RC review: Zakázané přání

zakazaneprani_bookAutor: Jessica Khoury
České datum vydání: 7.12.2016
Žánr: young adult, re-telling, romance
Nakladatel: Marmer Media

Mít po ruce mocnou bytost rozhodně není k zahození. Jenže co uděláte, když zjistíte, že tahle mocná bytost je úplně jiná, než byste předpokládali?

Když Aladin objeví Zahřinu lampu v polorozpadlé zahradě hroutícího se paláce, spustí tím daleko větší příběh, než by si býval představoval. Zahra, mocný džin obývající lampu celá staletí, je totiž jeden z nejmocnějších, nejzatracovanějších a nejnáviděnějších džinů všech dob. To ona stála za zkázou jedné z nejobdivuhodnějších královen starých časů, kdy si ženy a muži byli rovni a kdy lidé žili v jakési nestálé harmonii s džiny.

Teď má Zahra nového pána, který nemá ani ponětí, do čeho se to vlastně zamotal. Má svá tři přání, jež mu sice mohou přinést vše, po čem touží, ale také se můžou obrátit proti němu. Přání už totiž jsou taková. Zahra je na světě tisíce let, takže moc dobře ví, co přání dokážou napáchat… a nejen ona.

Když jí ovšem mocný vládce všech džinů nabídne svobodu výměnou za osvobození jeho syna, neváhá ani vteřinu a vydá se na nebezpečnou cestu k těm, co by ji mohli rázem zničit. Nic ovšem nebude tak jednoduché. Lidé nejsou to nejhorší, co ji může potkat. Láska totiž může mít daleko horší následky…

Pohádky na dobrou noc

Jessicu Khoury v našich končinách známe díky knize Počátek, která sice nesklidila tolik ovací, kolik by si asi zasloužila, ale to nevadí. Zakázané přání je totiž daleko lepší nálož. Nové verze oblíbených příběhů jsou teď totiž neuvěřitelně v kurzu. Už jsme tu měli celkem povedenou verzi Šeherezády, teď přichází na řadu Aladin. A jeho nová verze se Khoury úžasně povedla.

Překlad

Knihu jsem před časem četla v angličtině, takže jsem jisté výrazivo měla poměrně zažité. Jsem ráda, že mu český překlad nijak neuškodil a vy si tak tenhle perfektní re-telling můžete pořádně užít.

Postřehy a pocity

Oba dva hlavní hrdiny si zamilujete, i když polovinu času budete dumat nad tím, jestli je Zahra opravdu taková potvora, anebo prostě nemá jinou možnost. Aladin má zase všechna správná kouzla na to, aby získal nejedno dívčí a ženské srdce.

Během čtení se mi před očima příběh odehrával, jako bych jej viděla na filmovém plátně. Pomalu rozvíjející se romance byla moc hezky zvládnutá, nijak násilně vnořená. Ani ostatní postavy nebyly špatné, včetně mocných džinů a celého historického pozadí.

Hodnocení

Khoury umí krásně vykreslit jednotlivé kousky skládačky tak, že vám vůbec nevadí, jak velký čas věnuje tomu, jak vlastně vypadá jedna drahokamy posázená zahrada, nebo jak bohatě vyzdobený je palác. Zápletka mi přišla skvěle promyšlená, i když možná tu a tam mírně klopýtla.

Bavila jsem se od začátku do konce a když vše skončilo, bylo mi to líto. Zakázané přání je totiž kniha, u které se nemůžete konce dočkat a přitom jej nechcete, proto si zaslouží skvělých 5 hvězdiček.

Chtěla bych touto cestou poděkovat Neoluxoru za poskytnutý elektronický recenzní výtisk.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

Taky by se vám mohlo líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..