelikož jim upír, kterému neublíží sluneční světlo, připadá krajně podezřelý. 
Clary postupně odhaluje další střípky z minulosti své rodiny a nalézá přitom spojence v tajemném lovci stínů Sebastiánovi. Valentýn sbírá veškeré své síly, aby jednou provždy zničil všechny lovce stínů, a jediná šance, jak ho porazit, spočívá ve spolupráci s odvěkými nepřáteli. 
Dokáží však podsvěťané a lovci stínů zapomenout na vzájemnou nenávist a bojovat za společnou věc? Jace si uvědomuje, jak moc je ochoten kvůli Clary riskovat. Podaří se Clary získat vládu nad svými nově objevenými schopnostmi a zachránit Skleněné Město?
Nakladatel: Mladá fronta
Počet stran: 448
Vazba: Vázaná
ISBN: 978-80-204-1911-8
Vydání v USA: 24.3. 2009
Vydání v ČR: 2010
Moje hodnocení:

 Moje hodnocení originální obálky:


Moje hodnocení české obálky:

český přebal je stejný jako originální…
Datum četby: srpen 2010, v angličtině

Reakce bezprostředně po dočtení knihy: ach, ach, ach… Claty a Jace…

Můj názor (obsahuje spoilery):
Clary objevila své zvláštní schopnosti a je rozhodnutá, že svou matku probudí z kómatu, aby se jí mohla zeptat na plno věcí. Proto je rozhodnutá, že se vydá do Alicante, hlavního města světa Lovců stínů, aby zjistila, jak na to.

Ovšem Jace z toho není vůbec nadšený. Ba co víc, vůbec nechce, aby se tam vydala… A tak zorganizuje mnohem dřívější odchod portálem, aniž by o tom Clary řekl. Jenže věci nevyjdou zrovna dvakrát dobře a Simon je vtažen do světa Lovců stínů, kteří jsou jeho „schopností“ docela zděšeni.

Clary si nakonec vytvoří svůj vlastní portál a spolu s Lukem se do města dostanou. A pak začíná to pravé ořechové. Clary se zde setkává se Sebastianem, odmítavostí Jace a hrozbou ze strany Valentine, který se rozhodl, že pokud se mu Lovci stínů nepodrobí, udělá všemu rychlou přítrž.

Pěkná polízanice…

~ … ~

Na třetí díl jsem po dočtení dvou předchozích čekala jako na smilování. Potřebovala jsem vědět, jak to skončí! Toužila jsem po tom, aby se všechno nějak vysvětlilo a Clary a Jace mohli být spolu.

A taky že se vše vyřešilo. Literárně řečno, „srdce mi krvácelo“, když jsem si četla pasáže mezi C a J. Cassandra jejich zakázanou lásku popsala až neuvěřitelně realisticky, bolestně, úžasně… Naprosto mě uchvátila, hltala jsem stránku za stránkou. A když to skončilo, bylo mi líto, že už se do toho světa nevrátím.

Chyba lávky, Cassandra se rozhodla pokračovat a z trilogie udělat hexalogii. Perfektní. City of Fallen Angels by mělo vyjít 5.dubna 2011 a má sledovat osudy všech našich oblíbených postav. Dále pak má vyjít i komiksové zpracování Města z kostí, koukněte se na pár obrázků.

Série Mortal Instruments (Nástroje smrti) se řadí mezi mé vysoko ceněné a oblíbené. Cassandře se podařilo napsat něco úžasného a prošpikovaného tolika sarkastickými a ironickými dialogy, že jsem při čtení knih měla pocit, že sama patřím do jejich světa. Já totiž naprosto zbožňuju bad guys a sarkasmus 😀 Sarcasm makes my day! Na další díl se moc těším a doufám, že Cassie nesleví ze své úrovně.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

18 Responses

 1. *Emmgirl* napsal:

  >První dvě knihy už mám doma dávno koupené a čekají, až se k nim konečně dostanu. 🙂 Tuhle třetí mám na seznamu, až půjdu do knihkupectví příští víkend. 😀
  Jak to tak vypadá, asi si pobrečím u pár okamžiků, ale tak snad se dočkáme u úplně poslední knihy happy endu.. Tedy alespoň já bych ho uvítala, jelikož jsem strašná cíťa. 😀 Tak snad se nám to pokračování vyplatí. :))

  Jinak nikde jsem nenašla to Tvé icq. Žádala jsem Tě o nějaké tipy na dobré knížky se šťastným koncem, tak jsi mi nabídla, abych se ozvala na icq. x)

 2. Syki napsal:

  >Určitě si na ně vyhraď čas a pořádně se začti. Snad se ti budou líbit.

