Fifth Grave Past the Light

fifthgravepastthelight_bookAutor: Darynda Jones
Originální název: Fifth Grave Past the Light
Knižní série: Charley Davidson (Charley Davidson)
Díl: pátý
Žánr: paranormálno, zvláštní schopnosti, duchové, démoni
Věková hranice: 18+
Moje hodnocení: 5 hvězdiček

Charley Davidson rozhodně není obyčejná holka od vedle. Spíše je to neobyčejné soukromé očko s prazvláštními schopnostmi, které ji pokaždé dovedou do maléru. A vypadá to, že tentokrát to má daleko horší průběh. V domě se jí totiž najednou začnou objevovat mrtvé ženy a dívky všech věkových kategorií.

Jako by toho nebylo málo, jejím novým sousedem není nikdo jiný než Reyes Farrow. Muž, bytost, monstrum. Pro Charley ovšem Reyes ztělesňuje vše, čeho se bojí, ale po čem také touží. S ním si nikdy není jistá, na čem vlastně je. Ačkoliv by mu chtěla věřit, štve ji, že jsou věci, na které jí odmítá odpovědět. Přesto je tu pokaždé, když je ho potřeba.

Pomůže jí ale i tentokrát? Anebo už bude pozdě?

Nakladatel: St. Martin (EN)
Počet stran: 339 (EN)
Vazba: Brožovaná i vázaná (EN)
Vydání v USA: 9.7.2013
Vydání v ČR: nevyšlo

Datum četby: 4 dny, září 2016, v angličtině

Reakce bezprostředně po dočtení knihy: Jako já už prostě nevím, co sem psát… opět skvělá Charley 🙂

Oficiální stránky knihy
Oficiální blog autora
Oficiální stránky autora

Můj názor: Myslím, že vám už došlo, jak moc mám tuhle sérii ráda. Mám za sebou pátý díl (na který jsem jaksi původně zapomněla napsat „recku“) a docela se obávám toho, že jednou ta úžasná kvalita musí klesnout. Není totiž možné, aby díl od dílu sice fungoval na stále stejném principu, přesto pokaždé přinesl něco nového a výborného.

Pátý díl jede v rozjetém vlaku a nevypadá to, že by se chystal jen tak zastavit. Charley je stejně prostořeká jako dřív. Z Reyese je teď ovšem ještě větší lákadlo a pastva pro oči. Řeknu vám, že takhle sexy chlapskou postavu jsem snad nezažila. A to je co říct. On totiž i Bones byl sakra přitažlivý chlápek. Knižně, samozřejmě. V reálu totiž nic takového neexistuje. Což je někdy docela škoda, nemyslíte?

Každopádně samotná zápletka byla tentokrát pořádně zamotaná. Vůbec jsem nevěděla, o co jde a rozuzlení mě nechalo totálně v šoku. Taky ukápla nejedna slza. Vážně. Nečekala jsem, jaké emoce to ve mně všechno dokáže vyvolat. Ostatní postavy příběhu krásně sekundovaly a vážně jsem zvědavá, jak se vše bude odehrávat dál.

Pokud jste si ještě stále k téhle super vtipné a nebezpečné paranormální detektivní sérii nenašli cestu, rozhodně to udělejte rychle. Do konce roku by v češtině měl vyjít čtvrtý díl a obávám se, že pokud nebudou prodejní čísla vysoká, se sérií se u nás rozloučíme. Už ta čtvrtá kniha měla na kahánku. Byla by to vážně škoda. Kvalitních knih tohoto tražení je u nás málo.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

5 Responses

 1. Lenka napsal:

  Nevíte prosím kdy bude překlad 5. dílu?
  Děkuji

 2. Iva napsal:

  miluji tuto sérii…úplně mi mluvíte z duše…a to jsem už přelouskala jedenáctý díl a pořád mě to baví:):)

 3. Tereza napsal:

  Můžu se zeptat to čtete v angličtině že? Ja jen, že některá slovíčka pobírám, ale ne všechny. Není to někde přeloženo? Děkuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..