Filmová recenze: Pan

Nikdy jsem nebyla velkým fanouškem Petra Pana, asi proto, že mi vždycky bylo líto kluka, co nikdy nechtěl vyrůst. Když se ale v loňském roce do kin dostala adaptace téhle oblíbené divadelní hry a knihy Jamese Matthewa Barrie, chtěla jsem ji vidět už jen z toho důvodu, že jde o další alternativní pojetí známého příběhu.

Pan_posterRežie: Joe Wright
Scénář: Jason Fuchs, J.M. Barrie
Kamera: John Mathieson, Seamus McGarvey
Hudba: John Powell
Hrají: Levi Miller, Hugh Jackman, Garrett Hedlund, Rooney Mara, Cara Delevingne, Amanda Seyfried, Paul Kaye, Nonso Anozie, Bronson Webb, Julian Seager, Kathy Burke, Adeel Akhtar, Jack Lowden, Deborah Rosan, Amy Morgan, Harry Lister Smith, Jamie Beamish, Jamie Wilson, Aaron Monaghan, Kurt Egyiawan, Lewis MacDougall, Jimmy Vee, Spencer Wilding, Jozef Aoki, Clem So

Peter žije celý život v londýnském sirotčinci, celou dobu ale věří, že si pro něj jednou jeho maminka přijde. Jeho situaci ovšem nijak nepomáhá to, že je to spíše potížista a uličník, který má vždycky nějakou průpovídku.

Když ale ze sirotčince začnou mizet další chlapci jako on, je rozhodnutý tomu přijít na kloub. Nic ovšem není, jak se zdá a Petr se tak brzy dostane do Země Nezemě, kam jej unesli piráti, aby společně s dalšími unesenými chlapci pracoval v dole pro obávaného piráta Černovouse. To vše je ale jenom začátek.

 

Abych se přiznala, tak nějak jsem nevěděla, co od filmu vlastně čekat. Od doby, kdy byl film v kinech, jsem nějak zapomněla, co trailer vůbec ukazoval. Což na druhou stranu bylo jen dobře, protože jsem tak mohla být překvapená tím, co nového mě čeká.

Přece jen je mladý Hook zatraceně sexy (*wink wink*) a těžko se chce věřit, že se z něj a Petra Pana nakonec stanou nepřátelé (tedy alespoň podle základní zápletky). Musím říct, že mi v roli záporáka tak nějak neseděl Hugh Jackman, jinak jsem s obsazením neměla žádné problémy. Všichni mi do svých rolí skvěle pasovali, celkové pojetí příběhu bylo jak místy docela dost akční a morbidní, tak neuvěřitelně kouzelné a pohádkové. Příjemným bonusem byla samotná hudba.

Pan je hezká jednohubka, která nijak extra nenadchne ani neurazí. Zápletka je poměrně jednoduchá, odhalení a závěrečné scény pořádná jízda. Film doporučuju vše, kdo má rád pohádky a šťastné konce… tak trochu.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

2 Responses

  1. Charmedka napsal:

    Film se mi líbil a Hugh Jackman mi naopak přišel vůbec nejlepší.
    Charmedka recently posted..Zkouknuto (1)My Profile

  2. Lucy Lillianne napsal:

    Špatné to úplně nebylo, ale vůbec mi neseděli kostýmy některých postav, především Jackman měl fakt hrůzy…
    Lucy Lillianne recently posted..Přehled suvenýrů…My Profile

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..