  Moje ICQ i email jsou uvedené dole v mém profilu, ale napíšu je i sem:

  ICQ: 483959617
  Email: sykorova.p@gmail.com

  Napiš, ozvi se, podrbeme 🙂

 3. Nicole napsal:

  >Sarcasm makes my day! // You are NOT the only one! 😀

  Jinak z nedostatku trpělivost tenhle díl hltala v ájině, kterou nemá Cassandra zrovna jednoduchou. Doteď si stále pamatuju, jak jsem dočítala CoG a pak se běžela koukat na finále MS v hokeji, kdy jsme vyhráli 😀

 4. Nicole napsal:

  >Tak ještě jednou první věta: Jinak z nedostatku trpělivosti jsem tenhle díl.. ach jo 😀

 5. Syki napsal:

  >Já mám hodně prořízlou pusu 😀 A ukecaná jsem až až…

  A ne, Cassie nemá zrovna jednoduchou angličtinu, ale pořád je lehčí to číst, než například slyšet vyslovovat Irem nebo Skotem 😀 😀 Jejich andličtina, to je mi panečku rébus.

 6. ann.peter napsal:

  >Já jsem s CoG chodila i do školy a hltala to o přestávkách, protože Jace s Clary jsem doma prostě nechat nemohla ,) no, a jelikož sarkastický vtipy miluju, každou chvilku jsem se něčemu začala smát a lidi ze školy se vážně otáčeli ,) ani nechci vědět co se jim honilo hlavou,ale tak co nelituju toho .)) taky se těšim na další díl i když Cassandra tam bude prý hodně preferovat Simona, polovina knihy bude asi z jeho pohledu .(, ale taky se těšim na filmové zpracování .)

 7. Syki napsal:

  >A četlas to česky nebo anglicky? Jen mě to zajímá… spíše česky, když jsi tu knihu brávala s sebou i do školy, že 😀

  Já jsem hlavně zvědavá, na čem novou zápletku Cassie postaví. Momentálně čtu Clockwork Angel a nějak se s tím dějem nemůžu popasovat. Je fakt, že jsem zatím jen na začátku a třeba mě to později chytne… Ale doufám, že 4. díl nebude jenom slabý odvar předchozí trilogie.

 8. ann.peter napsal:

  >Přesně toho se bojim, protože to by mě mrzelo .) a pointa 4.dílu mě trochu štve, protože nesnášim děj, když je v něm nedorozumění jako – s tim, že si nejspíš nephilim budou myslet, že za vraždy může podsvětí a tak se jim ta nová dohoda zas podělá atd… a já mám ještě tu smůlu, že často odhadnu konec ( ten tu,ale nenapíšu, protože kdybych se trefila tak by ste si to pak nemuseli tak užít a mě osobně by to děsně štvalo :)) A Clockworld Angel bych nemohla začít číst, protože je to stejný svět a bez CLary a Jace?? to bych nesnesla 🙂 takže je to možná tim, že tě to nebaví. Anotace zde-http://mortalinstruments.wz.cz/s/cityoffallenangels.html ) tak jsem u konce se svym superdlouhym komentářem .)) PS: četla jsem to v češtině ,)

 9. Syki napsal:

  >No, s velkým očekáváním přichází i velká obava. Necháme se překvapit. Clary není má nejoblíbenější postava z TMI, u mě je to nejdřív Jace a pak Clary 😀 A na novou sérii TID jsem byla zvědavá, taky z toho důvodu, že je to v minulosti a je to v Londýně + jde o Lovce sítnů… Mé oblíbené spojení, no snad se do toho dostanu. Klidně piš superdlouhé komentáře, ráda si počtu názory ostatních a ještě raději na ně reaguju 😀

 10. ann.peter napsal:

  >a já zas miluju, když na moje superdlouhé komentáře někdo reaguje .)) (i když tenhle moc dlouhej neni) A taky mám radši Jace naž Clary, Jace je prostě Jace ,)) jeho povaha je úžasná .) na TID by mě právě štvalo, že je to stejný prostředí bez Jace, ale třeba Mungnus tam je:) Ještě jsem se chtěla zeptat ty si všechny knížky co čteš kupuješ? nebo aspoň většinu? ,)

