Suma sumárum za duben 2011

Konec měsíce si žádá další sumarizující článek, v němž shrnu všechno možné i nemožné…
Knihy, které jsem si za duben koupila:

Clocwork Angel by Cassanda Clare (Recenze) – v angličtině

The Mediator: Shadowland, Ninth Key by Meg Cabot (Recenze 1, Recene 2) – v angličtině
Defiance by Lili St. Crow – v anlgičtině
Forest of Hands and Teeth by Carrie Ryan – v češtině
Nevermore by Kelly Creagh (Recenze) – v angličtině
The DUFF by Kody Keplinger (Recenze) – v angličtině
Odstíny života by Lusy Adams (Recenze) – v češtině
Lepší pohled na obálky:
Clockwork Angel, The Mediator, Nevermore a The DUFF byly objednané už někdy v březnu, ale domů mi dorazily až v dubnu. Defiance bylo předobjednané. Les rukou a zubů jsem si velice dobře koupila při 20% slevě v knihkupectví, Odstíny života mám s věnováním přímo od Lusy, za které jí moc děkuju 🙂
Knihy, které jsem si vyžádala k zrecenzování:
The Secret Circle: The Initiation by L.J. Smith (Recenze) – v češtině
GLEE: The Beginning by Sophia Lowell (Recenze) – v češtině
The Hunger Games by Suzanne Collins – v češtině
Catching Fire by Suzanne Collins – v češtině
Mockingjay by Suzanne Collins – v češtině
EON: Dragoneye Reborn by Alison Goodman – v češtině
Lepší pohled na obálky:
Knihy od nakladatelství FRAGMENT si můžete zakoupit zde:
Knihu od nakladatelství JOTA si můžete zakoupit zde:
Knihy od nakladatelství CooBoo si můžete zakoupit zde:
Chci toutou cestou velice poděkovat za poskytnuté recenzní výtisky knih.
Jak už nejspíš víte, s pár blogerkami se nám podařilo navázat spolupráci s nakladatelstvími. Díky této spolupráci vám můžeme přinášet nejčerstvější informace o vydávaných knihách, pořádat soutěže o knihy a tak vůbec. Doufejme, že tato spolupráce bude mít delšího trvání.
Knihy, které jsem vyhrála:
Halfway to the Grave by Jeaniene Frost – v angličtině
Friendship on Fire by Danielle Weiler – v angličtině
Lepší pohled na obálky:
Halfway to the Grave je moje úplně první knižní výhra a je vám určitě jasné, že jsem z ní byla patřičně odvázaná. Vyhrála jsem jí už před více než měsícem, ale domů mi dorazila až v dubnu (zásilky posílané z Ameriky obvykle trvají měsíc a víc). A to jsem si myslela, že mi kniha vůbec nedorazí. Krásné na knize je to, že mi ji zaslala přímo autorka a připsala mi do ní věnování. První výhra a první věnování. Friendship on Fire jsem nejspíš taky někde vyhrála, ale nemám nejmenší ponětí kde a u koho. Jednou dorazím domů a pošťák mi přinese velký balík z Austrálie. Nejdřív jsem se zděsila, co kde musím platit nebo tak… poté jsem balíček otevřela a v ní byla kniha, přímo od autorky a s věnováním. Tohle tedy byla druhá kniha od autora s věnováním. Třetí jsou pak Odstíny života od Lusy. U soutěžení se to má tak: soutěžte, soutěžte, soutěžte a jednou se na vás usměje štěstí. Mám v plánu článek zabývající se soutěžením, takže budete všichni vědět, jak na to.

