Zavržený

Autor: Becca Fitzpatrick
Série: Zavržený (Hush, Hush)
O sérii: Andělé každý rok vstupovali na zem, do těla hostitelů, aby si užili lidského života. Ovšem některým se to zalíbilo natolik, že kvůli tomu byli ochotní spadnout z nebes. Nora Greyová se nemůže zbavit dojmu, že od ní ten nový kluk, kterému každý říká Patch, něco chce. Nejdřív jí leze na nervy, později ji kdovíproč přitahuje, i když jí něco říká, že by se od něj měla držet dál. Což se jí brzy potvrdí, jelikož jí Patch ukáže, proč po ní pase a proč by ji nejradši zabil… jenže nemůže. Jejich vztah přechází z čiré nenávisti v něco víc. A tak se Nora ocitne ve víru událostí, o nichž má pocit, že jsou spíš děsivou noční můrou, než splněním tajných snů. Obzvláště, když se odhalená tajemství týkají také její rodiny.
Počet dílů: 4
Žánr: young adult, paranormálno, padlí andělé

Zavržený | Zavrhnutý | Hush, Hush

Česká anotace: Nora Greyová je svědomitá, chytrá a rozhodně nemá ráda riziko. Jenže se zamiluje do Patche a to je její první chyba. Patchova minulost je totiž všechno, jen ne nevinná. A nejlepší, co kdy udělal, bylo, že se zamiloval do Nory. Seznámili se na hodině biologie a Nora chce jediné – držet se od něj co nejdál. Jenže jak se zdá, Patch je vždy o dva kroky napřed. Dívka na sobě cítí jeho pohled, i když Patch není nablízku. Cítí jeho přítomnost, i když je v pokoji sama. A když své okouzlení nedokáže déle tajit, vyjde najevo, kdo Patch ve skutečnosti je a proč ji vyhledal. A za všemi otázkami, které se dotýkají jeho minulosti, si Nora a Patch mohou navzájem položit jen jedinou: „Jak hluboko dokážeš padnout?“

Profil na GoodReads | Recenze

Hodnocení: 3 hvězdičky

Crescendo | Crescendo | Crescendo

Česká anotace: Nořin život má stále daleko k dokonalosti, ale aspoň získala strážného anděla. Patch je tajemný, nádherný, magneticky přitažlivý, ale navzdory tomu, jakou roli má hrát v Nořině životě, se chová všelijak, jen ne andělsky. Je ještě vyhýbavější než dřív a k tomu se zdá, že tráví stále víc a víc času s Nořinou úhlavní sokyní Marcií Millarovou. Nebýt Patchova nepochopitelného jednání, Nora by Scotta Parnella, starého rodinného přítele, který se přestěhoval zpátky do města, sotva vzala na vědomí. Jenže Noru ke Scottovi začne cosi přitahovat – navzdory pocitům, které ji varují, že Scott před ní zřejmě skrývá nějaké tajemství. Noru navíc celou dobu pronásledují obrazy jejího zavražděného otce. Začne se zajímat, zda její původ nemá něco společného s jeho smrtí, a následkem toho jí hrozí stále větší a větší nebezpečí. Nora se zoufale snaží zjistit, co se vlastně v minulosti stalo, ale možná že některé události je lepší nechat spát, protože pravda může zničit vše – a všechny, kterým Nora věří a které má ráda.

Profil na GoodReads | Recenze

Hodnocení: 4 hvězdičky

Ticho | Ticho | Silence

Česká anotace: Nedorozumění mezi Patchem a Norou je zažehnáno. Společně překonali tajemství svázaná s Patchovou temnou minulostí, smířili dva dosud nesmiřitelné světy a čelili bolestným zkouškám víry a naděje, to vše pro lásku, která má sílu překonat hranice mezi nebem a zemí. Patch a Nora, vyzbrojeni pouze svou bezpodmínečnou důvěrou v toho druhého, se vrhají do zoufalého boje a pokoušejí se zastavit zločince, který má moc navždy zničit vše, o co se snažili, dokonce i jejich vzájemnou lásku.

Profil na GoodReads | Recenze

Hodnocení: 2 hvězdičky

Finále | Finále | Finale

Česká anotace: Napínavý závěr ságy Zavržený a milostného příběhu mezi padlým andělem Patchem a dívkou Norou s výstižným názvem Finále. Nora si je svou láskou k Patchovi jistá víc než kdy předtím. I když z nich jejich rozdílný původ a osud může udělat nepřátele, Nora se k Patchovi nikdy nedokáže otočit zády. Nyní však musejí čelit dosud nejvážnější hrozbě. Překoná jejich láska širokou propast, která je dělí? Bude ještě možné znovu vybudovat to, co bylo zničeno? Nepřátelské strany jsou dané – ale na které z nich stojí Nora a na které Patch?

Profil na GoodReads | Recenze

Hodnocení: ???

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...