Filmová podoba týdne (53)

Toto meme má na svědomí Niklaus. Naše češtinářka na střední říkávala: „Pokud existuje kvalitní filmové zpracování nějaké knihy, podívejte se na to. Film je vždycky stravitelnější a více vám utkví v paměti.“

Název filmu: Matilda (Matilda)

Režisér filmu: Danny DeVito

Hrají: Mara Wilson, Danny DeVito, Rhea Perlman, Embeth Davidtz, Pam Ferris, Paul Reubens, Tracey Walter, R.D. Robb, Jon Lovitz

Podle knihy: Matilda ~ Roald Dahl

O čem film je (CSFD.cz): Matilda je geniální dítě, které se ale narodilo špatným rodičům. Ačkoli není ještě zdaleka ve věku, kdy se děti osamostatňují a utíkají z domova, musí se o sebe postarat. Její otec býval prodavačem aut a nestydatě okrádal každého zákazníka. Matka žije jenom ve světě sázenek Binga, nadevše miluje přihlouplé nekonečné seriály a celé hodiny vydrží klábosit s přítelkyněmi po telefonu. Ani jeden z rodičů si zatím nestačil pořádně všimnout, jak vlastně jejich dcera vypadá. Natož aby zaznamenali, že Matilda umí kousky, kterými přivádí v úžas kamarády a týrá nenáviděnou ředitelku školy, paní Trunchbullovou.

Můj názor: Znáte tenhle film? Já ho mám moc ráda. Byla to láska na první pohled. Je docela obyčejný, ale naprosto skvělý. Nikdy ho v televizi nevynechám. A vždycky Matildě závidím, co umí.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

1 Response

  1. Katie napsal:

    Matildu mám hrozně ráda. A pokaždé, kdy ji vidím, dostanu chuť na ten obrovský čokoládový dort.:-) Doma se mi ale vždycky smáli, když veze knížky na vozíku, jestli mi to něco nepřipomíná.:-)
    Katie recently posted..Čokoládo-tvarohová buchtaMy Profile

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..