 11. Syki napsal:

  >Mungnus je asik Magnus, že 😀 Jsem to v české verzi nečetla, takže nevím 😀 😀 Například TMI mám celé v angličtině doma, přivezla jsem si je s sebou z Ameriky. Mám doma knihy jak v češtině, tak v angličtině. Plno jsem si jich koupila, některé jsem dostala. Jinak spíše čtu ebooky, protože tolik peněz na kupování úplně všeho nemám. Na některé knihy například čekám až vyjdou i u nás, když už je ohlásili, abych si je mohla koupit. Jiné si objednávám ze zahraničí. Momentálně mám předobjednané dvě, které mají vyjít na začátku února. Jinak můj wishlist je opravdu dlouhatánský a už teď ty knihy nemám kam dávat 😀

 12. ann.peter napsal:

  >Mám stejný problém .) , můj seznam knih co musim přečíst je moc dlouhý .) , vždycky se hrozně těšim až mi vyjde nějaký pokračování, ale pak když se to sečte tak si to ani nemůžu koupit, protože můj jedinej příjem je kapesné 350 měsíčně(nejsem moc velká, takže kdybych to utrácela jenom třeba za KFC atd. tak je to pohoda, ale s knížkama mi to nestačí ani na to KFC .)) a naši nepodporují, že jsem furt zalezlá v nějakym koutě, čtu si a nevnímám takže mi knížky nekupuje 🙁 a v knihovně je ta až bůh ví kdy to bych se do tý doby rozkouskovala ,)) takže řešim svojí první životní krizi .)) a nemam ani jak to vyřešit, asi začnu prodávat něco na aukru 🙁 PS: to já jsem se spletla s Magnusem .)), u nás je to Krasomil Pohroma (ne-e,vůbec..to neni vtipný :D))

 13. Syki napsal:

  >Nezbývá než šetřit a šetřit 🙂 Taky šetřím a někdy se zuby nehty držím, abych si nekupovala úplně všechno 😀 Takhle jsem například čekala i s kupováním Twilight. Nemám ráda původní české covery, takže jsem si knihy nekupovala, ale půjčovala od sestřenky. Počkala jsem si a koupila si komplet sérii v tvrdé vazbě a s originálními obaly. Juchůů! 😀

  Je fakt, že být zalezlá jenom s knížkama je někdy docela nuda. Já to docel dobře vyvažuju a podnikám s kamarády kdejakou pitomost a přitom jsem knihomol jak hrom 🙂 Já si ale myslím, že čtení knih (jakýchkoliv) podporuje rozvinutí slovní zásoby i intelektu. Tedy, pokud se člověk nenechá světem knih až příliš unést. To už taky není ono.

  Krasomil Pohroma je vážně pohroma. Kdo to překládal je magor. Zabil Magnuse… Někdy by mě vážně zajímalo, co zač jsou ti překladatelé a jestli vážně čtou pořádně ty knihy.

 14. ann.peter napsal:

  >Sdílím tvou radost z twilight, já mám ty normální… (teď se cítím trochu zahambeně :)))
  jo, zas takový blázen nejsem, taky si vyjdu ,) , ale furt je tu fakt, že součastně nechodim na žádný koníček, takže to je ted moje hlavní záliba, což je až žalostný 😀
  Krasomila s tim jménem hrozně schodili dolů, já si ho teeď vůbec nedokážu představit jako někoho velice uznávaného(promiň Krasomile) ale zajímalo by mě, jaký to je být překladatelem jako hlavní zaměstnání…ale tak co třeba možná někdy až nakopnu svoji angličtinu 🙁 🙂

 15. Anonymous napsal:

  >právě ted' nemám co číst a tahle série se mi líbí ale nevím jestli mám počkat jestli vydají 1 díl v tom hezkém originálním přebalu, nebo počkat jestli třeba nevydají celé balení?

 16. Syki napsal:

  >Myslím, že jedné holčině psali, že v blízké a možná i daleké době nepřemýšlejí o změně obálky a o celém balení ještě žádnou zprávu nemáme, takže nevím…

 17. SkretulAngie napsal:

  >Prave som za polkou City of glass a uz sa neviem dockat ako to vsetko dopadne. I ked po prvej knihe som mala mensiu krizu, pretoze sa mi nepacilo, co autorka spravila s Jaceom a Clary. Myslela som si, ze tie knihy nedocitam, ale vdaka Sykinmu navnadeniu som tejto serii dala sancu a nelutujem.

 18. Baria napsal:

  Pred niekoľkými dňami som došítala Mesto zo skla a bola som tak šťastná že sa to viriešilo medzi Jaceom a Clary. Hneď som si šla prečitať aj štvrty diel a po jeho dočitani chem Cassandru zabiť. Naozaj lutujem že som kedy čítala štvrty diel. Ale treti je naozaj super a odporúčam ho.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..