Co je jinak u mě nového? Konečně jsem dopsala bakalářskou práci a když jsem si myslela, že se už nic posrat nemůže… hádejte, co se stalo… posrala se další věc. Jeden „chytrý“ profesor na škole si usmyslel, že mě a pár dalších lidí prostě nepustí ke zkoušce, tím pádem mě nepustí ani k jarnímu termínu státnic. Řeknu vám, že jsem z toho byla řádně v prdeli. Dneska mi trošku spadl kámen ze srdce, když mi napsal, že mě nakonec ke zkoušce pustí. Hovado, fakt hovado. Obvykle sprostě nenadávám, pokud nejsem řádně vytočená… Ale prostě nechápu lidi, kteří si musí honit své malé ego na ostatních a dokazovat jim, že mají moc a můžou jim řádně zavařit. Lidi jsou svině. Je to smutné, ale je to tak. A já mám v životě tu smůlu, že si vždycky všecko musím vyžrat. Všechno, co jsem kdy dokázala, jsem si vydřela svou vlastní pílí. Jsem cílevědomý člověk, ale už mě sakra začíná srát to, jak mi neustále každý v okolí háže klacky pod nohy. Mám taky nárok na štěstí. Jsem strašně zvědavá, kdy si mě najde. Pardon, potřebovala jsem vyventilovat emoce. Myslím, že mě chápete.

Takže zatím mě čekají 3 zkoušky (2.,9. a 16.5.), prosím vás, myslete na mě a držte mi pěsti. Tyhle zkoušky musím udělat, abych se dostala k jarnímu termínu státnicových zkoušek, které budou probíhat v týdnu od 6. do 10.6. Možná je to trapné vás žádat o „držení pěstí“, ale nebudu ze sebe dělat hrdinku – po tom všem mám vážně strach a nevěřím si. Člověk může být inteligentní jak chce, ale když natrefí na špatné lidi, jde to všechno do háje. Stejně tak přeju štěstí vám všem, které čekají jakékoliv zkoušky a přijímačky. Dobře si pamatuju, jak to bylo složité, když jsem se na školy hlásila já a jak jsem nakonec dopadla (bohužel, 89 je silný ročník). Hodně štěstí a pevné nervy. A pokud to všichni zvládneme (což věřím, že ano, nejsme žádná béčka), uspořádám soutěž 🙂

Když už jsme u těch soutěží. Včera nám skončila soutěž o 2 knihy Krásní mrtví: Jonas. Soutěžících bylo 81, vstupů 650. Já i Abyss už máme vybrané výherce, jména se dozvíte zítra, emaily zašleme každá svému vítězi. Už mám pro vás naplánovanou další soutěž, která bude trošičku jiná, protože knihu nenabízím přímo já. A na obzoru se nám objevila další velká soutěž, kterou tentokrát pořádají Judit s Triss. Je otevřená pro Čechy i Slováky, pro Čechy až její druhá část. Snad se zapojím, jakmile pochopím princip podmínek, protože momentálně jsem z nich trochu paf a nejspíš si to budu muset přečíst pětkrát, abych neudělala nějakou botu a vůbec.

Co je nového na blogu? Ani pořádně nevím, co jsem za celý měsíc udělala, kromě toho, že jsem se rozhodla uspořádat Putování s Hunger Games. Velice mě potěšila vaše nadšenost a chuť zapojit se. Nečekala jsem to. Doufám, že nám to půjde dobře. Kdy začnu číst? Abych pravdu řekla, ještě přesně nevím. Nejdřív se musím zmátořit. Snad chápete, že jsem z plno věcí naprosto vykolejená a potřebuju se uklidnit. Tuhle sérii si vážně chci užít. Těší mě, že si někteří z vás vzali mé dobře míněné rady k srdci a začali pořádně blogovat o knihách. Na některé vaše blogy jsem už narazila, jiné mi možná unikly. Pokud se chcete dostat do mé blogroll (a tím nemyslím, že bych byla nějaká celebrita apod.), napište mi jednoduše dotaz. Pokud budete odkazovat na mě, nemám problém odkázat i já na vás. Některé blogy jsou opravdu pěkné a jejich obsah se mi líbí. Některé už stalkeruju, jiné ještě ne, protože čekám, co se z toho vyvrbí. Někde jsem už komentovala, jinde ne, to ovšem neznamená, že si to nečtu 🙂 Držím vám place ve vaší blogovací práci!

