Posuď knihu podle obalu (87)

Název knihy: Anna krví oděná

Autor: Kendare Blake

Datum vydání: 26.1.2013

Česká anotace: Cas Lowood zdědil vzácné poslání: zabíjí mrtvé.

Před ním to dělal jeho otec, dokud nebyl hrůzně zavražděn duchem, kterého měl zabít. Vyzbrojen otcovým tajemným a smrtícím athame, Cas cestuje po zemi se svou čarodějnickou matkou a kocourem, který větří duchy. Společně se vydávají po stopách legend a místního folklóru a snaží se držet krok s mrtvými zabijáky. Otravné věci jako budoucnost neřeší a přátele si drží od těla.

Když přijedou do nového města, aby našli ducha, jemuž místní říkají Anna krví oděná, nečeká Cas nic než obvyklou rutinu: nastěhovat se, vypátrat a zabít. Místo toho ale najde běsnící prokletou dívku, přízrak, s jakým se dosud nesetkal. Stále nosí šaty, které měla na sobě v den své brutální vraždy roku 1958. Tehdy byly bílé, ale teď jsou rudě potřísněné a kape z nich krev. Od své smrti Anna zabíjí každého, kdo se opováží vstoupit do jejího opuštěného viktoriánského domu, kterému kdysi říkala domov.

Avšak z nějakého důvodu Casův život ušetří.

Můj názor: Jsem opravdu ráda, že se dočkáme českého vydání téhle vynikající hororové knížky. A ještě radši jsem, že budeme mít i originální obálku. Jen se podívejte, jak krásně a mírně strašidelně vypadá. Líbí se mi, že se zachoval i ráz samotného fontu. Jsem zvědavá, jestli i tištěné písmo uvnitř bude tmavě červenohnědým inkoustem, anebo Baronet zůstane u klasické černé. Tak jako tak se těším i za vás, za ty, kteří knihu ještě nečetli. Momentálně čtu druhý díl a nějak se na něj nemůžu soustředit. Anebo to bude tím, že mám obavy pokračovat.

 
 
 


Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

4 Responses

 1. Spirit napsal:

  Taky se mi moc líbí české obálka! Baronet vážně jede! Teď jen budu doufat, že i hřbet knihy bude jak v originále, protože jinak by zapadla mezi ostatní knihy, a to nechci.. 🙂
  Spirit recently posted..Vánoční knižní výzva 2012 [24.11. – 24.12.]My Profile

 2. Teodor napsal:

  Na dlouhou zimu se hororovka bude hodit. Děkuji za inspiraci.

 3. E_V_E napsal:

  Táto obálka je naozaj krásna, knihu si plánujem prečítať raz 8) vyzerá skvele
  E_V_E recently posted..Dlouhé zimní večery #4My Profile

 4. Maťa napsal:

  krasna obalka a kniha vypada tiez zaujimavo 🙂
  Maťa recently posted..Waiting on wednesday 5My Profile

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..