Waiting on Wednesday (61)

Cinder
Marissa Meyer

Šestnáctiletou Cinder považuje většina lidské společnosti za nepovedenou hříčku techniky a její macecha za neúnosné břemeno. Být kyborg ale má i své výhody – mozkové rozhraní poskytuje Cinder nevšední schopnost opravovat věci, díky čemuž se stane nejvyhlášenější mechaničkou ve městě. Právě tato pověst přivede k jejímu stánku prince Kaie, který potřebuje před výročním bálem opravit porouchaného androida. Princ opravu v legraci nazve otázkou národní bezpečnosti, ale Cinder má podezření, že věc je mnohem vážnější, než jí je princ ochoten prozradit. Cinder touží udělat na prince co nejlepší dojem, ale se všemi plány je konec, když se její mladší nevlastní sestra a jediná lidská přítelkyně nakazí smrtelným morem, který sužuje Zemi už celé desetiletí. Macecha obviní z dceřiny nemoci Cinder a nabídne její tělo pro výzkum moru, což je „pocta“, kterou dosud nikdo nepřežil. Ale netrvá dlouho a lékaři zjistí, že jejich nové pokusné morče je zvláštní. Chirurgové, kteří proměnili Cinder v kyborga, něco skrývali. Něco cenného. Něco, kvůli čemu jsou někteří lidé ochotní zabíjet…

Tahle kniha před časem okupovala nejeden knižní blog. Přirozeně mi neunikla a zajímavá anotace mě nalákala k samotné četbě. A jak na mě zapůsobila? Mou recenzi na knihu si můžete přečíst tady. Kniha by měla vyjít v dubnu u nakladatelství Egmont. Obálka sice není stejná jako ta originální, ale to nevadí. V Egmontu se rozhodli pro italskou (?) verzi obálky, která mě sice trochu zmátla, protože bych postavu na obálce netipovala jako Cinder, ale spíše jako úplně jinou postavu. Každopádně mě těší, že tak rychle vydávají nějakou zahraniční novinku.

 

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

1 Response

  1. Houp napsal:

    Na knížku se moc těším, tak snad mě nezklame :)) Ale je pravda, že podle tý obálky bych nepoznala, že to má být o nějakém androidovy. Ta americká byla pěknější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..