Už bych se ale měla přestat vykecávat a přejít ke statistikám. Podle bloggeru byl můj blog v dubnu zobrazen celkem 35 036 krát! Děkuji všem za návštěvy! Choďte sem dál! Nejzobrazovanějším příspěvkem se stala Soutěž o 2 knihy Krásní mrtví (400), dále pak Teaser Tour (318) a Putování s Hunger Games (309). Nejzobrazovanější stránkou jsou Reviews (523) a Autorky v češtině (333). Procento vracejících se čtenářů je stále 82%, to je moc krásné a já vám za to děkuju. Alespoň vím, že někdo dokáže mou práci ocenit.
A co říká TOPlist?
28.3. – 3.4.2011    1740
4.4. – 10.4.2011    1635
11.4. – 17.4.2011  1917
…a zbytek zatím nevím, takže příště 😀 ale těší mě, že se čísla stále zvyšují. Nedávno jsem na FB psala, že pokud se mi podaří mít na FB 150 následovatelů a 100 followerů na blogu, uspořádám soutěž o dvě knihy… Takže se čiňte a šiřte o mě osvětu. Díky.

Už nevím, co dalšího bych napindala. Jste úžasní, pokud jste dočetli až sem a pokud mi ještě napíšete nějaký komentář. Za každý komentář jsem velice ráda a všechny si čtu. Nezapomínejte, že o sobě můžete dát víc vědět prostřednictvím vaší knihovničky či hostující recenze.

Mějte se hezky a doufám, že holky dostaly pořádnou pusu pod rozkvetlou třešní!

A kdo nesledoval královskou svatbu, je banán 😀 Já jsem si ji skvěle užila a ještě pokomentovala s kamarády 🙂

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

9 Responses

 1. Evk napsal:

  >Vyčerpávající shrnutí 🙂 Z těch všech dubnových knih mám doma jenom Odstíny života, tak třeba se mi taky poštěstí k nim jednou získat věnování.

 2. Kath napsal:

  >Držím palečky se zkouškami a gratuluji k tak krásné návštěvnosti.

  Jinak, těch knih ale je, puf. Já bych je všechny tedy za měsíc nepřečetla. Klobouk dolů. 🙂

 3. Elli Winchester napsal:

  >hodně štěstí u zkoušek, moc ti přeju aby ti to vyšlo a měla si klid a hodně času na blog!:)
  a už se moc těším na Putování s Hunger Games:) taky se na tuhle sérii těším a chci si jí užít, první dva díly už jsem si půjčila v knihovně a třetí asi vyřeším e-bookem:D

 4. Willinda napsal:

  >Já ti ty knížky normálně závidím! Sice je závist "nezdravá", ale je to tak!
  Gratuluju ti k těm výhrám, taky bych chtěla knížku s věnováním od autora. Ach jo. 🙂

 5. Luce napsal:

  >téda to je kníh a kníh – teda ak sa hovorí že ticho závidím tak u mňa je to hlučne 😀 nič v zlom, prajem ti ich a za tie recenzie by si si zaslúžila dvojnásobné množstvo minimálne 🙂

  skúšky – držím päste – koľko pestí tolik štestí 🙂

 6. Haiska napsal:

  >ten banán mě dostal 😀 taky držím palečky 😉

 7. annejude napsal:

  >Stále se nepřestávám divit, kde na to všechno bereš čas:D Máš můj obdiv.

  Gratuluju ti k tak pěkné návštěvnosti a výhře;)A samozřejmě budu držet všechny palce, pěsti, všechno možný:D

 8. Nora Greyová napsal:

  >přidávám se k gratulaci k výhře a držím palce ke zkouškám ať ti všechno výjde 🙂

 9. Anonymous napsal:

  >Tak to je geniálne!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..