Kouzlo pohádek

Když se začne mluvit o Vánocích, první, co si představím je cukroví a pohádky. Ráda si totiž sednu k televizi, koukám na pohádky a baštím cukroví. Nutno podotknout, že se ak za to pojídání cítím špatně a nastává klasický případ vánočního zpytování a dušování se, že příští rok už vážně ne! Ale přejděme k tomu, proč jsem si vymyslela právě tohle speciální meme.
Pohádky má rád snad každý – nebo je alespoň měl rád v dětství. Například mojí malé skoro tříleté sestřence musíme pohádku O červené Karkulce vykládat i na sedmkrát, aby vůbec usnula. Vždycky chce totiž slyšet celou pohádku, i když ví, jak to skončí… no a pak to jde pořád dokola. Klasika. Proto jsem se rozhodla se v rámci našeho Mrazivého období více zaměřit i na pohádky a trochu nám všem osvěžit paměť. Přece jenom jsem i já vyrostla a pozapomínala jsem, co všechno za pohádky vůbec znám – ať už v knižní nebo filmové podobě. Společně se tedy ponoříme do pohádkového dovádění, které bude spočívat v tom, že se každý týden budeme věnovat jedné pohádce.
  • Jedná se o speciální meme, které se na blogu (potažmo i vašich stránkách) bude objevovat každý pátek.
  • Vaším úkolem bude vždycky o dané pohádce něco napsat: jestli ji znáte, jestli ji máte/nemáte rádi, jestli jste ji někdy četli/jestli vám ji někdy četli, jestli znáte filmovou podobu, kolik verzí pohádky vlastně znáte… Prostě cokoliv vás v souvislosti s danou pohádkou napadne.
  • Kouzlo pohádek s námi bude až do února, protože pohádek je opravdu hodně – a my se spolu podíváme nejen na klasické české pohádky, ale i na známé pohádky Hanse Christiana Adersena či bratrů Grimmů.
A na jaké pohádky že se to spolu podíváme?
9.12.2011 ~ Popelka
23.12.2011 ~ Pyšná princezna
3.2.2012 ~ Sněhurka
10.2.2012 ~ O perníkové chaloupce
17.2.2012 ~ O červené Karkulce
24.2.2012 ~ Rumplcimprcampr
Pohádek samozřejmě existuje mnohem víc, ale já jsem se rozhodla vybrat právě tyhle, protože by mě zajímalo, co si o nich myslíte. V pátek se můžete těšit na můj první příspěvek spolu s linkovačem, do kterého již klasicky můžete přidat link na svůj vlastní příspěvek. A ti z vás, kteří blogy/stránky nemají, můžou samozřejmě využít komentářů.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

2 Responses

  1. Bastera napsal:

    >Super nápad! Už se těším na Popelku… 🙂

  2. Luc napsal:

    >super, určite sa zapojím 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..