Společné čtení Vampýrské akademie (2)

Už je to nějaká doba, kdy se mi do rukou dostal první díl Vampýrské akademie, takže jsem si nebyla jistá, jestli na mě bude první díl působit stejně nebo alespoň trochu podobně. Přiznám se, že na mě první díl působil úúúplně jinak. Možná je to tím, že už jsem od prvního čtení ušla už tolik cesty, přečetla tolik knih a prožila tolik příběhů, možná taky ne. Ovšem i tentokrát se mi první díl velice líbil.

Rose Hathaway by pro svou nejlepší kamarádku Lissu Dragomir udělala cokoliv. Klidně s ní i utekla z Akademie sv. Vladimíra. Teď už jsou na útěku před neznámým nebezpečím skoro dva roky. Skrývají se a přežívají jen díky tomu, že si umí jakž takž poradit. Jenže pak je Strážci stejně najdou, a i když se Rose snaží, ocitnou se zase tam, kde to všechno začalo. Na Akademii. Tentokrát to ale bude ještě těžší než poprvé.

Rose je sice dhampýrka, napůl vampýr – napůl člověk, a jednou by se chtěla stát Strážkyní své nejlepší kamarádky, ale nejdřív bude muset ujít dlouhatánskou a bolestivou cestu. Přece jenom toho ze svého výcviku hodně zameškala, takže by to měla honem rychle dohnat. Vypadá to totiž, že po Lisse někdo zase jde… a nejspíš to nebude jen naštvaná královna školy.

Rose je jedna z mých nejoblíbenějších hrdinek young adult knih. Proč? Protože mi od první stránky připomínala Buffy… a Buffy je můj nejoblíbenější seriál vůbec. Mám prostě slabost pro hrdinky, které trousí jednu sarkastickou věc za druhou a mezitím nezapomenou nakopat zadky pořádným prevítům. Richelle se podařilo stvořit postavu, jakou si většina čtenářek zamiluje a bude jí fandit až do samotného konce. Proč? Protože Rose je častokrát zosobněním toho, co bychom chtěly mít nebo umět. Ruku na srdce, že mám pravdu? Já bych totiž v nějakém paralelním vesmíru rozhodně Rose být chtěla – tedy, pokud bych nemohla být Buffy.

Autorka přišla se zajímavě vykresleným příběhem o dobru, zlu, otravných domácích úkolech, magii, zakázaných láskách a hromadě zabíjení. To chcete! Jasně, s odstupem času vidím, jaké díry první díl měl, ale tak nějak mi to vůbec nebavím, protože to byla stejně skvělá jízda jako poprvé. Úžasnost knihy tkví v tom, že Richelle ví, jak namíchat tu správnou směs akce, romantiky a vtipu. Pokud jste po sérii ještě nesáhli, rozhodně byste měli. Určitě vás mile překvapí.

Autor: Richelle Mead
České datum vydání: 24.8.2009
Knižní série: Vampýrská akademie
Díl: první
Žánr: paranormálno, romance, magie, upíři
Nakladatel: Domino

Česká anotace: Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové.Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů.

Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství…

 
 

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

1 Response

  1. Olik napsal:

    Poprvé jsem si celou sérii přečetla minulý rok v létě a musím říct, že mě naprosto nadchla a zařadila se na první místo, mých nejoblíbenějších knih 🙂 A protože jsem do celé série blázen, přečetla jsem si sérii znovu v lednu a můj názor se na fantastická díla od Richelle ani tentokrát nezměnil 🙂 Kdo ještě nečetl, ať rozhodně začne!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..