Teaser Tuesday (57)

Toto týdenní meme pořádá Should Be Reading.
O co jde:
 • Popadni knihu, kterou momentálně čteš.
 • Otevři ji na náhodné stránce.
 • Napiš 2 teaserové věty odkudkoliv z oné stránky.
 • NEZAHRNUJ DO TOHO SPOILERY!!! (Ujisti se, že to, co píšeš, toho z knihy neukazuje příliš moc. Nechceš přece zničit překvapení ostatním!)
 • Sdílej taky název knihy a autora, aby si mohli ostatní TT účastníci tuhle knihu přidat do své „to-read“ záložky.

 

Friday Night Bites

Chloe Neill

„Mohl bys, prosím, přestat ohmatávat mého Sentinela?“

Vzhlédla jsem do jeho zlověstných očí. „Mrzí mě to.“

 

 

 

 

 

 

 

Tak zkouším na druhý pokus tuhle upírskou sérii a zatím mám stejné pocity jako u prvního dílu. Nemůžu se nějak popasovat s hlavní hrdinkou a celkově mi ten svět přijde někdy až moc přitažený za vlasy. Však jaaasně, máme 12 upířích „rodů“, ale hned 3 jsou v Chigacu. WTF? A proč jako? No to proto, abychom měli tu správnou upíří párty 😀

 

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

5 Responses

 1. Anya napsal:

  Ruku do ohně bych za to nedala, ale není těch 12 jen co se týče USA??

  • Syki napsal:

   Jo, to jo, 12 na celé USA, o tom já nemluvím. Já spíš poukazuju na ten nepoměr – proč zrovna 3 jsou v Chicagu? Proč to není víc rozložené, rovnoměrně, po celých USA. Nehledě na to, že o zahraničních rodech se tam myslím lautr nic neřeklo. A to je prostě divné.

 2. Anya napsal:

  Tak tohle je myslím ve spoustě sérií/filmů. Proč vždycky ufo/meteority přistanou v usa a ne někde v poušti uprostřed afriky. (Na druhou stranu good for us, třeba by si potom mohli vybrat spadnout uprostřed Evropy). Spousta knih (avšak rozhodně ne všechny) se odehrávají jen na určitém místě a všechno mají pohodlně po ruce. Díváš se na Vampire Diaries? Na to by se daly psát sáhodlouhé eseje o všech iritujících momentech, že si třeba nikdo jaksi pořádně nevšimnul, že půlka města už byla vyvražděna, že když je někde něco ukryto je to vždy příhodně po ruce Mystic Falls, jen za rohem. atd….

  Takže na to proč jsou 3 rody zrovna v Chicagu je docela snadná odpověď: autorka je původem z Chicaga, její jiná série se taky odehrává v Chicagu (takže to prostředí zná), 3 rody tam vrhla proto, aby jeden byl spojenec – Gray či co – a druhý – Navarra – aby nás napínal na čí straně zrovna bude a tvořil tam nějakou zápletku. (Je to čistě dějově vypočítáno). Kdyby pak ale stejným poměrem dosadila do všech větších měst tolik rodů, tak by pak v celých usa jich tam bylo přinejmenším 100 (přesnější počet by byl na hlubší geografickou diskuzi o tom, co je a co není v usa velké město).

  Takže ano může tě to štvát 😀 ale zase musíš uznat, že pro vytvoření zápletky by asi nebylo vhodný kdyby Gray byli v Clevelandu a Navarra v New Yorku, jak by pak Merrit mohla chodit s Morganem??????

  PS. pokud se ti to nelíbí už teď tak se netěš na 5 díl, ten se příliš nelíbil ani mě a to víš, jak na tom s touhle sérií jsem 😀 tak jak třeba Richelle perfektně zvládla ten přechod, kdy byl Dimitri dead nebo Moning ve Fever sérii s Barronsem, tak Chloe se to podle mě příliš nepodařilo.

  Hm asi spoileruji, ale to beztak zase zapomeneš než se dopracuješ k těm dalším dílům 😉

  • Syki napsal:

   Ježišikriste, to je dlouhý koment! 😀

   Mně primárně nevadí, že jsou v Chicagu upíři, mně spíš vadí, že tam jsou rovnou 3 domy, víš. Nepřijde mi to zrovna moc logické – myslím příběhově – samozřejmě chápu, že si to Chloe chtěla zasadit do Chicaga, ale tři rody jsou na mě prostě moc. K tomu všemu ještě příchocí měňavci, je to sice ve většině knih, ale tady jsem na to kdoví proč vysazená, přijde mi to dost přestřelené. Samozřejmě tuhle knižní „náhodovost“ moc dobře znám, ale prostě mi to tady nesedí víc než kdekoliv jinde. A TVD nesleduju, ale dokážu si to představit 🙂

   Já mám prostě už od začátku s touhle sérií problém a jak jsem se včera dozvěděla, nejsem sama, takže proto ta má iritace 😀 A já nesnáším Morgana, jsem TEAM ETHAN, HELL YEAH! Takže ať se jde Morgan bodnout.

   A normálně, já jsem si něco takového právě myslela – viz Dimka, Barrons, Bones etc. To je jak nějaký vir nebo co. Mně hlavně vadí to, že je tahle kniha prostě předvídatelná. Člověk hned od začátku odhalí, o co asi jde… nebo alespoň na X věcí přijde dřív než samotní hrdinové, což je hloupé. Plus mi hlavní záporačka ani nepřijde jako záporačka, ale jako taková figurka, kterou tam Chloe dala proto, abychom pro změnu měli záporačku ženskou a ne chlapa. To furt čtu a říkám si, kdy už se sakra objeví, aby jí mohli dát co proto a zase zachránili „svět“.

   V pohodě 😀 Ale nezapomenu to, ovšem sama jsem si to myslela. Je hloupé, když čtenář dokáže odhadnout vývoj děje tolik dopředu 😀

 3. Anya napsal:

  Tak pokud má série víc jak tři díly a autor nechce čtenáře napínat, že se postavy dají pořádně dohromady až v předposledním díle, tak je to takový klasický způsob, jak romanci dvou hlavních hrdinů pozdržet: jednoho odkráhlovat a nechat toho druhého se jeden díl mučit nad jeho ztrátou. Myslím, že málokterý autor by dokázal udržet relativně bezproblémovou idilickou romanci na víc než dvou dílech (s žádným třetím hráčem/umíráním/zradou – ach jak jsi mi to mohl udělat/apod.)

  Mě trochu iritovalo, jak všechno a všichni byli proti Cadogan, nejen Celina, které vždycky všechno až nereálně prošlo, ale i pak poději nějaká ta „rada“ z anglie nebo jak se tady tomu vedení říká. Cadoganu se všechno doslova sralo a skoro nic jim nevycházelo.

  Co se vlkodlaků týče, tak naopak o těch bylo řečeno, že v Chicagu svoje sídlo nemají, že tam někde poblíž jen pořádal nějaký „sraz po 20 letech“ či co. Jinak počkej v 5. díle tam aji hráli roli nymfy a siréna.

  Třeba Fever, byť samá chvála, tak se třeba taky celá odehrávala v Dublinu a okolí, autorka tam dala své vysvětlení a všechno, ale stejný systém. Třeba mám rozečtenou jednu sérii a tam se každý díl odehrává někde jinde, hrdinka má sídlo v Savannah, ale první díl byl myslím z větší části v Anglii, druhý v Benátkách, třetí na Krétě, čtvrtý v Peru, čí tak nějak to bylo, takže hrdinové vždy cestovali podle potřeby, kde se co zrovna mlelo.

  🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..